Nintendo Switch Dátum vydania Pro je stanovený na polovicu roku 2020

Pred niekoľkými mesiacmi vyšlo Nintendo s „Lite“ verziou Switch konzola. Teraz existujú správy, že japonská spoločnosť by mohla prísť s jedným ďalším Switch model v najbližších mesiacoch. Očakáva sa, že tento nový model bude na rozdiel od variantu Lite špičkovým variantom alebo verziou Pro. Správy o tom, že Nintendo pracuje na modeli Pro, sa začínajú od minulého roka, ale toto je prvýkrát, čo počúvame o Nintendo Switch Dátum vydania Pro.

Nintendo Switch Dátum vydania Pro

Tieto najnovšie informácie o Nintendo Switch Dátum vydania Pro pochádza z taiwanského spravodajského webu DigiTimes. Technická stránka s odvolaním sa na zdroje dodávateľského reťazca tvrdí, že nový variant Pro by sa dostal do výroby niekedy v prvom štvrťroku roku (na konci štvrťroka). Ak všetky veci pôjdu podľa plánu, model by sa dostal na pulty v polovici roka.

V súčasnosti nie je k dispozícii veľa informácií o funkciách, s ktorými by model Pro prichádzal. Prezývka Pro však naznačuje, že by mala väčší výkon, vyššie rozlíšenie, vylepšené snímkové frekvencie a mohla by získať aj niekoľko ďalších funkcií.

Žiadna zo správ zatiaľ nehovorí o tom, ako odlišný bude model Pro v porovnaní s originálom Switch Model. Jedna vec je však istá, že verzia Pro by mala vyššiu cenu ako originál Switch. O koľko viac bude závisieť od inovácií na verziu Pro.

Switch Pro: Naozaj to príde?

Správa DigiTimes je v súlade so augustovou správou Takashiho Mochizukiho z Wall Street Journal, ktorý tvrdil, že Nintendo plánuje viac Switch modelov. Nintendo vyšlo s Switch s lepšou výdržou batérie a Switch Lite v auguste a septembri. Ak predpokladáme, že správa WSJ hovorila o modeli Lite (čo nebol), potom tento tweet od Mochizuki nemal zmysel.

Napriek tomu by ste mali vziať správu DigiTimes z Nintendo Switch Pro dátum vydania so štipkou soli. Doteraz od spoločnosti Nintendo neprišlo žiadne potvrdenie, dokonca ani o existencii verzie Pro. Skutočnosť, že Mochizuki WSJ podporil správu DigiTimes, však dodáva určitej dôveryhodnosti Nintendo Switch Dátum vydania Pro.

Na druhej strane hovorca spoločnosti Nintendo of America povedal spoločnosti Polygon, že spoločnosť nemá na túto tému „čo oznámiť“. Toto vyhlásenie môže znamenať čokoľvek, napríklad že neexistujú žiadne plány alebo spoločnosť pracuje na novom modeli, ale zatiaľ ho nechce odhaliť ani inú možnosť.

Podobne majú analytici na nový zmiešaný názor Switch model tohto roku. Doktor Serkan Toto z Kanten Games povedal pre GamesIndustry.biz, že japonská spoločnosť tento rok určite príde s verziou Pro. Analytik očakáva, že verzia Pro bude mať väčšie kazety, podporu 4K a vylepšené komponenty.

Na druhej strane Piers Harding-Rolls z IHS Markit Technology si nie je u modelu Pro veľmi istý. Analytik poznamenáva, že keďže Nintendo už vyšlo s Switch Lite a vylepšené Switch modelu, nemusí tento rok uviesť na trh vyššiu verziu.

Je tiež pravdepodobné, že verzia Pro je len malou aktualizáciou pôvodnej verzie Switch na vyriešenie akýchkoľvek nedostatkov, niečo podobné tomu, čo Nintendo urobilo spustením a Switch s lepšou výdržou batérie.

Nech je to čokoľvek, verzia Pro Switch dáva zmysel. Microsoft a Sony už oznámili svoju konzolu novej generácie na sviatky 2020. Je teda logické, že Nintendo príde s novým hardvérom, ktorý bude konkurovať novým konzolám.

Nintendo je navyše známe tým, že vydáva nové iterácie svojich vreckových produktov. Japonská spoločnosť napríklad prišla s niekoľkými variantmi konzol Nintendo DS a 3DS. Ak teda Nintendo príde s Switch Pro, nebude to veľké prekvapenie.

Will Breath of the Wild 2 poď s Switch Pro?

Ak najnovšia správa z Nintendo Switch Dátum vydania Pro je správny, potom existuje šanca, že The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 môže sa spustiť spolu s ním. Predtým sa hovorilo o BotW 2 uvoľnenie popri Switch Pro alebo „Switch 2. ” Nintendo počas posledných mesiacov naznačilo pokrok dosiahnutý pri nasledujúcom titule Zelda.

Nedávne voľné pracovné miesta pre hru navyše naznačujú plány spoločnosti na ešte silnejšiu hru. Neexistoval by teda lepší spôsob, ako predviesť novú silnú hru na nových silných Switch konzola.

Nintendo vydalo originál Switch v marci 2017 s názvom BotW ako úvodným názvom. Len za jeden mesiac sa Nintendo predalo 50,46 milióna konzol spolu s 2.76 milióna kópií BotW. Nintendo teraz dúfa, že úspech zopakuje aj s Switch Pro a BotW 2.