Nissan Ariya je nov├ę ÔÇ×inteligentn├ęÔÇť elektrick├ę auto, ktor├ę sa odomkne, ke─Ć ste bl├şzko – a samo zaparkuje

Spolo─Źnos┼ą Nissan predstavila svoje najpokro─Źilej┼íie elektrick├ę auto – vysokov├Żkonn├Ż crossover s kup├ę naplnen├Ż technol├│giou auton├│mneho riadenia, premyslen├Żmi bezpe─Źnostn├Żmi funkciami a ovl├ídan├şm aktivovan├Żm hlasom.

Popisovan├Ż ako za─Źiatok ÔÇ×novej kapitolyÔÇť v hist├│rii v├Żrobcu, Nissan Ariya bol navrhnut├Ż tak, aby pon├║kal nulov├ę emisie a siln├ę zr├Żchlenie – zabalen├Ż vo futuristickom tvare s luxusnou ÔÇ×sal├│nikovouÔÇť kab├şnou.

Ariya m├í medzi nab├şjaniami dosah a┼ż 310 m├ş─ż, zatia─ż ─Źo ┼ípi─Źkov├Ż model je schopn├Ż 0Len 100 km / h -62 km / h 5.1 sek├║nd.

Ide o prv├Ż s├ęriov├Ż model, ktor├Ż predstavuje nov├║ elektrifikovan├║ identitu zna─Źky Nissan a nazna─Źuje bud├║cnos┼ą motorizmu, v ktorom bude ┼ítandardizovan├í elektrifik├ícia a bezprobl├ęmov├í technol├│gia AI vozidla.

Vodi─Źi si m├┤┼żu pri rannej k├íve skontrolova┼ą stav bat├ęrie Ariya a nastavi┼ą teplotu auta z ra┼łajkov├ęho stolu.

Ke─Ć je napl├ínovan├Ż cie─ż cesty, inteligentn├Ż pl├ínova─Ź tr├ís v├ím po┼íle pripomienku, kedy je ─Źas odletu, a udr┼ż├ş de┼ł v obraze.

Pri pribli┼żovan├ş sa k vozidlu pomocou ÔÇ×inteligentn├ęho k─ż├║─ŹaÔÇť sa odomkn├║ dvere a vonkaj┼íie predn├ę a zadn├ę svetl├í, ako aj znak Nissan, sa automaticky zapn├║, aby signalizovali, ┼że vozidlo rozpoznalo pr├ştomnos┼ą vodi─Źa.

Sedadlo, poloha volantu a automatick├í posuvn├í stredov├í konzola sa nastavuj├║ pod─ża ulo┼żen├ęho profilu vodi─Źa spojen├ęho s k─ż├║─Źom.

Ke─Ć ste vo vn├║tri, m├┤┼żu cestuj├║ci poveda┼ą ÔÇ×Ahoj NissanÔÇť alebo ÔÇ×Hej NissanÔÇť, m├┤┼żu po┼żiada┼ą o inform├ície o vozidle a spravova┼ą trasu cesty vr├ítane h─żadania bodov z├íujmu.

T├íto hlasom ovl├ídan├í technol├│gia umo┼ż┼łuje vodi─Źovi nastavi┼ą teplotu alebo vybra┼ą zoznam skladieb bez toho, aby sa musel pozera┼ą pre─Ź z cesty.

Spolo─Źnos┼ą Nissan odhalila Ariya v stredu v ─Źoskoro otvorenom pavil├│ne Nissan v japonskej Jokohame.

Ashwani Gupta, prev├ídzkov├í riadite─żka spolo─Źnosti Nissan, uviedla: ÔÇ×Nissan Ariya je skuto─Źne kr├ísne a pozoruhodn├ę auto. Umo┼ż┼łuje v├ím ├şs┼ą ─Ćalej, jednoduch┼íie a v pohodl├ş.

ÔÇ×Ariya je navrhnut├í tak, aby zap├┤sobila a vyjadrovala, o ─Źo sa Nissan sna┼ż├ş – aby bol ┼żivot na┼íich z├íkazn├şkov lep┼í├ş.ÔÇť

Ariya je tie┼ż vybaven├í najnov┼íou verziou syst├ęmu ProPILOT, syst├ęmu auton├│mnej jazdy Nissan, ktor├Ż pomocou cestn├Żch ├║dajov a technol├│gie sn├şmania pon├║ka plynulej┼íiu jazdu po─Źas dia─żni─Źnej jazdy v jednom pruhu.

Spojen├şm s naviga─Źn├Żm syst├ęmom a vyu┼żit├şm ├║dajov z cestovn├Żch m├íp m├┤┼że asisten─Źn├Ż syst├ęm pom├┤c┼ą prisp├┤sobi┼ą r├Żchlos┼ą vozidla na z├íklade stanoven├ęho limitu.

M├┤┼że tie┼ż pom├┤c┼ą prisp├┤sobi┼ą r├Żchlos┼ą vozidla pod─ża nadch├ídzaj├║cich podmienok na ceste, ako napr├şklad plynul├ę spomalenie vozidla pred prudkou z├íkrutou pred vami.

Ariya bude k dispoz├şcii aj so syst├ęmom ProPILOT Park, ktor├Ż rozpozn├í otvoren├ę parkovacie miesto a zavedie do neho vozidlo.

Ashwani Gupta dodal: ÔÇ×Ariya zvy┼íuje vzru┼íenie z jazdy, zais┼ąuje vysok├Ż stupe┼ł pohodlia a d├┤very a zvy┼íuje rados┼ą z prepojenia.

“Je to viac ne┼ż len skvel├Ż crossover EV, je to skvel├ę vozidlo.” Je to skuto─Źn├í sila z├ízrakov a ─Źoskoro to pr├şde. ÔÇť

Ariya je druh├Żm ─Źisto elektrick├Żm automobilom od spolo─Źnosti Nissan, ktor├Ż sa zaradil k modelu LEAF v rade v├Żrobcov s nulov├Żmi emisiami.

ÔÇ×Ukol├ębavkaÔÇť pre deti v elektromobiloch vytv├íra ÔÇ×upokojuj├║ce zvuky motoraÔÇť

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu