Niekoľko úhľadných spôsobov, ako udržať Macbook v lepšej forme

Keď si kúpite nový počítač, väčšinou sa už budete usmievať, pretože funguje bez problémov. Netrvá však dlho a situácia sa zmení. Taká je technológia. Po určitom čase sa váš Macbook začne spomaľovať a nie je taký vynikajúci z hľadiska výkonu.

Existuje dôvod na paniku? Nie, rozhodne nie. Rovnako ako existujú problémy, existujú aj riešenia. Situáciu môžete okamžite zlepšiť a nebude potrebné najímať počítačových profesionálov.

Jedným z najlepších dostupných riešení je odborný softvér Clean my mac, ktorý sa môže stať vašim čističom macOS, odstraňovačom vírusov a monitorom celkového výkonu. Tento softvér je k dispozícii v 13 jazykoch a používajú ho spoločnosti ako Tech Crunch a VentureBeat.

Zakázanie Siri

Obľúbený robot AI každého nemusí byť spustený stále. RAM, ktorú Siri spotrebuje, by bolo možné použiť na iné úlohy. Prejdite na „Predvoľby systému“ a vyberte Siri. Malo by tam byť políčko s „Povoliť Siri“. Jednoducho ho rozbaľte a otvorte viac pamäte RAM, ktorú môžete používať.

Upravený desktop

Zdroj obrázku: Pexels.com

Je vždy ťažké pochopiť, ako sa pozerať na stolné počítače iných ľudí bez toho, aby na nich bolo miesto. Vďaka tomu všetko vyzerá oveľa chaotickejšie, ale tiež to hrá veľmi dôležitú úlohu pri spomalení celého výkonu.

Zbavte sa tohto strašného zvyku dávať všetko na plochu. Priečinky existujú z nejakého dôvodu a mali by ste byť dostatočne múdri, aby ste si uvedomili, že toto je ten správny spôsob, ako robiť veci.

Duplicitné súbory

Duplicitné súbory nebudú voľným okom viditeľné, ale sú tam, či sa vám to páči alebo nie. Na vašom Macbooku je už bezdôvodne viac než dosť súborov, takže duplicitné súbory situáciu len zhoršia.

Na vyriešenie problému s duplikátom môžete použiť množstvo rôznych aplikácií. Manuálne to môže byť dosť bolestivé.

E -mailové sťahovanie

Zdroj obrázku: Pexels.com

Tí, ktorí dostávajú veľa e -mailov s prílohami, pravdepodobne za tie roky nahromadili veľa zbytočných harabúrd a pravdepodobne si to ani neuvedomujú.

Keď dvakrát kliknete na prílohu v e-maile, automaticky sa stiahne. Je to niečo, čo ste sami robili? Ak je to tak, určite sa budete chcieť pozrieť na priečinok na stiahnutie pošty a zistiť, koľko rôznych súborov tam za tie roky skončilo. Odstráňte ich.

Je dôležité starať sa o svoju e-mailovú schránku vo všeobecnosti dobre, ale ak má váš počítač súčasne niečo zhoršiť, nemalo by byť samozrejmé, že pravidelná kontrola priečinka na sťahovanie pošty by mala byť niečo každý to robí.

Cache a jazykové súbory

Je reálna možnosť, že máte viac ako pár gigabajtov uložených údajov vo vyrovnávacích pamätiach a jazykových súboroch.

Najzrejmejšou možnosťou je pokračovať a odstrániť všetko ručne. Môžete však znova vyhľadať softvér, ktorý tento problém konkrétne rieši.

Aktualizujte systém MacOS

Aj keď sa väčšina aktualizácií stará o seba, stále by ste mali pravidelne kontrolovať, či sa niekde cestou niečo nestratilo.

Táto časť je celkom jednoduchá, ale napriek tomu niektorým jednotlivcom stále chýba a spochybňujú príčiny náhleho zníženia celkovej kvality výkonu.

Operačný systém by mal byť vždy aktuálny. Týmto spôsobom môžete zaistiť, aby každá jedna aplikácia bežala hladko, bez problémov.

Položky pri spustení

Pomerne málo ľudí má rád, keď sú ich obľúbené aplikácie pripravené ihneď po načítaní počítača, a nie je potrebné ich ručne spúšťať zakaždým.

Ak však vezmete veci nad rámec a máte ich pri spustení príliš veľa, nebude trvať dlho, kým budete mať problém.

Skúste to zmeniť a odstrániť väčšinu vecí zo zoznamu položiek pri spustení. Aj keď sa to môže zdať ako malá nepríjemnosť, chcete, aby váš Macbook fungoval lepšie, však?

Antivirusový softvér

Zdroj obrázku: Pexels.com

Ak spozorujete náhly pokles kvality, je možné, že máte škodlivý softvér. Tieto veci sa stávajú, keď to najmenej čakáte, ale stávajú sa rovnako.

Ako preventívne opatrenie by ste mali pravidelne používať antivírusový softvér. Na druhej strane, ak ste chytili vírus, okamžite konajte a zbavte sa ho.

Externé úložisko

Máte veľa súborov, ktoré nemôžete odstrániť? Existuje ďalší spôsob, ako k nim mať ľahký prístup, aj keď nie sú na vašom Macbooku – externé úložisko. Fungovať bude cloudový softvér aj prenosné jednotky flash. Je to jasná situácia pre všetkých, pretože ušetríte miesto a môžete súbory presúvať, kedykoľvek to potrebujete.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2UPAJgb