nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3

Aj keď chcem platiť spoločnosti HMD Global za to, že spoločnosti Motorola poskytla určitú súťaž v dopyte tu v Amerike, niektoré z najnovších telefónov spoločnosti boli … problematické. nokia 4,2 trpia problémami s výkonom, 9 PureView mal buggy kameru a snímač odtlačkov prstov a minulý rok Nokia 7,1 má niekoľko problémov s hardvérom a softvérom.

Najnovšia jednotka v rade Nokia je 7,2, priemerná cena v USA je 350 USD a v Európe 299 EUR. Má podobný dizajn ako minulý rok 7,1 (musia milovať kombináciu hacku a brady) za rovnakú cenu, ale hardvér dostal malú aktualizáciu a je tu úplne nové nastavenie fotoaparátu.

nokia 7,2 je samo o sebe dobrý telefón, ale myslím si, že to bude iba o 50 dolárov menej ako v prípade služby Google Pixel 3a (v USA).

Dizajn, hardvér, čo je v krabici

Na prvý pohľad, Nokia 7,2 vyzerá ako väčšina ostatných posledných rozpočtových jednotiek. V hornej časti je veľká drážka a spodná časť rámu. V skutočnom móde spoločnosti Motorola, Nokia vložila svoje logo na spodný rám, takže nezabudnete, kto urobil telefón, ktorý používate. Aspoň brada je menšia ako brada minulého roku Nokia 7,1,

Obrazovka je veľká 6,3-19.5:9 1080 × 2280 LCD panel IPS s podporou HDR. Vyzerá to z väčšej časti pekne, ale v hornej časti obrazovky je nejednotné podsvietenie, najmä okolo zárezu. Ryan to označil za problém, keď preskúmal minuloročnú Nokia 7.1 a iné zariadenia Nokia vyrobené v HMD majú podobné problémy.

nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 1

Efekt podsvietenia je ťažké zachytiť na fotoaparáte.

Spodná strana telefónu obsahuje port USB Type-C a jeden reproduktor. Nerobte si starosti, konektor pre slúchadlá nie je preč, je len na vrchole. Na pravej strane je kolískový ovládač hlasitosti a hlavný vypínač. Rovnako ako Nokia 4,2, Nokia 7,2 má spínač s indikátorom LED, ktorý bliká, keď prichádzajú správy. Je to elegantné, ale nie veľmi užitočné.

nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 2

Na ľavej strane je slot pre SIM kartu a Google Assistant Tlačidlo. Mnoho telefónov Nokia (a zariadení od iných výrobcov OEM) už má špeciálne hardvérové ​​tlačidlo Asistenta, a hoci je pekné mať k dispozícii, je to ako zmeškaná príležitosť mať prispôsobiteľné tlačidlo. Prečo mi nedovolím otvoriť prehliadač alebo začať hovor jedným stlačením?

nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 3

Jeden z najdôležitejších predajní Nokia 7,2 je pole kamery. K dispozícii je 48MP hlavný objektív, 5MP fotoaparát s hlbokým snímaním a širokouhlý 8MP objektív. K skutočným výsledkom sa dostanem neskôr, ale ja by som si prial, aby hrbol fotoaparátu nebol taký obrovský.

Hardvér vo vnútri je o tom, čo by ste očakávali od telefónu strednej triedy v roku 2019, ale spoločnosť HMD Global sa rozhodla používať systém Snapdragon 660 system-on-a-chip, ktorý je teraz starší ako dva roky. Je spárovaná s 4 GB RAM, 128 GB úložný priestor a hovädzie mäso 3, 500 mAh batéria.

nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 4

V balení nájdete telefón, nástennú nabíjačku, kábel USB a pár 3.5 mm drôtové slúchadlá. Štandardné veci.

Softvér, výkon, batéria

Rovnako ako všetky ostatné telefóny Nokia, aj Nokia 7,2 je zariadenie Android One, čo znamená, že je viac či menej skladom Android. Neexistujú žiadne aplikácie bloatware, žiadne aplikácie nainštalované operátorom, žiadne zvláštne úpravy správy batérií s nezamýšľanými následkami (aspoň už dlhšie) a tak ďalej. Získate neupravený Android so všetkými aplikáciami Google a to je všetko.

nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 5 nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 6 nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 7

Nemyslel som si, že výkon je pre spoločnosť Nokia veľmi problémom 7,2, Jedná sa o lacný telefón so stredným dosahom SoC, takže bude pomalší ako ktorákoľvek z vlajkových lodí z minulého alebo dvoch rokov, ale väčšina aplikácií sa stále otvára rýchlo a multi-tasking funguje dobre. Bohužiaľ, nezažil som žiadne prehnané právne správanie ani zimnicu, ktoré trápili iné nové zariadenia Nokia, s výnimkou jediného zmrazenia, ktoré som si všimol pár dní po nastavení telefónu.

Jedným z aspektov softvéru, ktorý sa mi nepáčil, bol zamykanie tváre – nefungovalo to, keby som stál pred kamerou úplne rovno a aj potom sa registrácii trvalo vždy niekoľko sekúnd. Našťastie stále existuje snímač odtlačkov prstov.

nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 8 nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 9

Životnosť batérie je určite jedným z najvyšších bodov telefónu. Väčšinu dní som skončil s 50-60% zostávajúcich dní, zvyčajne po kombinácii kontroly sociálnych médií, odpovede na e-maily a trochu YouTube a Hulu. Ak telefón nepoužívate všetko čas, alebo hráte veľa hier, Nokia 7,2 by to malo zvládnuť dva dni bez problémov.

Vzorky kamier

Kamery na Nokia 7,2 sú slušné a fotografie zvyčajne obsahujú veľa detailov. Mnohé obrázky sú však príliš nasýtené a farby, ktoré sú omnoho živšie ako v skutočnosti. Telefón tiež bojuje pri slabom osvetlení, a hoci nočný režim nepomáha, má tendenciu zhoršovať saturáciu.

To je stále lepšie ako mnoho iných telefónov v tomto cenovom rozpätí, ale keď Nokia 7.2MSRP je v pozorovacej vzdialenosti od pixelu 3a, čo sťažuje prehĺtanie priemernej kamery.

Ak si ju kúpite?

Áno, ak si nemôžete dovoliť Pixel 3a. Nokia má veľa vecí v poriadku 7,2 – Telefón je ľahký, veľká obrazovka je pekná, výkon je dobrý a skúsenosti so softvérom Android One nikdy nezostarnú. Ale Nokia 7,2 je v USA iba o 50 dolárov menej ako v službe Google Pixel 3a. Cenový rozdiel je väčší v iných krajinách, napríklad v Indii (kde) 7,2 je ~ 263 $ a 3a je ~ 424 $) 7,2 bude v Amerike tvrdý predaj, kým sa nepredá.

V porovnaní s Nokia 7,2, Pixel 3a má lepší fotoaparát, rýchlejšie aktualizácie a (mierne) lepší procesor. Sú tam niektoré oblasti 7,2 vychádza pred základňu 3a, pretože jej extra širokouhlý objektív a viac vnútorného úložného priestoru, ale nemyslím si, že by pre väčšinu boli mimoriadne dôležité. Pixel 3a funguje aj na všetkých amerických prepravcoch 7,2 nie je kompatibilný s Verizon alebo Sprint.

nokia 7,2 Recenzia: Dôstojná stredná váha, ktorá sa nemôže vyhnúť tieňu Pixel 3 10

nokia 7,2 je sám o sebe dobrý telefón a som vždy rád, že v USA vidím viac možností pre stredne veľké zariadenia, najmä preto, že jediným ďalším dôležitým hráčom je spoločnosť Motorola. Ale cena Pixel 3a, v ktorej žijete, je dosť blízko spoločnosti Nokia 7.2 Myslím si, že budete s Pixel šťastnejší.

Kúpiť, ak:

Chcete mať výdrž batérie dva dni. Ste na AT&T, T-Mobile alebo akomkoľvek inom operátorovi GSM.

Nekupujte to, ak:

Máte dosť peňazí na zariadenie Google Pixel 3a. Ste na operáciách Verizon, Sprint alebo iného operátora CDMA. Kvalita fotoaparátu je pre vás veľmi dôležitá.