Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Nič neodhaľuje skutočný koncept bezdrôtových slúchadiel, ktoré stelesňujú jeho značku

Nič neodhaľuje skutočný koncept bezdrôtových slúchadiel, ktoré stelesňujú jeho značku 1

Nič, spustenie od bývalého šéfa OnePlus Carla Peiho, nepredviedlo koncepty dizajnu svojich prvých produktov, skutočných bezdrôtových slúchadiel, ktoré spoločnosť očakáva, že uvedie na trh tento rok. Verejne odhalené začiatkom tohto roka, nič si rýchlo získalo pozornosť svojimi prominentnými podporovateľmi, pokusmi získať viac financií od potenciálnych zákazníkov a získaním známeho a kontroverzného mena v systéme Android.

V polovici februára Nič nezískalo to, čo zostalo z Essential, značky smartfónov, ktorú založil bývalý zamestnanec spoločnosti Google Andy Rubin. Krátko nato spoločnosť odhalila, že spolupracuje so spoločnosťou Teenage Engineering ako zakladajúcim partnerom, švédskou spoločnosťou, ktorá je známa viac svojimi syntetizátormi a vreckovými hernými prístrojmi než mobilným príslušenstvom.

To nám však poskytlo predstavu o tom, kam Pei videl značku zameranú na dizajn, a potvrdenie, že spoločnosť plánovala ekosystém slúchadiel a ďalších inteligentných zariadení. “Predstavujeme si budúcnosť, v ktorej sú technológie také pokročilé a bezproblémovo integrované do našich životov, že sa nám zdá, že nič, ale predsa je všade,” povedal dnes Pei. “Žiadne obrazovky, žiadne špecializované zariadenia, len málo viditeľná technológia, ktorá nám umožňuje byť viac ľuďmi.”

Nič koncept 1 Spoločnosť tvrdí, že to nie je skutočný dizajn bezdrôtových slúchadiel, ktorý jeho prvý produkt použije v lete, ale ukazuje sa to ako spôsob, ako vizuálne vyjadriť prístup Nič. Ako vysvetľuje Pei, spoločnosť má tri základné princípy. Beztiažový, bez námahy a nadčasový.

Koncept 1 zrejme „berie inšpiráciu z babičkinej tabakovej fajky“, o čom Pei tvrdí, že mu to pomáha uzemniť v niečom známom. “Návrhy, ktoré sú pre nás najatraktívnejšie, sú tie, ktoré pozostávajú z tvarov, ktoré pôsobia prirodzene a teplo, ale zároveň sa necítia zastarane,” navrhuje. “Všetci sme zažili ten moment, keď sme komunikovali s predmetom a cítili sme ten pocit úžasu alebo prekvapenia.”

Kľúčová je však aj hmotnosť – alebo jej absencia. Nič, ako naznačuje jeho názov, nemá za cieľ čo najmenšie zaťaženie. To zahŕňa doslovnú hmotnosť, ale aj potrebnú značku.

Nakoniec je tu myšlienka, že výrobok je „bez námahy“ používať. “Chceme, aby každá interakcia s výrobkom, od jeho prevzatia až po zapnutie, bola intuitívna, zrejmá a prirodzená,” vysvetľuje Pei. “Pri navrhovaní a navrhovaní našich produktov veríme, že forma musí nasledovať funkciu.”

Mnoho z toho bude určite známych, ak ste niekedy hovorili s návrhárom, najmä v technologickom alebo automobilovom priemysle. Málokedy hovoria, že prijali nepotrebnú ozdobu alebo úmyselne vyrobili výrobok alebo zariadenie viac komplexné. Konkrétne v technologickom priestore je snaha racionalizovať výrobky tak, aby vyhovovali čo najširšiemu publiku, len dobrým zmyslom pre podnikanie.

To, že o tom mnohí hovoria, však neznamená, že každá spoločnosť to pochopí správne. Existuje tiež rozdiel medzi funkčnosťou a funkčnosťou so štýlom, najmä vtedy, keď sa tento módny trend nedrží módnych trendov, ale má výraznú nadčasovosť. Ak by nič nedokázalo zaklincovať, že keď v priebehu roka odhalí svoje prvé produkty, bude to dobrý štart.