Nokia je značka, ktorá aktualizovala najviac mobilných telefónov na Android 10, …

Nokia je značka, ktorá najviac aktualizuje android

Spoločnosť Counterpoint Research, ktorá sa venuje analýze trhu, zverejnila správu o aktualizáciách softvéru a zabezpečenia pre zariadenia so systémom Android, ktoré ponecháva Nokiu výrazne nad ostatnými výrobcami. A je to tak, že už druhý rok po sebe je Nokia značkou, ktorá aktualizovala väčšinu mobilných telefónov na najnovšiu verziu Androidu.

Podľa správy značku teraz vlastní HMD Global aktualizované 20 jeho smartphones na Android 10, ktoré sa predávali medzi tretím štvrťrokom 2019 a druhým štvrťrokom 2020. Okrem toho v rebríčku spoľahlivosti, ktorý pripravil Counterpoint Research, viedli mobily Nokia 3 od 4 Kategórie: Upgrady, Bezpečnosť a Kvalita zostavy.

Najlepšou značkou Androidu z hľadiska aktualizácií je Nokia, nasledovaná OnePlus

aktualizácia hodnotenia android 10

Ak je niečo, čo Android zariadenia charakterizuje, tak to, že ich výrobcovia sú pri aktualizáciách poriadne leniví. Ich aktualizácia trvá dlho alebo od ich príchodu na trh uplynie rok a už ich neaktualizujú. A čo je ešte vážnejšie, zabudli aktualizovať opravu zabezpečenia pre mobilné zariadenia ponecháva svojim používateľom určitú zraniteľnosť. Podľa správy Counterpoint Research sú však Nokia a OnePlus výnimkou.

Obe spoločnosti aktualizovali na Android 10 úplne všetky mobily, ktoré uviedli na trh medzi tretím štvrťrokom 2019 a druhým štvrťrokom 2020. V prípade Nokie bolo aktualizovaných 20 zariadení, pričom OnePlus práve aktualizované 7 mobily, ktoré predstavujú ich 100 % ako môžete vidieť na grafe vyššie. Za týmito dvoma výrobcami nasleduje Samsung (89 %), Realme (73 %) a Xiaomi (68 %), aby dokončili top 5 značiek, ktoré sú najviac aktualizované na Android 10.

hodnotiaca aktualizácia bezpečnostnej opravy pre Android 10

Počas toho istého obdobia bola Nokia jedinou značkou, ktorá každý mesiac aktualizovala bezpečnostnú opravu pre všetky svoje mobily. OnePlus dokázalo týmto tempom aktualizovať zabezpečenie iba 90 % svojich mobilov (tj. 6 od 7). však Samsung každý mesiac sotva aktualizoval bezpečnostnú opravu pre 22 % svojich mobilných telefónov; zvyšok dostával náplasť každé tri mesiace. Realme a Xiaomi na druhej strane udržiavali bezpečnosť 70 % svojich mobilov aktualizovaných na mesačnej báze.

Napokon, Counterpoint Research to poznamenáva V kvalite výroby sú mobily Nokia tiež nadpriemerné. Vo svojom výskume uvádzajú, že zariadenia Nokia dosahovali lepšie výsledky ako celosvetový priemer vo viacerých testoch odolnosti, ako sú nárazy pri páde, tlak, opotrebovanie a poškriabanie, vlhkosť a tekutiny atď. Ak teda hľadáte odolný mobil, či už na aktualizácie Androidu, tak aj na odolnosť, teraz by ste mali venovať Nokii väčší pozor.

Zdroj | Výskum kontrapunktu