Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

nokia 9,2: V├Żrobca mobiln├Żch telef├│nov chce vytvori┼ą to, ─Źo konkurencia zlyh├í

U┼ż dlho bolo jasn├ę, ┼że Nokia 9,2 bude ┼żiari┼ą nesk├┤r. Teraz je tu ─Ćal┼í├ş d├┤vod, pre─Źo bude ─Ćal┼íia vlajkov├í lo─Ć HMD Global neskoro: M├í sa nain┼ítalova┼ą nevidite─żn├í predn├í kamera – mo┼żno dokonca ako svetov├í premi├ęra.

Zdroj obr├ízka: GIGA – Nokia 8,1

nokia 9,2 s kamerou pod displejom?

Nokia je napl├ínovan├í na jese┼ł 2020 9,2 pr├şs┼ą na trh. P├┤vodne sa volala Nokia 9,1 Pl├ínovan├ę na koniec roku 2019 bude chv├ş─żu trva┼ą, k├Żm bude k dispoz├şcii najvy┼í┼í├ş mobiln├Ż telef├│n. Teraz mohol vznikn├║┼ą ─Ćal┼í├ş d├┤vod, pre─Źo je smartphone od spolo─Źnosti HMD Global neskoro – a m├┤┼że to s├║visie┼ą s ve─żmi ┼ípeci├ílnym fotoapar├ítom.

Ako uv├ídza GizChina, vlajkov├í lo─Ć mus├ş by┼ą pod displejom vybaven├í nevidite─żnou kamerou. V├Żhoda je zrejm├í: zvl├ídnete to bez nepr├şjemn├ęho z├írezu alebo ┼íirok├ęho horn├ęho r├ímu. Namiesto toho je ┼ío┼íovka umiestnen├í pod displejom a je vidite─żn├í iba v pr├şpade potreby. Samotn├Ż koncept nie je nov├Ż, ale doteraz neexistuje jedin├Ż mobiln├Ż telef├│n, ktor├Ż m├í tak├║to funkciu – na rozdiel od prototypov a koncep─Źn├Żch mobiln├Żch telef├│nov.

Obr├ízkov├í s├ęria ukazuje, ako by mohol vyzera┼ą nasleduj├║ci top mobiln├Ż telef├│n od spolo─Źnosti HMD Global:

Spusti┼ą fotogal├ęriu(10 obr├ízkov)

Nokia 10 PureView: S telef├│nom s fotoapar├ítom by to tak mohlo by┼ą 6 ┼áo┼íovka vyzer├í

Ozn├ímenie prich├ídza ako trochu prekvapenie, preto┼że ostatn├ş v├Żrobcovia teraz otvorene prip├║┼í┼ąaj├║, ┼że technol├│gia potrebn├í na tento ├║─Źel jednoducho e┼íte nie je pripraven├í. Xiaomi ned├ívno zasiahla brzdy a ozn├ímila, ┼że v├Żvoj sa bude ─Ćalej spoma─żova┼ą. Konkr├ętny d├ítum prv├ęho smartf├│nu Xiaomi so samostatnou kamerou nebol uveden├Ż. Konkurent Oppo u┼ż nejak├Ż ─Źas pracuje na vlastnom rie┼íen├ş.

nokia 9,2: Bude to svetov├í premi├ęra?

Ak by Nokia 9,2 Na trhu s nevidite─żnou prednou kamerou skuto─Źne pr├şde na jese┼ł 2020, potom by to mohla by┼ą svetov├í premi├ęra. Ako prv├Ż s├ęriovo vyr├íban├Ż smartf├│n sa mohol v├Żrobca pot─żapka┼ą po ramene. Je v┼íak tie┼ż ist├ę, ┼że e┼íte existuje nieko─żko mesiacov a┼ż do jesene. Konkurencia spolo─Źnost├ş Xiaomi, Oppo a pravdepodobne aj Samsung m├┤┼że by┼ą pr├şli┼í siln├í.

Mobiln├Ż telef├│n strednej triedy Nokia pon├║ka v├Żrazne menej futuristick├Żch funkci├ş 6,2:

Okrem mo┼żn├ęho nevidite─żn├ęho predn├ęho fotoapar├ítu chce Nokia 9,2 s modelom Snapdragon 865 s 5G modemom a optikou od spolo─Źnosti Zeiss. Spo─Źiatku sa zrejme pl├ínovalo posla┼ą telef├│n do z├ívodu s predchodcom Snapdragonom 855. Pl├ín bol potom zamietnut├Ż, aby sa neurobila rovnak├í chyba ako Nokia 9 Vytvorenie PureView. Mobiln├Ż telef├│n tie┼ż pri┼íiel na trh s mierne zastaran├Żm hardv├ęrom a nemal ┼żiadnu ┼íancu v porovnan├ş s vlajkov├Żmi lo─Ćami in├Żch v├Żrobcov.