Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Novinky: Nov├Ż HTC One M8 bol zakorenen├Ż

Novinky: Nov├Ż HTC One M8 bol zakorenen├Ż 1

Kr├ítko po t├Ż┼żdni od vydania bol nov├Ż HTC One zakorenen├Ż v─Ćaka v├Żvoj├írom pre Android beaups a jcase, rovnak├ş chlapci, ktor├ş n├ím priniesli S-OFF pre p├┤vodn├Ż HTC One (M7).

Ich exploit, prez├Żvan├Ż WeakSauce, z├şskava root a prip├íja nov├Ż oddiel xbin obsahuj├║ci busybox a superuser. Aj ke─Ć bola met├│da navrhnut├í pre variant Verizon M8, v├Żvoj├íri uv├ídzaj├║, ┼że by mala fungova┼ą pre v┼íetky varianty. Napriek tomu, ┼że niektor├ş uv├ídzaj├║, ┼że medzin├írodn├ę varianty s touto met├│dou nehraj├║ dobre, je to asi to najhor┼íie, ─Źo sa m├┤┼że sta┼ą – mo┼żno nebudete ma┼ą root, ale svoje zariadenie ur─Źite neomurujete.

Nov├Ż HTC One M8 bol zakorenen├Ż

─îoskoro pre v├ís budeme ma┼ą ├║pln├ęho sprievodcu, ale dovtedy si pre─Ź├ştajte ni┼ż┼íie uveden├ę pokyny.

Ako rootova┼ą

Uistite sa, ┼że m├íte v nastaveniach zabezpe─Źenia zapnut├ę ÔÇ×Nezn├íme zdrojeÔÇť Slab├í om├í─Źka (zrkadlo aplik├ície), rozba─żte ho a spustite aplik├íciu. Potom, ─Źo to urob├ş, cho─Ćte na Google Play a nain┼ítalujte si SuperSU od Chainfire.

Teraz jednoducho re┼ítartujte zariadenie a m├íte root! Pekn├ę a ─żahk├ę.

─îo t├íto met├│da nerob├ş

Pam├Ątajte si, ┼że t├íto met├│da re-rootuje zariadenie pri ka┼żdom ┼ítarte (┼żiadny trval├Ż root, k├Żm sa M8 nevypne), tak┼że svojmu zariadeniu dajte zhruba 30 sek├║nd na to, aby exploit mohol urobi┼ą svoje.

Preto┼że va┼íe zariadenie neudr┼żiava rootovanos┼ą, pou┼ż├şvanie Xposed Framework je v s├║─Źasnej dobe trochu bug. Jedin├Żm sp├┤sobom in┼ítal├ície Xposed je spolieha┼ą sa na ÔÇ×m├Ąkk├ę re┼ítartyÔÇť v samotnej aplik├ícii. To znamen├í, ┼że ak in┼ítalujete Xposed, aktualizujete r├ímec alebo aktivujete ak├ęko─żvek moduly, v ponuke re┼ítartu aplik├ície vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Soft rebootÔÇť.

Ako vykoreni┼ą

Rovnako jednoduch├ę, ako je t├íto met├│da zakorenenia, je e┼íte jednoduch┼íie vykoreni┼ą. Jednoducho odin┼ítalujte WeakSauce, odin┼ítalujte SuperSU a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

Ako aktualizova┼ą kore┼ł

Ke─Ć┼że met├│da a proces s├║ nov├ę, pravdepodobne sa do─Źk├íme nieko─żk├Żch aktualiz├íci├ş od v├Żvoj├írov. Ak chcete aktualizova┼ą, obidve aplik├ície jednoducho odin┼ítalujte rovnako, ako by ste ich museli vykoreni┼ą, a potom ich znova nain┼ítalujte po re┼ítarte.

Root checker image cez whskytango/XDA

Table of Contents