Nokia, od 3310 po elektronickú kúpeľňovú váhu

Nokia sa chystá dostať na trh s jedným séria elektronických kúpeľňových váhSamozrejme treba pamätať na to, že operácia je pozadu HMD Global, ktorá získala značku. Ďalšou vecou je historická divízia zariadení a služieb spoločnosti Nokia Corporation, ktorá sa dostala do rúk spoločnosti Microsoft 2014.

Withings

Dnes je fínsky tím HMD odhodlaný zamerať sa na mobilný telefón vďaka Technik spoločnosti Alcatel-Lucent av spotrebnej elektronike vďaka Withings, Všetko s pomocou Výroba Foxconn, Zdá sa však, že teraz nastal čas na spustenie miniaplikácií, najmä zdravotníckych prístrojov, prenosných elektronických váh, systémov na monitorovanie tlaku, teplomerov atď.

Dôvod je jednoduchý: prieskumy trhu potvrdzujú, že 95% spotrebiteľov pozná značku. „V tejto kategórii máme silný konsenzus,“ uviedol vedúci marketingu spoločnosti Nokia Le Le Bras-Brown. „Myslíme si, že pôjdeme otvorenými dverami.“

Prečítajte si tiež: Nokia, predstavuje značka nemožnú výzvu?

V skutočnosti nie každý súhlasí s presvedčením spoločnosti. Annette Zimmermann, analytička spoločnosti Gartner, tvrdí, že Značka Nokia môže urobiť len málo pre lekárske prístroje a tiež to, že je dobre známa v rozvojových krajinách vďaka začínajúcim mobilným telefónom, ale teraz so zníženou príťažlivosťou v bohatších krajinách. „Nokia ako meno má význam, ale nesúvisí s dobrými výrobkami alebo veľkými inováciami,“ hovorí analytik.

Prečítajte si tiež: Nokia 5, 3 a 3310 chýba iba horná časť rozsahu

V roku 2016 spoločnosť získala 21,8 miliardy dolárov v telekomunikačných príjmoch e 1,1 miliardy zo zdravotnej starostlivosti, kamkordérov a mobilných licencií. Dúfame teda, že z spotrebiteľských jednotiek vyťažíme viac. Na druhej strane, v mobilnej aj v prednej časti TLC je hospodárska súťaž viac ako neľútostná. Poskytol nový prístroj Nokia 3310 a sériu 5 nerobia nič. Ťažké.