Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Nič ucho (1): záhadné a dlho očakávané priehľadné slúchadlá sú konečne odhalené


Ťažko nájsť modelku True-Wireless o ktorých sa v poslednej dobe toľko hovorí, najmä bez toho, aby sme dovtedy odhalili čo i len oficiálny vizuál. Vytvorené jedným zo spoluzakladateľov OnePlus,
značka Nothing zvládla svoj marketing dostatočne dobre na to, aby vytvorila skutočné očakávania okolo svojich prvých slúchadiel: ucho (1).

Už žiadne tajomstvo, tieto boli konečne odhalené na konferencii. Na programe model s najoriginálnejším priehľadným dizajnom, pripravený súťažiť s tými najlepšími, a to všetko za cenu koketujúcu so 100 eurami.


Prečítajte si tiež:
ucho (1): aplikácia budúcich slúchadiel Nothing je dostupná v Obchode Play

Takmer absolútna transparentnosť

Pre bezdrôtové slúchadlá je určite dôležitý spodok. Ale ako každý predmet, dizajn zostáva potenciálne hlavným argumentom. Pri tomto
Titul, Nič nedokáže vyniknúť pomerne dobre, stávkou na väčšinou transparentný prístup, od krabice až po slúchadlá.

Nič ucho (1)

Slúchadlá sú postavené na klasickom dizajne stonky, v semi-in-ear fit, no okamžite vyniknú tým, že ukážu svoje vnútro. Celé je to vizuálne zaujímavé (aj keď sa to nevyhnutne rozdelí), pretože je to moderné aj retro, pripomínajúce v niečom walkmany 80. rokov a ich línie hlavne
hranatý. Značka Nothing upresňuje, že sa neuspokojilo s umiestnením priehľadnej obálky, ale precíznou prácou na vnútorných komponentoch, ktoré s touto priehľadnosťou ladia, ako sú magnety a mikrofóny so špeciálnym, elegantnejším dizajnom.

Je však nešťastné poznamenať, že táto priehľadnosť sa z akustických dôvodov končí na časti integrujúcej menič. Tento biely prvok vajcovitého tvaru do značnej miery pripomína modely ako Oppo Enco W51. Originalita je teda predovšetkým vo vzhľade ako vo forme. Môžeme však poznamenať, že slúchadlá sú o niečo ľahšie (4,7 g) ako priemer. Kvôli pohodliu by mal byť semi-intra tvar, ako napríklad modely typu Airpods Pro alebo Freebuds 4i, dosť nerušivý. Na certifikáciu ucho Nič (1) sú založené na IPX4, čo je v roku 2021 pomerne štandardné.

Nič ucho (1)

Rovnobežná krabica je rovnako originálna. Tiež je ozdobený hlavne priehľadným šatom, umožňuje zvýrazniť slúchadlá bez toho, aby ste zabudli na integráciu indukčného nabíjania. Priesvitná strana sa hodí aj na kontrolu správneho uloženia slúchadiel.

Prečítajte si tiež:
Nové AirPods by mohli byť uvedené na trh v rovnakom čase ako iPhone 13

Veľké ambície a obavy o autonómiu

Nič neskrýva svoje technické ambície s ušami (1). Na základni slúchadiel je veľký dynamický menič 11,6 mm, umiestnené v akustickej komore o 00,34 cm3. Hardvérové ​​a softvérové ​​spracovanie modelu bolo zverené tímom značky Teenage Engineering. Netreba sa pozastavovať nad pochvalnými komentármi Nič o zvuku uší (1), všetky značky majú rovnaké posolstvo. Toto sa overí na mieste.

Nič ucho (1)

S podporou tohto prevodníka s impozantným priemerom je integrovaný hybridný systém aktívnej redukcie hluku s prísľubom útlmu až do 40 dB, čo je obzvlášť optimistické číslo pre
slúchadlá a ktoré by znamenalo skutočný zlom. Bude tiež možné prepínať medzi režimom „ANC max“ a režimom „ANC light“, aby sa čo najlepšie prispôsobil situácii. Samozrejme, uši (1) zahŕňa aj zvukovú spätnú väzbu.

Samotné pripojenie je celkom jednoduché, s čipom Bluetooth 5.2 moderná a podpora kodekov SBC a AAC. Ani slovo však o možnom viacbodovom spojení, čo by bolo skôr (dobrým) prekvapením. Slúchadlá budú aspoň kompatibilné s technológiou Google Fast Pair.

Ovládanie je založené na hmatovom princípe so štyrmi možnými činnosťami slúchadiel: dvojité klepnutie, trojité klepnutie, dlhé stlačenie, zvislé potiahnutie. Všetko bude nastaviteľné cez dedikovanú aplikáciu, ktorá umožní ďalšie nastavenia (ktoré si priblížime pri našom teste). Jedna z celkom užitočných funkcií zazvoní slúchadlá, aby ich našli.

Na druhej strane sa autonómia zdá byť úprimne obmedzená, prinajmenšom pre nedávny produkt. Toto sa teda oznamuje len 4 hodiny s ANC a o 5,7 hodiny (okolo 5 h 40 tak) bez ANC. S nabíjacím boxom musíte počítať s celkovou autonómiou 24 hodín a 34 hodín v závislosti od režimu.

Nič ucho (1)

Napokon, Nothing sa vo veľkej miere spolieha na kvalitu svojich mikrofónov v režime hands-free, najmä na spracovanie zvuku a algoritmus izolácie hlasu. Okrem toho ušné mikrofóny (1) bude schopný odolať vetru s rýchlosťou 40 km/h bez nasýtenia.

Veľa sľubov pre tieto prvé slúchadlá od Nothing, ale na už veľmi vyspelom a veľmi konkurenčnom trhu. The
slúchadlá do uší (1) bude dostupný za cenu 99 eur od 17. augusta. Boli by sme radi, keby sme tento týždeň ponúkli test / praktický test, ale prvok mimo našej kontroly nám zabránil mať slúchadlá dostatočne skoro. Budeme si musieť ešte chvíľu počkať.

Zdroj: Tlačová správa Nič