Nikdy neklikajte na tieto e -maily spolo─Źnosti Microsoft, inak budete v priebehu nieko─żk├Żch sek├║nd hacknut├ş

Spolo─Źnos┼ą MICROSOFT varovala pou┼ż├şvate─żov slu┼żieb Office 365 pred podvodnou e -mailovou kampa┼łou, ktor├í by mohla ukradn├║┼ą ich prihlasovacie ├║daje.

T├şm bezpe─Źnostn├ęho spravodajstva technologick├ęho giganta odhalil podrobnosti o podvode typu phishing, ktor├Ż pomocou nieko─żk├Żch techn├şk obch├ídza filtre a vstupuje do va┼íej doru─Źenej po┼íty.

Podvod sa ├║dajne tie┼ż pok├║┼ía ukradn├║┼ą prihl├ísenie do slu┼żby Google Cloud.

Microsoft Security Intelligence tweetoval: ÔÇ×Akt├şvna phishingov├í kampa┼ł pou┼ż├şva ┼íikovn├║ kombin├íciu legit├şmne vyzeraj├║cich p├┤vodn├Żch e-mailov├Żch adries odosielate─żov, falo┼ín├Żch zobrazovac├şch adries odosielate─żov, ktor├ę obsahuj├║ cie─żov├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę men├í a dom├ęny, a zobrazovan├Żch mien, ktor├ę napodob┼łuj├║ legit├şmne slu┼żby, aby sa pok├║sili prelistova┼ą e-mailov├ę filtre. . “

Dod├íva sa v ┼łom: ÔÇ×P├┤vodn├ę adresy odosielate─żov obsahuj├║ vari├ície slovaÔÇ× odpor├║─Źanie ÔÇťa pou┼ż├şvaj├║ r├┤zne dom├ęny najvy┼í┼íej ├║rovne vr├ítane dom├ęny com[.]com, s ob─żubou pou┼ż├şvan├ę phishingov├Żmi kampa┼łami na fal┼íovanie a preklepy.

ÔÇ×E -maily pou┼ż├şvaj├║ v zobrazenom n├ízve aj v spr├íve n├ívnadu SharePointu, ktor├í predstavuje ┼żiados┼ą oÔÇ× zdie─żanie s├║borov ÔÇťpre ├║dajn├ęÔÇ× Preh─żady zamestnancov ÔÇť,ÔÇ× Bonusy ÔÇť,ÔÇ× Cenn├şky ÔÇťa ─Ćal┼í├ş obsah s odkazom, ktor├Ż prejde na str├ínku neopr├ívnen├ęho z├şskavania ├║dajov. ÔÇť

T├şm spolo─Źnosti Microsoft varoval, ┼że podvodn├ę e -maily obsahuj├║ dve adresy URL, na ktor├ę maj├║ obete klikn├║┼ą.

Ka┼żd├Ż, kto na ne klikne, bude potom po┼żiadan├Ż o zadanie s├║kromn├Żch prihlasovac├şch ├║dajov.

T├íto phishingov├í kampa┼ł je ├║dajne teraz akt├şvna a m├┤┼że pou┼żi┼ą r├┤zne ─Ćal┼íie techniky na pokus a podvodn├║ obe┼ą.

Microsoft Defender pre Office 365 by mal tieto e -maily rozpozna┼ą a zablokova┼ą, ale ak si jeden v┼íimnete vo svojej doru─Źenej po┼íte, mali by ste ho ignorova┼ą a odstr├íni┼ą.

Nikdy neklikajte na podozriv├ę odkazy a e -maily a v┼żdy si d├ívajte pozor, kam zad├ívate svoje ├║daje a pre─Źo.

Ak niekedy omylom poskytnete prihlasovacie meno, mali by ste si ihne─Ć zmeni┼ą heslo.

Internet Explorer sa chyst├í zabi┼ą NAV┼ŻDY

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Apple minul├Ż mesiac ozn├ímil, ┼że pracuje na novom dokumente o 9/11 obsahuj├║ci doposia─ż nevidel z├íbery.

Facebook uviedla na trh nov├ę ÔÇ×modlitebn├ę n├ístrojeÔÇť, ktor├ę pon├║kaj├║ americk├Żm meg cirkv├ím mo┼żnos┼ą z├şska┼ą finan─Źn├ę prostriedky a vypo─Źu┼ą si prosby o modlitby.

A spolo─Źnos┼ą Samsung sa pozrela na dizajn, ktor├Ż je ve─żmi o─Źak├ívan├Ż Galaxy Z Fold 3 smartphone.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu