Niektoré filmy miznú z Disney + bez varovania

niektoré série disney plus sa začínajú vytrácať zo služby

Disney Plus bol spustený v novembri minulého roka. Ešte pred vašou prezentáciou, aj tá najtvrdšia kritika mu predpovedala dobrú budúcnosť. Čiastočne to bola pravda, keďže ide o streamovaciu televíznu službu schopnú značne sťažiť prácu iným službám ako Netflix resp. Amazon Prime Video.

Od začiatku tohto roka však prešli sotva dva dni a už sú tu správy trochu odrádzajúce. Niektoré filmy miznú.

Prečo niektoré filmy Disney Plus zmizli?

Medzi tituly, ktoré už nie sú dostupné, patria Dr. Dolittle, Piráti z Karibiku: Plavba po tajomných vodách, Sám doma a Sám doma 2. To okamžite vyvolalo rozruch a stále sa zdá, že to nebudú jediné tituly, ktoré nakoniec zmiznú zo služby.

Pravdou je, že to nie je nič nové, zvyčajne sa to deje na Netflix a Hulu. Spôsobilo to však prekvapenie, pretože vedenie Disney od začiatku ubezpečovalo, že všetky tituly domu budú výlučne exkluzívne, čo sa nakoniec nestalo.

Dočasné zmiznutie niektorých titulov je spôsobené právne otázky, zo zdedených autorských práv. Základným problémom mnohých používateľov však nie je toto, ale skôr Disney sa neobťažoval vopred upozorniť ktoré tituly by boli odstránené, čo mnohých zaskočilo.

Čo to znamená pre budúcnosť Disney +?

niektoré série disney plus sa začínajú vytrácať zo služby

V budúcnosti sa nie je čoho obávať, Disney bude naďalej ponúkať svoju streamovaciu TV službu. Až teraz vieme, že nebude mať exkluzivitu všetkých svojich sérií a filmov. Je napríklad pravdepodobné, že Netflix si určitý čas zachová exkluzivitu niektorých titulov, ako sa to stane v prípade Coco a Star Wars: The Last Jedi. Ktorý sa vráti na Netflix v roku 2026.

Táto správa poskytuje jasnejší obraz o tom, aká bude konkurencia medzi rôznymi streamingovými televíznymi službami. Na rozdiel od toho, čo mnohí očakávali, nakoniec Disney Plus neskončí tak, že rozdrví ostatných. Keďže tým, že nemá všetky svoje filmy, stráca časť exkluzivity, ktorá priťahovala toľko pozornosti.

Pravdou však je aj to, že Disney dokáže ponúknuť obsah tej najvyššej kvality, takže to poriadne sťaží. Len si to pamätajte od predstavenia Disney + ubehli dva mesiace a stále je čo vidieť. Tu vysvetľujeme, ako používať službu zo Španielska.

Zdroj | Polygón