Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Notebooky s procesorom Intel by mohli byť oveľa chladnejšie

Notebooky s procesorom Intel by mohli byť oveľa chladnejšie 1

Notebooky s procesorom Intel by mohli byť oveľa chladnejšie 2Vzhľadom na spôsob, akým sú prenosné počítače navrhnuté, ktoré sú zvyčajne vytvorené ako ľahké a prenosné, sa museli urobiť určité kompromisy, napríklad pokiaľ ide o ich chladenie. Je to verzus stolný počítač, kde vďaka svojej veľkosti umožňuje lepšie vetranie a chladenie. Budúce notebooky s procesorom Intel by však mohli vyriešiť tepelné problémy.

Podľa správy spoločnosti DigiTimes sa hovorí, že spoločnosť Intel plánuje oznámenie nového dizajnu tepelných modulov, kde by to potenciálne mohlo umožniť lepšie odvádzanie tepla. O tomto novom dizajne sa zjavne hovorí, že pomáha lepšie odvádzať teplo a vylepšuje proces až o 25 – 30%, čo je v skutočnosti dosť veľa.

Súčasné tepelné moduly majú v súčasnom stave tendenciu umiestňovať sa medzi vonkajšiu časť klávesnice notebooku a spodnú časť notebooku. Ak sú však tieto klebety pravdivé, dizajn spoločnosti Intel by mohol nahradiť tento dizajn parnou komorou a tiež použiť grafitový list za obrazovkou, ktorý by mohol pomôcť zvýšiť celkový proces rozptylu tepla.

Verí sa, že vďaka tomuto novému dizajnu by mohli výrobcovia notebookov vytvárať notebooky bez ventilátora a nakoniec aj znížiť celkovú veľkosť svojich počítačov, čím by sa stali prenosnejšími ako kedykoľvek predtým. Dúfajme, že v CES 2020 budeme mať viac podrobností, kde by spoločnosť Intel mohla prípadne oznámiť svoje nové desiate genové procesory pre stolné počítače, ktoré ponúkajú lepšie možnosti práce s viacerými úlohami.

Vyplnené. Prečítajte si viac o,, a. zdroj: DigiTimes