Nintendo už nebude vyrábať mobilné hry, alebo to tak aspoň vyzerá

Nintendo odloží mobilné hry

S Nintendo Switch Správa Bloomberg, ktorá zostáva jedným z veľkých úspechov spoločnosti, uisťuje, že Nintendo stráca záujem pokračovať vo vývoji mobilných hier. A je to tak, Keď sa Nintendo rozhodlo začať vyrábať hry pre telefóny, spoločnosť prechádzala jednou z najtemnejších fáz pričom Wii U je predajný prepadák. Vtedy malo zmysel, aby Nintendo expandovalo na trh smartphones. Veci sa však zmenili: teraz s Nintendo Switch, japonská spoločnosť získala späť všetku stratenú pôdu a zdá sa, že sa už nezaujíma o mobilné hry.

Podľa správy už Nintendo nemá vo vývoji žiadne mobilné hry, takže v blízkej budúcnosti Neuvidíme žiadne nové hry od spoločnosti, ktoré pristanú na Android alebo iOS. V skutočnosti analytik Serkan Toto zdroju potvrdil, že Mario Kart Tour bola najnovším vývojom Nintenda pre mobilné zariadenia a že spoločnosť už nemá s touto platformou žiadne ďalšie plány. Prečo sa Nintendo takto rozhodlo? Nabudúce, povieme vám.

Prečo Nintendo nechce pokračovať vo výrobe mobilných hier?

Nintendo opúšťa mobilný trh

Existuje niekoľko faktorov, ktoré spôsobili, že sa Nintendo rozhodlo nepokračovať v investíciách do mobilných hier. Na začiatok od spoločnosti nie sú spokojní so zárobkami zo svojich súčasných mobilných hier, tým menej s kontroverznými mikroplatbami. Nintendo totiž podľa Wall Street Journal nariadilo štúdiám, ktoré majú na starosti vývoj jeho mobilných hier (DeNA a CyberAgent), aby ich upravili tak, aby hráči nemuseli toľko míňať na mikroplatby a aby nevideli spoločnosť ako chamtivý..

Zdá sa, že mikroplatby nie sú pre Nintendo ideálnym miestom na generovanie príjmu. WSJ to dokonca povedal zamestnanec spoločnosti Nintendo vníma mobilné hry skôr ako reklamu pre svoj skutočný trh, ktorým sú konzoly. Je teda jasné, že Nintendo nikdy nedalo všetku lásku k svojim mobilným hrám, ktoré vložili do svojich konzolových hier, hoci sú užitočné na to, aby dali o sebe vedieť.

Okrem toho je známe, že prezident Nintendo Shuntaro Furukawa odhadol, že mobilné hry by pre spoločnosť predstavovali 1 miliardu dolárov. Avšak v tomto poslednom fiškálnom roku, ktorý sa práve uzavrel, divízia sotva dosiahla zisk 479 miliónov dolárov, čo mohlo byť spúšťačom pre Nintendo, aby urobilo rozhodnutie opustiť mobilný trh, najmä ak vezmeme do úvahy, že Switch sa predáva viac ako kedykoľvek predtým.

Príkladom toho druhého je Animal Crossing: New Horizons (hra exkluzívna pre Nintendo Switch), že predal 13,4 milión kópií, ktorá je najrýchlejšie predávanou hrou v histórii konzoly a pravdepodobne najpopulárnejšou hrou pandémie.

Nintendo nebaví vyvíjať mobilné hry

ako používať android mobil ako ovládač Nintendo switch

Okrem všetkého vyššie uvedeného musíme tiež zvážiť filozofická dilema, ktorou Nintendo prechádza zakaždým, keď sa pokúša vytvoriť mobilnú hru. Japonská spoločnosť počas svojej histórie dala veľmi jasne najavo, aká je jej filozofia pri tvorbe videohier: vytváranie zábavných, inovatívnych hier s dlhými hrami a bez pridania mikroplatieb. Táto filozofia je v rozpore s filozofiou najpopulárnejších mobilných hier, ktoré zvyčajne ponúkajú krátke herné relácie alebo úrovne, ktoré sú dokončené za pár minút a sú navrhnuté tak, aby hráč míňal peniaze na svoje mikroplatby, ale bez toho, aby ho k tomu nútil.

Nezabúdajme, že Nintendo je najstaršou spoločnosťou vo videohernom priemysle, ktorá je stále aktívna a spolu so Sony najdôležitejšia zo všetkých. Pre tak prestížnu spoločnosť ako Nintendo je teda ťažké radikálne zmeniť filozofiu svojej práce zapadla na mobilný trh, kde je jej nepochybne nepríjemne. A to sa stáva nielen Nintendu, ale ani Sony (PlayStation) ani Microsoft (Xbox) nedokázali dobyť tento konkrétny trh.

Podľa agentúry Bloomberg sa tak Nintendo rozhodlo neskúšajte to s mobilmi a všetko svoje úsilie dajte na svoje konzoly. Na konci dňa je to miesto, kde sa cítia najlepšie a kde sa im darí najlepšie, z finančného hľadiska. Pravdou je, že keď vidíme dôvody, rozhodnutie Nintenda je úplne pochopiteľné. Aj keď na druhej strane je škoda, že taká skvelá spoločnosť, akou je Nintendo, nedokázala nájsť spôsob, ako umiestniť všetok svoj talent na platformu s takým potenciálom, akým sú mobilné telefóny.