Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Novinky: Čo každý telefón získal pridaním zárezu

Novinky: Čo každý telefón získal pridaním zárezu 1

Ak bol bezrámový cieľ cieľom výrobcov OEM v roku 2017, zdá sa, že rok 2018 je rokom zárezu. Nemálo ďakujem AppleiPhone X, čoraz viac výrobcov smartfónov navrhuje svoje displeje s týmto polarizačným výrezom. Aj keď sú mnohí z tohto trendu frustrovaní, stojí za to venovať im čas a zvážiť, čo každý telefón vďaka jedinečnému dizajnu získa.

Dôvody pre stavbu smartfónu so zárezom sa veľmi líšia. Niektoré z presvedčivejších dôvodov sú založené na technologických potrebách, kde výrobcovia OEM nemôžu bez zárezu vyrábať telefóny, ktoré chcú, zatiaľ čo iní robia len málo, ale pokúšajú sa kopírovať vzhľad zariadenia iPhone X. Obvykle však vidíte účel pri každom použití zárezu, aj keď sú niektoré silnejšie ako ostatné.

Základný telefón: Malé rámčeky s prednou kamerou

Aj keď mnohí obviňujú iPhone X z toho, že vyvolal revolúciu (a možno správne), Essential bol vlastne prvým na trhu, ktorý športoval tento ikonický výrez.

Čo každý telefón získal pridaním zárezu

Obrázok Amboy Manalo/Gadget Hacks

To, čo oddeľuje zárez telefónu Essential od ostatných mien v tomto zozname, je jeho tvar a tvar-zárez Essential je veľmi malý a v zásade pokrýva iba jednu prednú kameru. Aj keď je to spočiatku veľmi zrejmé, najmä pri jasnom displeji, efekt nie je taký rušivý ako typický štýl zárezu, ktorý vidíme na iných telefónoch. V skutočnosti Essential dokonca umiestnil snímač okolitého svetla a prijímač do tohto malého priestoru.

Aj keď to v žiadnom prípade nie je najpredávanejší výrobok roku 2017, vízia spoločnosti Essential o záreze je viac než pôsobivá. Je teda prekvapujúce, že žiadny iný veľký OEM sa nerozhodol modelovať svoje zariadenia po Essential’s, namiesto toho sa rozhodol urobiť ich výrezy oveľa väčšie (aj keď možno predaje Essential s tým majú niečo do činenia).

iPhone X: Face ID a obrazovka nehnuteľností

Bez iPhone X nemôžete hovoriť o zárezoch. AppleVlajková loď roku 2017 bola výbušným zariadením, a to nielen kvôli týmto dolárom1Cenovka 000. Nie, fanúšikovia aj kritici diskutovali o najzrejmejšej funkcii najnovšieho iPhone – o záreze.

Čo každý telefón získal pridaním zárezu

Obrázok Dallas Thomas/Gadget Hacks

AppleZárez je v podstate to, čo nájdeme na väčšine smartphones -predĺžený ponor na displeji, ktorý dáva „uši“ ľavému hornému a pravému rohu obrazovky. O estetike tohto dizajnu môžete diskutovať, kým sa kravy nevrátia domov – zdá sa, že s tým nikto nesúhlasí, pričom mnohým sa to zdá ošklivejšie ako to, čo Samsung urobil pre zmenšenie rámčekov svojich telefónov.

Pozerá sa však bokom, Apple mal výhovorku na implementáciu zárezu – iPhone X priekopy Touch ID pre Face ID, ktorý sa spolieha na výkonný kamerový systém, ktorý by nevyhovoval tvarovému zárezu Essential. Apple sa mohol rozhodnúť ponechať kamerový systém Face ID v úplnom ráme, ale namiesto toho sa rozhodol využiť tento priestor na zobrazenie.

Asus ZenFone 5: Známosť?

Keď sa historici obzrú na začiatok notch-egeddonu, môžu vidieť Asus ZenFone 5 ako kľúčový hráč. Je to preto, že to bol prvý smartphone s Androidom, ktorý bez hanby športoval v štýle iPhone X, čím sa v komunite Android začali dlhé a stále nekonečné nepokoje.

Čo každý telefón získal pridaním zárezu

Obrázok od Unbox Therapy/YouTube

Kľúčovou otázkou tu však je, prečo Asus zaradil na ZenFone zárez 5. Spoločnosť sa hrdo chváli tým, že ich zárez je o 26% menší ako „Fruit Phone X“, s vyšším pomerom obrazovky k telu. Je úplne možné, že Asus cítil, že zárez je vstupenkou k vytvoreniu pohlcujúcejšieho zážitku.

Samozrejme, existujú obvinenia z toho, že Asus jednoducho „kopíruje“ Apple, “a vyskočili na to, čo považovali za rozbeh smartfónov roku 2018. ZenFone 5 nemá nič podobné Face ID a dokonca má jednu prednú kameru, ako napríklad Essential Phone. Ich fotoaparát rozhodne neprispieva k potrebe zárezu, takže Asus tu skutočne spočíva na vysvetlení „ponorenia“. Rovnako ako mnoho OEM.

Huawei P20 a P20 Pro: Pomer obrazovky k telu

Huawei P20 a P20 Pro sú vynikajúce zariadenia, ale pravdepodobne na to nebudete myslieť, keď ho uvidíte prvýkrát – spoločnosť Huawei sa rozhodla navrhnúť tieto dva telefóny so zárezom, hádate správne. Čo teda ponúka kupujúcim P20, ktoré povedzme, displej Mate 10 nemohol?

Čo každý telefón získal pridaním zárezu

Obrázok od Unbox Therapy/YouTube

Zdá sa, že odpoveď je podobná ako Asusova. Napriek tomu, že Huawei nijako priamo neporovnáva iPhone X, kladie dôraz na pomer obrazovky k telu svojich najnovších telefónov a na to, ako nový dizajn, ktorý nazývajú „FullView“, prináša pohlcujúci zážitok zo sledovania. Ak sa pozriete, zárez P20 je výrazne menší ako u iPhonu, ako aj u ZenFone 5’s, čo vám dáva akýsi mix medzi týmto dizajnom a základným telefónom.

Avšak ako ZenFone 5Zdá sa, že P20 nepotrebuje nehnuteľnosť tohto zárezu, aj keď je menšia ako ostatné zárezy. Je pravda, že P20 má predný fotoaparát s rozlíšením 24 MP, ale ak by bolo ponorenie hlavným cieľom spoločnosti Huawei, mohli by zmenšiť zárez na veľkosť fotoaparátu tak, že zhodia kruhový reproduktor a predný blesk fotoaparátu, ktorý obsahuje. To by im zanechalo podstatnejší zárez, na ktorý by bolo ťažké sa sťažovať.

To je povedané, keď porovnáte P20 bok po boku s Mate 10, môžete vidieť rozdiel, ktorý prináša nehnuteľnosť navyše na obrazovke. Nemusí to byť pre každého, ale niektorým sa určite bude páčiť spôsob, akým displeje od rohu k rohu vyzerajú v porovnaní s fazetami, nech sú akokoľvek tenké.

OnePlus 6: Byť odhodlaný

Zatiaľ čo bude oficiálne predstavený, OnePlus 6 bolo potvrdené, že má na svojom displeji zárez. Fanúšikovia boli prinajmenšom nešťastní. Ale ukáže sa, že sa mýlili pri výbere dizajnu OnePlus?

Čo každý telefón získal pridaním zárezu

Obrázok XEETECHCARE/YouTube

Aj keď v tejto chvíli nevieme všetko, zárez je zjavne oveľa menší ako v prípade telefónu iPhone X. Je ťažké povedať, ale mohlo by to byť bližšie k veľkosti zárezu P20 ako ZenFone 5, čím by sa otvoril OnePlus 6 zobraziť rohy dosť.

Napriek tomu, na základe vyššie uvedeného renderu, OnePlus 6 Zdá sa, že je v súlade s realitou, že jeho zárez by mohol byť ešte menší. Možno nie všetky telefóny vyžadujú taký malý zárez ako telefón Essential, ale zdá sa, že v tomto záreze je dosť nevyužitého miesta.

LG G7: Bude určené

Rovnako ako OnePlus 6, LG G7 sa ešte len oficiálne dočkáme. Na základe únikov a fám sa však mnohí domnievajú, že spoločnosť LG do svojho nadchádzajúceho vlajkového zariadenia zaradila zárez. Zdá sa, že sa príbeh príliš nelíši od ostatných veľkých telefónov so zárezmi, ako môžete vidieť na fotografiách nižšie.

Čo každý telefón získal pridaním zárezu
Čo každý telefón získal pridaním zárezu

Obrázky od Girafa/YouTube

O LG sa nehovorí, že by do zárezu zabalila akúkoľvek technológiu podobnú iPhonu X. V skutočnosti očakávame rovnaké rozloženie ako mnoho ďalších zariadení s Androidom, vrátane prednej kamery, senzora okolitého svetla a predného reproduktora.

Nevieme, kým sa nám telefón do rúk nedostane, ale z fám, ktoré teraz máme, sa zdá, že najnovší smartfón LG bude podliehať rovnakej kritike ako ostatné telefóny v tomto zozname. Ich zárez vyzerá, že by mohol byť zmenšený, čo by len zlepšilo pomer ponorenia a obrazovky k telu. Bude však zaujímavé sledovať, čo LG s týmto zárezom urobí, či sa dokážu oddeliť od zvyšku balenia.

Nenechajte si ujsť: Všetky najnovšie správy a úniky o LG G7 ThinQ

Table of Contents