Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Novinky: Nový Nexus 6 Aktualizujte downgraduje svoju verziu systému Android Späť na 7.0

Novinky: Nový Nexus 6 Aktualizujte downgraduje svoju verziu systému Android Späť na 7.0 1

Google to urobil znova – tlačili na Nexus ďalšiu nefunkčnú aktualizáciu OTA 6. Okrem tohto času váš Nexus takmer úplne zamuruje 6 namiesto toho, aby ste pokazili Android Pay a SafetyNet. Aplikácie zastavujú násilím vľavo a vpravo, vďaka čomu je telefón prakticky nepoužiteľný.

Možno sa čudujete, ako to obrovská spoločnosť, ako je Google, dokázala na telefóne, ktorý má sotva viac ako dva roky. Dôvod, prečo Nexus 6„Slušný telefón vo všetkých smeroch, ktorý teraz spôsobuje bolesti hlavy a migrény, je zrejme kvôli tomu, že sa Google pokúša napraviť to, čo zlomili pri predchádzajúcom OTA.

AKTUALIZÁCIA: Správca komunity Google odpovedal na vlákno Reddit a uviedol, že 7.0 OTA nemala chybu, a to Nexus 6 bol úmyselne znížený. CM ďalej uviedol, že ak chcú užívatelia zaručiť budúcu podporu OTA, mali by to urobiť 7.0 OTA. Poslednou radou od CM bolo utrieť váš Nexus 6 ak ste po absolvovaní postupu mali problémy so zariadením 7.0 OTA.

Čo sa pokazilo?

Len krátka povesť, Google vytlačil Android 7.1.1 aktualizácia na Nexus 6 minulý týždeň, ale systém SafetyNet zlyhal, čo spôsobilo prerušenie služby Android Pay. Google teda zo včera večera odstránil zlý OTA a vytlačil nový. Táto OTA, verte či neverte, je Android 7.0 „aktualizovať“.

Nenechajte si ujsť: Marcová aktualizácia zabezpečenia spoločnosti Google prerušuje Android Pay na niektorých zariadeniach Pixel a Nexus

Áno, čítate to správne. Google sa akosi podarilo downgradovať Nexus 6 s najnovším OTA. Teoreticky by to ani nemalo byť možné, pretože vstavaná obnova systému Android by mala kontrolovať každú aktualizáciu a uistiť sa, že ide o novšiu verziu systému Android, ako je tá, ktorá je aktuálne spustená vo vašom telefóne. Ale zrejme je to nakoniec možné, pretože Redditor Time_Lord_John zdieľal snímku obrazovky svojho zariadenia, ktoré dostalo pokazený OTA.

Nový Nexus 6 Aktualizujte downgraduje svoju verziu systému Android Späť na 7.0

Android 7.0 aktualizácia zobrazujúca sa v telefóne so systémom Android 7.1.1. Obrázok Time_John_Lord/Imgur

OTA hovorí nielen o Androide 7.0, ale v skutočnosti „aktualizuje“ váš telefón. Dôvodom, prečo je to taká obrovská chyba, je to, že Android by nikdy nemal byť downgradovaný bez vymazania všetkých údajov, pretože každá aktualizácia prináša niečo nové do už existujúcich systémových aplikácií, ktoré používajú rovnaké názvy balíkov. Nehovorí sa ani o skutočnosti, že OTA od januára 2017 do augusta 2016 znižuje úroveň vašej opravy zabezpečenia, čím sa zariadenie opäť vystavuje starším bezpečnostným zneužitiam.

Ako široko rozšírený je problém?

Na začiatok vieme, že všetky zariadenia od amerických dopravcov prechádzajú zlou aktualizáciou. Existuje iba jeden spôsob, ako sa vyhnúť tejto hroznej OTA, a to bočným načítaním predtým prerušenej aktualizácie z marca 2017 pomocou programu Fastboot.

Nenechajte si ujsť: Kompletný sprievodca blikaním továrenských obrázkov v systéme Android pomocou funkcie Fastboot

Ak si vzal zlomené 7.0 OTA, jediný spôsob, ako obnoviť používanie vášho zariadenia, je vymazať údaje a načítať celý obraz systému. Nie je to životaschopná oprava pre všetkých používateľov, pretože väčšina z nich stratí citlivé údaje, keď to bude musieť urobiť. Ak sa vám teda táto aktualizácia zobrazí, objaví sa vo vašom zariadení Nexus 6, určite sa tomu vyhnite – zničí to váš telefón.

Budeme vás informovať o všetkých novinkách týkajúcich sa tejto záležitosti, takže sa sem vráťte a zistite, kedy spoločnosť Google konečne vyrieši tento mesiac problém s OTA. Vidieť, ako nedbalo Google zaobchádza s Nexusom 6Človek sa čuduje, čo sa stane s Pixelom o dva roky. Našťastie ste sa vyhli tejto nepríjemnej OTA a podarilo sa vám udržať telefón pri živote.