Nokia G300 odhalila: Lacné 5G pre Tracfone, Straight Talk

Nokia G300 je najnovším smartfónom HMD Global, ktorý bol vyrobený tak, aby zaujal lacný 5G mobilný trh. Toto zariadenie má a 6.5-palcový displej s rozlíšením HD+ a zárezom v tvare V pre prednú kameru. Vo vnútri je procesor Qualcomm Snapdragon SM4350AB so 4 GB RAM. Pole fotoaparátov na zadnej strane tohto zariadenia obsahuje 3x šošovky a LED blesk.

Pole zadných fotoaparátov obsahuje 16MP fotoaparát s AF a f/1.8 clona, ​​5MP fotoaparát s ultraširokouhlým objektívom a f/2.2 clona a 2MP hĺbkový fotoaparát. Predná kamera má 8 MP a opäť je umiestnená v záreze v hornej časti displeja.

Tu je potrebné poznamenať: Človek sa čuduje, prečo by sa Nokia rozhodla umiestniť prednú kameru do zárezu, keď má výrazný rám okolo spodnej časti displeja. Vo všeobecnosti sa používa zárez, pretože zvyšok alebo aspoň väčšinu prednej časti smartfónu pokrýva displej s minimálnymi rámikmi na všetkých stranách.

Napriek tejto zvláštnosti tento smartfón vyzerá ako šikovný kúsok priemyselného dizajnu. Ak hľadáte 5G smartfón od spoľahlivej a známej značky, toto môže byť vaša najlepšia voľba pre extrémnu dostupnosť.

Nokia G300 je propagovaná ako „dosiaľ najdostupnejší 5G telefón HMD Global“. Mimo zmluvy to bude stáť približne 199 USD a bude k dispozícii v JEDNEJ konfigurácii. Bude to iterácia 4 GB RAM/64 GB interného úložiska v čiernej farbe Charcoal. Nokia G300 bude k dispozícii na predaj od Tracfone a Straight Talk Wireless s dátumom vydania 19. októbra 2021.

Nahliadnite do časovej osi recenzií Nokie, ktoré sme urobili tu na SlashGear, aby ste videli, čoho je spoločnosť HMD Global schopná s ohľadom na nákladovú efektívnosť 5G. HMD Global (spoločnosť, ktorá vyrába Nokia smartphones) je v popredí tohto druhu podnikania – vyťaží z minima maximum, pokiaľ ide o LEN ZÁKLADY v oblasti výkonu smartfónov.