Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Novinky: Sony Xperia XZ3 – väčšia aktualizácia, ako si myslíte

Novinky: Sony Xperia XZ3 - väčšia aktualizácia, ako si myslíte 1

Keď sa prvýkrát objavili zvesti o Sony Xperia XZ3, mnohí z nás sa čudovali prečo. Keď Xperia XZ2 vychádza práve v apríli tohto roku, prečo už spoločnosť Sony vydáva svojho nástupcu? Ale teraz, keď je to oficiálne oznámené, dáva to o niečo väčší zmysel, pretože to, čo Sony nazýva XZ3, sa v skutočnosti viac podobá na XZ2S.

Sony Xperia XZ3 má byť tým, čím mala byť XZ2 začiatkom tohto roka. Jedná sa o telefón s menším počtom nedostatkov ako jeho predchodca, ktorý by lepšie konkuroval typom spoločnosti Samsung Galaxy S9. Aj keď XZ3 zdieľa mnoho komponentov svojho predchodcu, existujú štyri kľúčové oblasti vylepšení: spotreba médií, predná kamera, operačný systém a AI.

Špecifikácie

 • OS: Android 9.0 Koláč
 • CPU: Qualcomm Snapdragon 845
 • GPU: Adreno 630
 • RAM: 4 GB
 • Displej: 6.0„Quad HD+ OLED displej (bez výrezu na displeji)
 • Skladovanie: 64 GB (rozšíriteľné pomocou microSD)
 • Zadná kamera: 19 MP f/2.0
 • Predná kamera: 13 MP širokouhlý
 • Zvuk: Dva predné stereofónne reproduktory bez konektora pre slúchadlá
 • Vodeodolnosť: IP65/68
 • Batéria: 3, 300 mAh
 • Biometria: Skener odtlačkov prstov (zadný)
 • Nabíjanie: Bezdrôtové nabíjanie Qi, rýchle nabíjanie 3.0

Čo sa nezmenilo

Pretože je rok 2018, vlajkovou loďou zvoleného systému SoC je Qualcomm Snapdragon 845, ktorý sa spoločnosť Sony rozhodla ponechať si z modelu XZ2. Spoločnosť Sony sa tiež rozhodla vrátiť 4 GB RAM, množstvo, ktoré by spoločnosť Sony pravdepodobne mala zvýšiť. Zadný fotoaparát je rovnaký ako jeho predchodca, 19 -megapixelová strieľačka schopná zaznamenávať 4K HDR. Napriek nádejam niektorých je to stále jeden objektív, ale viac ako schopný strelec.

Nakoniec je batéria viac -menej rovnaká ako batéria XZ2. Spoločnosť Sony poskytla modelu XZ3 mierny upgrade z roku 3, 180 mAh až 3, 300 mAh. Výdrž batérie by mala byť porovnateľná s predchodcom. Aj keď Sony Xperia XZ2 nebol zlý telefón na výdrž batérie, pribalené boli telefóny 3, 500 mAh (a viac) pri podobných veľkostiach displeja, bolo by pekné, keby spoločnosť Sony zahrnula väčšiu kapacitu.

Čo Sony zmenilo

Nasledujúce štyri sekcie sú všetko, čo skutočne potrebujete vedieť o XZ3 – to sú oblasti, v ktorých sa Sony na XZ2 skutočne zlepšilo.

1. Spotreba médií

Prvým zásadným rozdielom, ktorý si všimnete, je nový OLED displej. Je to vôbec prvýkrát, čo spoločnosť Sony používa OLED v telefóne, takže jej zaradenie je veľmi dôležité. Nový displej, ktorý využíva rovnakú technológiu ako televízory Sony BRAVIA, je pohľad, ktorý treba vidieť. Rozlíšenie aj veľkosť obrazovky boli aktualizované na 1 440 p 6.0 palcov, resp. Podporuje HDR a s obsahom by nemal mať žiadny problém. Na základe skúseností spoločnosti Sony by XZ3 mal podporovať HDR na Prime Video, Netflix a YouTube.

Sony Xperia XZ3 - väčšia aktualizácia, ako si myslíte

Spoločnosť Sony tiež prináša funkciu XZ2 X-Reality, ktorá zvyšuje obsah SD na HDR. Zlepší sa tým kvalita videí a umožní sa im využiť výraznejší kontrast farieb dostupných v HDR. Vracia sa aj dynamická vibrácia, ktorá vibruje telefónom na základe zvuku, a to aj pre video. Je to príjemný malý dotyk, vďaka ktorému je sledovanie filmov pôsobivejšie. A ochranou obrazovky je sklíčko Corning Gorilla Glass 5.

Pokiaľ ide o zvuk, spoločnosť Sony vracia reproduktory S-Force Front Surround, názov stereo predných reproduktorov. Tieto reproduktory sú teraz o 20% hlasnejšie ako predchodca. Bohužiaľ, stále neexistuje žiadny konektor pre slúchadlá, takže sa zasekávate pri použití hardvérového kľúča alebo bezdrôtových možností.

2. Predná kamera

Predná kamera dostala výraznú aktualizáciu rozlíšenia od 5 MP až 13 MP. Ďalšie pixely by sa mali premietnuť do oveľa lepších selfie, dokonca aj pri slabom osvetlení. Spoločnosť Sony tiež obsahuje blesk na displej pre nočné zábery, aby vám poskytlo toľko potrebné svetlo, aby ste mohli zachytiť svoj predmet. Bokeh efekt je k dispozícii, napriek svojmu jedinému objektívu, a tiež efekty krásy, ktoré vylepšujú váš vzhľad.

3. Android 9.0 Koláč

Spoločnosť Sony porazila všetkých ostatných výrobcov OEM tým, že uvoľnila prvý smartfón s Androidom 9.0 Koláč. Vďaka systému Android Pie bude XZ3 jedným z iba troch telefónov v USA s najnovšou verziou systému Android.

Android Pie priniesol do operačného systému niekoľko nových zmien, počnúc novým ovládaním gestami, ktoré nahrádzajú tradičné tri tlačidlá. Existuje tiež niekoľko bezpečnostných zmien, vďaka ktorým je používanie telefónu bezpečnejšie. Všetky nové zmeny v službe Android Pie nájdete v nižšie uvedenom odkaze.

4. Vylepšenie a gestá AI

AI je názov hry v roku 2018 a Sony túto technológiu využíva na zlepšenie celkového zážitku z telefónu. Smart Launch je nová funkcia, ktorá automaticky spustí aplikáciu fotoaparátu, keď zistí, že ste pripravení urobiť fotografiu (keď telefón držíte vodorovne).

Side Sense je podobný spúšťaču HTC Edge, ktorý používa strojové učenie na usporiadanie sady aplikácií, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou používate. Bočný zmysel sa bude meniť v závislosti od polohy, dennej doby a dňa v týždni, pričom sa naučíte svoje návyky za pochodu. Side Sense sa spustí dvojitým poklepaním na bočnú stranu telefónu.

Sony Xperia XZ3 - väčšia aktualizácia, ako si myslíte

Obrázok Sony Xperia/YouTube

Spoločnosť Sony zahrnula aj množstvo gest, ako napríklad posunutie sa po boku telefónu, aby sa vrátilo späť. Kým ste v aplikácii fotoaparátu, dvojitým poklepaním na stranu sa zhotoví aj fotografia, ktorá zabráni prstom zakryť hľadáčik.

Cena a dostupnosť

Spoločnosť Sony uvedie Xperia XZ3 na trh v októbri za 900 dolárov. Som prekvapený, že spoločnosť Sony považovala za múdre oceniť telefón tak vysoko. Je to o 200 dolárov viac ako predchodca a o 99 dolárov lacnejšie ako XZ2 Premium so 4K displejom, väčšou batériou a dvoma zadnými kamerami. Je to podivne vysoká cena, ale v porovnaní s iPhone XS je to trochu ospravedlniteľné.

Čo si myslíte o novej Sony Xperia XZ3? Páči sa vám táto uprostred cyklu, o ktorú sa Sony pokúša? Stojí to za cenu 900 dolárov? Dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Nenechajte si ujsť: Zoznámte sa s BlackBerry KEY2 LE – úspora 250 dolárov stojí