Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Novinky: Tento digit├ílny fotoapar├ít namiesto obr├ízkov chrl├ş popisy!

Novinky: Tento digit├ílny fotoapar├ít namiesto obr├ízkov chrl├ş popisy! 1

Dne┼ín├ę digit├ílne fotoapar├íty zaznamen├ívaj├║ nielen samotn├ę obr├ízky, ale aj meta├║daje v z├íkulis├ş, ako s├║ nastavenia fotoapar├ítu, poloha, d├ítum, ─Źas at─Ć. K fotografii je v┼íak e┼íte ve─ża ─Źo poveda┼ą. Ak├Ż je predmet? Je noc alebo de┼ł? Vonku alebo vn├║tri? Osoba, miesto alebo vec?

Matt Richardson vytvoril kameru pr├íve na to a jedin├ę, ─Źo vyd├íva, je textov├Ż popis obsahu, nie samotn├Ż obr├ízok. V├Żsti┼żne ho naz├Żva Popisn├í kamera.

Tento digit├ílny fotoapar├ít namiesto obr├ízkov chrl├ş popisy!

ÔÇ×Ke─Ć┼że zhroma┼ż─Ćujeme neuverite─żn├ę mno┼żstvo fotografi├ş, je ─Źoraz ┼ąa┼ż┼íie spravova┼ą na┼íe zbierky,ÔÇť uviedol Matt na svojom blogu. ÔÇ×Predstavte si, ┼że by sa k obr├ízku za chodu mohli pripoji┼ą popisn├ę metad├íta o ka┼żdej fotografii- inform├ície o tom, kto je na ka┼żdej fotografii, ─Źo rob├ş a v akom prostred├ş sa stan├║, by mohli by┼ą neuverite─żne u┼żito─Źn├ę pri vyh─żad├ívan├ş, filtrovan├ş a kr├ş┼żovom vyh─żad├ívan├ş. pozrite si na┼íe zbierky fotografi├ş. “

Osobne by som túto funkciu vo fotoaparáte miloval.

Tento digit├ílny fotoapar├ít namiesto obr├ízkov chrl├ş popisy!

Technol├│gia tu e┼íte jednoducho nie je, ale popisn├í kamera sk├║ma mo┼żnosti.

Fotoapar├ít je prev├ídzkovan├Ż syst├ęmom Python a nieko─żk├Żmi n├ístrojmi pr├şkazov├ęho riadka a je nap├íjan├Ż syst├ęmom BeagleBone, ktor├Ż m├í webov├║ kameru USB, termotla─Źiare┼ł, stavov├ę di├│dy LED a tla─Źidlo sp├║┼íte. Namiesto toho, aby nejak├Ż druh umelej inteligencie dok├ízal presne op├şsa┼ą obsah fotografie, je fotoapar├ít pripojen├Ż k internetu a ÔÇ×zasahujeÔÇť webov├║ pracovn├║ silu prostredn├şctvom Amazon Mechanick├Ż turek.

Po stla─Źen├ş tla─Źidla sp├║┼íte sa obr├ízok odo┼íle Turkovi ako HIT (├║loha ─żudskej inteligencie). Potom kamera po─Źk├í, k├Żm sa niekto ujme ├║lohy a po┼íle sp├Ą┼ą popis. Za slu┼ín├║ cenu $1.25 za ka┼żd├Ż HIT, v├Żsledky sa zvy─Źajne vr├ítia medzi 3 a 6 min├║ty, vytla─Źen├ę na term├ílnej tla─Źiarni, podobne ako polaroidov├í tla─Ź, iba text.

Spo─żahlivos┼ą opisov v┼íak z├ívis├ş od interpret├ície pracovn├şka. Nehovoriac o tom, ┼że ak pracovn├şk hl├ísi nie─Źo nespr├ívne alebo je ├║plne mimo z├íkladne, bolo by ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą obr├ízok nesk├┤r vo va┼íom po─Ź├şta─Źi. Ale to ist├ę by sa pravdepodobne stalo s nejakou bud├║cou AI.

Tento digit├ílny fotoapar├ít namiesto obr├ízkov chrl├ş popisy!

Tento digit├ílny fotoapar├ít namiesto obr├ízkov chrl├ş popisy!

Je to ├║┼żasne premyslen├Ż projekt.

Pozrite sa na cel├Ż pr├şspevok na blogu Matta Richardsona.

Zabezpe─Źte si pripojenie bez mesa─Źnej fakt├║ry. Z├şskajte do┼żivotn├ę predplatn├ę VPN Unlimited pre v┼íetky svoje zariadenia jednorazov├Żm n├íkupom v novom obchode Gadget Hacks Shop a sledujte Hulu alebo Netflix bez region├ílnych obmedzen├ş, zv├Ż┼íte bezpe─Źnos┼ą pri prehliadan├ş vo verejn├Żch sie┼ąach a ─Ćal┼íie.

K├║pi┼ą teraz (80% z─żava)>

─Äal┼íie hodnotn├ę ponuky, ktor├ę by ste si mali pozrie┼ą: