Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

NHS prech├ídza falo┼ín├Żmi spr├ívami o koronav├şrusoch priamo vo vyh─żad├ívan├ş Google

NHS prech├ídza falo┼ín├Żmi spr├ívami o koronav├şrusoch priamo vo vyh─żad├ívan├ş Google 1

Dezinform├ície (v poriadku, falo┼ín├ę spr├ívy) s├║ v├í┼żnym probl├ęmom bez oh─żadu na to, o ktorej ─Źasti ┼żivota hovor├şme, ale m├┤┼że to by┼ą obzvl├í┼í┼ą znepokojuj├║ce, pokia─ż ide o zdravotn├║ starostlivos┼ą.

  • Mapy Google s├║ teraz u┼żito─Źnej┼íie s integr├íciou objekt├şvu Google

V┼íetci pozn├íme model pocitu pod po─Źas├şm, h─żadaj├║ na┼íe pr├şznaky online a pod─ża mierne pochybn├ęho webov├ęho s├şdla mu bolo ozn├ímen├ę, ┼że trp├şme ┼żivot ohrozuj├║cim stavom a mali by sme okam┼żite vyh─żada┼ą pomoc.

Google a NHS s├║ si ur─Źite vedom├ş tohto obratu a nadviazali partnerstvo v novom projekte s cie─żom z├şska┼ą spo─żahlivej┼íie a faktickej┼íie v├Żsledky pre britsk├Żch vyh─żad├íva─Źov, ke─Ć h─żadaj├║ inform├ície o zdravotnej starostlivosti.

NHS ├║─Źinne preform├ítovala ve─ża svojich online inform├íci├ş o podmienkach, aby u─żah─Źila spolo─Źnosti Google prenies┼ą ich priamo do v├Żsledkov vyh─żad├ívania, ako m├┤┼żete vidie┼ą na obr├ízku vy┼í┼íie.

Pilotná štúdia

Spo─Źiatku bolo do zmeny zahrnut├Żch viac ako 250 podmienok, ktor├ę by mali ─żudia vo Ve─żkej Brit├ínii za─Źa┼ą vidie┼ą tento t├Ż┼żde┼ł. Zatia─ż sme ich vo vo─żnej pr├şrode nedok├ízali replikova┼ą, ale zauj├şma n├ís, do akej miery zaznamen├ívaj├║ zlep┼íenie oproti s├║─Źasn├Żm ─Źiastkov├Żm v├Żsledkom.

Spolo─Źnos┼ą Google naz├Żva tieto informa─Źn├ę pol├ş─Źka Vedomostn├ę panely a v tomto pr├şpade s├║ rozdelen├ę do troch ─Źast├ş – Preh─żad, Podrobnosti o pr├şznakoch a inform├ície o mo┼żn├Żch Lie─Źb├ích.

Vzh─żadom na s├║─Źasn├ę ┼í├şrenie nov├ęho koronav├şrusu Covid-19 je vedomie spolo─Źnosti Google, ┼że je to jeden z hlavn├Żch sp├┤sobov, ako ─żudia vyh─żad├ívaj├║ lek├írske inform├ície, d├┤le┼żit├ę a tieto zmeny sa hodia na propag├íciu presn├Żch ofici├ílnych inform├íci├ş. Zost├íva e┼íte vidie┼ą, ─Źi poskytovatelia zdravotnej starostlivosti z in├Żch kraj├şn m├┤┼żu podobne spolupracova┼ą so spolo─Źnos┼ąou Google na zlep┼íen├ş v├Żsledkov.