Notebooky s Ryzen: Schenker sa vracia do AMD po 10 rokoch

Po 10 rokoch spoločnosť Schenker Technologies prvýkrát podporuje notebooky AMD v prenosných počítačoch. Stále neznámy model XMG a VIA 15 nasledujú úplne odlišnými spôsobmi: Schenker používa procesor Ryzen 7 3700X pre stolné počítače XMG a prenosné platformy VIA 15W – ale stále z predchádzajúceho roka.

Schenker VIA 15 s Ryzenom 5 3500

Čierna Schenker VIA 15 bez ozdôb je založená na Ryzene 5 3500U so štyrmi jadrami a SMT pri 15 W TDP, ktoré spoločnosť AMD predstavila pred rokom, a za pár týždňov ju nahradí Ryzen 4000 (U) alias Renoir. S Renoirom má nielen dvojnásobný počet jadier v rovnakej triede TDP, ale existuje aj rýchlejšia RAM a Zen-2-IPC a nové mechanizmy úspory energie.

Vďaka batérii s výkonom 91 Wh vydrží obchodný notebook až do 12 hodín (WLAN video) a až 16 hodín (na stole) vďaka matnej obrazovke Full HD IPS od výrobcu. Schenker však sľubuje pomerne vysoký výkon pri zaťažení, pretože procesor musí byť schopný nepretržite pracovať s TDP 23 wattov.

obraz 1 z 5

Napriek 15-palcovej obrazovke.6 Palcová a objemná batéria VIA 15 má 356 rozmerov.4 X 233.7 X 16.8 Mm 1,4 Len kg, čo z neho robí najľahší notebook AMD vo svojej triede. Za to je tiež zodpovedná zliatina horčíka AZ91D používaná v niektorých obytných častiach, ktorá sa nedávno používala aj v XMG Fusion 15 (test).

Schenker VIA 15 bude k dispozícii od polovice januára od € 829, ale môže byť nakonfigurovaný a predobjednaný. Okrem Ryzena 5 3500U, poskytuje základnú konfiguráciu 8 GB RAM a 250 GB SATA SSD Samsung 860 EVO (M.2 , SATA). Je možné použiť až 32 GB pamäte DDR4 a dve SSD s kapacitou 2 Terabyte (M.2 , NVMe). CPU a obrazovku však nie je možné zmeniť. Výrobca poskytuje na Bestware.com trojročnú záruku.

Vždy s jednokanálovou RAM

Bez ohľadu na množstvo pamäte zvolené klientom, dostane iba jednu jednotku a teda jednu kanálovú RAM. Dôvodom je nízka cena, za ktorú sa v minulosti vyvíjali platformy pre prenosné počítače AMD.

Pozadie tohto rozhodnutia bolo opäť tvrdenie o nízkej komplexnosti, nízkej cene základnej dosky a jasnom trende pre cieľovú skupinu ako spotrebného notebooku a denného spoločníka. (…) Podľa informácií ODM bolo potrebné prepnúť z DDR4 na LPDDR3 na dvojkanálovú prevádzku, čo by výrazne zvýšilo celkové náklady.

Princíp, že riešenia AMD boli pôvodne navrhnuté ako znižovače ceny (skôr ako luxusné luxusné zariadenia) kvôli dobrému pomeru cena / výkon, bohužiaľ tiež ukazuje ich vplyv. Môže nám súčasná generácia odpustiť. Ak bude Schenker VIA 15 úspešný, potom bude v určitom okamihu nástupcom AMD Renoir, ktorý by mal tiež prijímať dvojkanálovú pamäť.

Tom Fishner, produktový manažér, kancelária Taiwan

Schenker Technologies si tiež uvedomuje, že počítačový displej Ryzen 3000U nie je v tomto okamihu najšťastnejší. Preto je notebook k dispozícii v priebehu niekoľkých dní a prvý dôležitý krok sa podnikol na ceste úzkej spolupráce s AMD po viac ako desiatich rokoch. Schenker hovorí, že ak bude model prijatý, príde aj Renoir. Notebook s Zen je už k dispozícii 2 Na CES 2020 bez nového mobilného APU.

Schenker XMG (Ultra?) S Ryzen 7 3700X

POZADIE: Stále nemenovaný XMG herný procesor AM4 používa procesor AMD Ryzen 7 Výkonný model 3700X a jeho spárovanie s grafikou GeForce od spoločnosti Nvidia. V minulosti spoločnosť Schenker opakovane presúvala stolové procesory Intel do notebookov v sérii XMG Ultra.

obraz 1 z 2

Niet pochýb o tom, že ochladzovanie CPU na počítači zaberá miesto v notebooku. Pre 15-palcové herné notebooky.6 Palec, výška podvozku je prekvapivo malá – je tu tenšia konštrukcia, ale nemôže sa zhodovať s výkonom vozidla Ryzen. 7 3700X. Procesor však beží „len“ na pracovnej ploche s 65 W TDP, zatiaľ čo najnovšie procesory Intel s výkonom 95 W bežia oveľa viac ako súčasné procesory AMD, keď používajú turbo pod viacjadrovým zaťažením.

Na strane GPU je na vstupe nainštalovaný prenosný počítač GeForce GTX 1660 Ti, čo je laptop triedy RTX 2060, ktorý môže v tomto prenosnom počítači spotrebovať viac ako 100 wattov. Matná herná obrazovka je navrhnutá na 144 Hz. Nie sú k dispozícii žiadne presné podrobnosti o ostatných funkciách, ale trh bol uvedený na trh na jar. Schenker je stále vinný z ceny a iba uvádza frázu „Dostupné hry".

Niečo sa deje

Skutočnosť, že výrobca Schenker Technologies z Nemecka, ktorý je výhradne pridružený k spoločnosti Intel už desať rokov, oznamuje dva modely s AMD na veľtrhu CES 2020, potvrdzuje trend pozorovaný na veľtrhu v Las Vegas. Je zrejmé, že spoločnosť AMD môže teraz získať nových partnerov s lepšími výrobkami. Najmä pre malé podniky bol nedostatok podpory pre vývoj produktov dôvodom, aby sa naďalej spoliehali na dlhodobé vzťahy so spoločnosťou Intel, ktoré zahŕňali viac ako len predaj hardvéru.

Tom Fishner, produktový manažér taiwanskej kancelárie povedal:Túžba vyvinúť systém s AMD vždy existovala. Ale v rokoch pred zavedením architektúry Zen spoločnosť AMD naďalej odstúpila od podnikania v oblasti prenosných počítačov. Dizajn a zostavenie takého notebooku si vyžaduje dlhú reťaz podpory a logistiky – nestačí len spojenie CPU.„Podľa Fichtnera boli kancelárie na Taiwane od tej doby zatvorené a významných strategických zákazníkov podporovali hlavne spoločnosti Microsoft a Sony – úspešne s využitím technológie Xbox One a PlayStation 4 AMD je tu a stále za nimi.

Príliv sa opäť posunul o nové produkty. "Konečne prišla príležitosť pre prvý notebook AMD za 10 rokov,Aj keď Schenker dnes spojil vývoj nástupcu s Renoirom s úspechom s VIA 15, výrobca by mal určite určite sledovať túto tému po tomto štarte a úplne prvej pozitívnej reakcii na Ryzen 4000, aj keď staršia platforma nepodporovala masívny predaj.