Nexus 6P vs Nexus 5X proti LG G4

Teraz najnovšia vlajková loď smartphones začali vydávať v roku 2016, je to ideálny čas pozrieť sa späť na gigantov z minulého roka. Porovnanie zariadení Nexus 6P Vs Nexus 5X Vs LG G4 si kladie za cieľ porovnať niektoré z najdostupnejších smartphones vydané v roku 2015. Aj keď sú najnovšie vlajkové lode lákavé, sú aj oveľa drahšie ako tieto tri smartphones. V tejto porovnávacej tabuľke už máme dva telefóny Nexus a telefóny Nexus sú známe priaznivými cenami.

Porovnanie zariadení Nexus 6P Vs Nexus 5X Vs LG G4 sa vám bude hodiť, ak ste na okraji niektorého z nich smartphones a chcete urobiť rozumné rozhodnutie. Mnoho ľudí chvíľu počká, kým smartfón dozrie, a potom sa k nemu odhodlajú. Mám tendenciu robiť to isté, pretože jednoducho nemôžem čeliť nefunkčnému zariadeniu. Teraz, keď sme diskutovali o dôležitosti získania staršieho zariadenia, začneme porovnávať Nexus 6P, Nexus 5X a LG G4.

Veľkosť – osobné preferencie

Veľkosť smartfónu závisí od používateľa. Niektorí ľudia naozaj milujú veľkoplošné obrazovky smartphones pre dobré potešenie zo sledovania. Zatiaľ čo iní uprednostňujú menší rozmer, aby mohli smartfón ľahko prenášať. Našťastie máme v porovnaní Nexus 6P, Nexus 5X a LG G4 zariadenia rôznej veľkosti.

Ak napríklad chcete smartfón s veľmi veľkou obrazovkou, Nexus 6P vás s ním uspokojí 5.7-palcový displej. LG G4 je dodávaný iba s o niečo menšou veľkosťou obrazovky 5.5 palce, zatiaľ čo Nexus 5X je o niečo lepšie zvládnuteľný 5.2 palcov. Nemýľte sa, tieto sú veľké smartphones a aby som bol úprimný, veľa ľudí dáva prednosť tomu, aby boli v dnešnej dobe väčšie. Ak máte obavy z hmotnosti, Nexus 6P je najťažší s hmotnosťou 178 g; nasleduje LG G4 s hmotnosťou 155 g a na konci menší Nexus 5X s hmotnosťou iba 136 g.

Estetika – Nexus 6P vyhráva

Nexus 6P (1)

Pokiaľ ide o estetiku, všetky tieto smartphones sa od seba líšia v mnohých ohľadoch. Nexus 6P má celotelový dizajn a je obalený kovom. Telo je vyrobené hlavne z hliníka, čo je prvotriedny pocit z materiálu. Smartfón je k dispozícii v troch základných farbách a pokiaľ ide o zadné dosky, nie je k dispozícii takmer žiadne prispôsobenie.

Nexus 5X (3)

Nexus 5X má tiež celotelový dizajn, ale je vyrobený hlavne z plastu. Je to pochopiteľné, pretože toto zariadenie má byť lacnejšie ako Nexus 6P. Tento cenovo dostupný smartfón prichádza prekvapivo 3 farby. Vzhľad svojho smartfónu si však môžete prispôsobiť pomocou jedného z najlepších krytov pre Nexus 5X.

Puzdrá a zadné dosky – LG G4

LG G4 (1)

LG G4 je plastové telo, ale dodáva sa s odnímateľným chrbtom. Spoločnosť LG taktiež uviedla na trh veľa rôznych farebných kožených zadných strán pre smartfón. Použil som čierny a v rukách sa cítil vynikajúci. Krivka na zadnej strane smartfónu vám umožňuje držať ho napriek veľkým rozmerom pohodlne. Odnímateľný chrbát u mňa tromfne takmer čokoľvek a som si istý, že so mnou bude súhlasiť veľa skúsených užívateľov. Vzhľadom na povahu odnímateľného chrbta telefónu LG G4 bude pre neho vhodných veľa puzdier.

Avšak ďalšie dve smartphones bude mať k dispozícii aj niekoľko úžasných možností. Už sme uviedli niekoľko úžasných puzdier pre Nexus 6P a niekoľko nádherných pre Nexus 5X, takže sa na ne tiež pozrite.

Obrazovka – Nexus 6P vyhráva

Displej s veľkou veľkosťou vám pomôže pri sledovaní. Ak radi hodiny prezeráte internet na svojom smartfóne alebo dokonca hráte videohry, potom oceníte nehnuteľnosť navyše. The 5.7 palce obrazovky, ktorú Nexus 6P poskytuje, je jednoducho úžasný. Vďaka rozlíšeniu QHD v telefóne vyzerá všetko ostro.

Ďalej je potrebné poznamenať, že Nexus 6P je dodávaný s displejom AMOLED, vďaka ktorému sú farby živé a uhly pohľadu odpúšťajúce. Väčšia obrazovka môže poskytnúť úžasný zážitok zo sledovania filmov, najmä ak používate jeden z najlepších dostupných prehrávačov videa pre Android.

Nexus 6P (3)

LG G4 má tiež obrazovku QHD 1440 X 2560 pixelov. The 5.5 palce poskytujú lepšie PPI pri rovnakom rozlíšení. IPS LCD povahe obrazovky však chýba živosť displeja AMOLED. Nechápte ma zle; smartphone má stále najlepší pomer obrazovky k telu 72,46%, čo z neho robí v tomto ohľade najlepší. Pozorovacie uhly však nie sú také úžasné, ako by som od prémiového zariadenia očakával.

Nexus 5X, ktorý sa nachádza na treťom mieste a je pochopiteľné, má a 5.2 palcovou obrazovkou, ktorá je iba Full HD. IPS LCD funguje dobre, ale v porovnaní s inými smartphones, bledne v porovnaní. Ale to je všetko pochopiteľné, pretože to nemá byť špičkové vlajkové zariadenie a cena to bude tiež odrážať.

Procesor – Nexus 6P vyhráva

TheNexus 5X a LG G4 sú vybavené takmer rovnakým procesorom ako QUALCOMM. Snapdragon 808 v smartphones je šesťjadrový procesor s taktom 1 800 MHz. 64-bitový procesor je schopný podať hviezdny výkon a počas každodenného používania nebude vôbec zaostávať. Keď som používal LG G4, zistil som, že je to veľmi elegantné zariadenie.

Nexus 6P (2)

Nexus 6P je ďalším modelom procesora QUALCOMM Snapdragon; 810. Jedná sa o oktávový jadrový procesor s taktom 2000 MHz. Pri každodennom používaní nenájdete žiadne rozdiely medzi všetkými tromi zariadeniami v porovnaní s telefónom Nexus 6P Vs Nexus 5X Vs LG G4, ale na papieri má Nexus 6P navrch.

antuka

Na vyššie uvedenom grafe jasne vidíme, že Nexus 6P má z týchto troch lepší procesor smartphones porovnávame sa

Hranie hier a GPU – Nexus 6P vyhráva

Pokiaľ ide o hranie hier, Nexus 6P je vybavený GPU Adreno 430, čo je inovácia oproti 418, ktorá je súčasťou modelov Nexus 5X a LG G4. Ako sa hovorí, lepší GPU bude mať za následok oveľa plynulejší a lepší herný zážitok.

GFXbench

Ak teda hľadáte najlepší herný zážitok z týchto troch zariadení, Nexus 6P je možnosťou, ktorá je do budúcna najvhodnejšia. Ak sa teda snažíte hrať najlepšie závodné hry pre Android alebo sa dokonca chcete pochváliť najlepšie vyzerajúcimi hrami pre Android, potom je Nexus 6P skvelou voľbou.

Pamäť a úložisko – LG G4 víťazí

Nexus 6P a LG G4 sú dodávané s obalom 3 GB pamäte RAM. Len funkcie telefónu LG Nexus 5X 2 GB pamäte RAM. Aj keď pri každodennom používaní RAM až tak nezáleží, ale ak ste skúsený používateľ, veľmi by som odporučil ísť s týmito tromi GB RAM smartphones.

LG G4 (3)

Pokiaľ ide o úložný priestor, LG G4 vyhráva. Dôvodom je, že smartfón je dodávaný v 32 GB a 64 GB rozptyl, ale má aj slot na kartu microSD. To znamená, že budete môcť ďalej rozšíriť úložný priestor vo svojom smartfóne. Slot na kartu microSD je nevyhnutný, ak milujete sledovanie vysokokvalitných filmov na svojom zariadení s Androidom a LG určite vie, že je to dôležité.

Fotoaparáty – LG G4 vyhráva

Ak hľadáte smartphone s najlepším fotoaparátom, budete si len ťažko vyberať medzi Nexus 6P Vs Nexus 5X Vs LG G4. Aj keď sú medzi každým smartfónom malé rozdiely, bratia Nexusovci zdieľajú rovnaký modul kamery. LG G4 má mierny okraj s optickou stabilizáciou obrazu a manuálnym režimom, ale má aj telefóny Nexus s väčšou veľkosťou pixelov. Pri porovnávaní megapixelov má však LG G4 navrch 16 megapixelov v porovnaní s 12.3 MP uvedený na zariadení Nexus smartphones.

Selfie – Nexus 6P a LG G4

Všetky predné kamery sú 8 MP, takže tam je toho veľmi málo na porovnanie. Ak však robíte videá Vine, bude sa vám hodiť funkcia optickej stabilizácie obrazu v prednom fotoaparáte LG G4. Celkovo má LG G4 oproti modelu mierne výhodu smartphones, ale výhoda je veľmi zanedbateľná, ak sa ma pýtate.

Batéria – Nexus 6P vyhráva

Prekvapivo zdravé smartphones majú skvelé načasovanie batérie. Ak sa však striktne chcete držať špecifikácií hardvéru, Nexus 6P vyhráva. Smartfón je vybavený batériou 3450 mAh, čo je o takmer 500 viac ako batéria LG G4 a o 800 viac ako Nexus 5X.

Nexus 6P (3)

Človek by si myslel, že väčšia batéria bude mať za následok dlhšie načasovanie batérie, ale v tomto prípade to tak nie je. Všetky tri smartphones dosiahnete takmer rovnaké výsledky pri záťažových testoch batérie.

Časovanie batérie

Bez ohľadu na to, ktorý telefón si vyberiete, budete mať z neho dobrú výdrž batérie. Nečakajte žiadne zázraky od všetkých troch smartphones, predsa.

Zvuk – LG G4 víťazí

zvukové výsledky

Pokiaľ ide o výstup zvuku, LG G4 je najhlučnejší. Veľa uzavretých unibody smartphones trpíte takzvaným tlmeným syndrómom, a to je problém Nexusu 5X. Aj keď je Nexus 6P stále vynikajúci na sledovanie filmov vďaka dvom predným stereofónnym reproduktorom, pokiaľ ide o hlasitosť, LG G4 víťazí.

Unikátna funkcia – 3-Tak kravata

Nexus smartphones Dodávajú sa so snímačom odtlačkov prstov, ktorý vám pomôže okamžite sa prihlásiť do telefónu. Poskytuje vám tiež vyššiu úroveň zabezpečenia ako prístupový kód. Snímač prstov Nexus 6P funguje takmer okamžite a v okamihu, keď vytiahnete svoj smartphone z vrecka, je už odomknutý a pripravený na použitie.

LG G4 (2)

LG G4 je na druhej strane dodávaný s odnímateľným chrbtom. To znamená, že budete môcť nielen vymeniť batériu, ale tiež využiť vstavaný slot pre kartu microSD. Viem, že v dnešnej dobe nemá veľa ľudí náhradnú batériu, ale je vždy lepšie mať túto možnosť. Odnímateľnú zadnú stranu je možné preskočiť iba vtedy, ak je smartphone odolný voči vode a prachu. Oba telefóny Nexus bohužiaľ nie sú vôbec vodotesné.

Záver

Ak by som mal finančné prostriedky na kúpu vlajkovej lode, priklonil by som sa k Nexusu 6P, pretože je to najaktuálnejšia možnosť, ktorá je k dispozícii. Ak by som však chcel skvelého interpreta za oveľa menej peňazí, išiel by som s LG G4. Nexus 5X je vynikajúci smartphone s prekvapivo skvelými špecifikáciami za veľmi rozumnú cenu. Priznajme si to, keď príde nový smartfón, pravdepodobne s ním budú nejaké softvérové ​​alebo hardvérové ​​problémy. A nechceme byť zaseknutí v zariadení, ktoré môže, ale nemusí fungovať perfektne.

Našťastie máme možnosť čakať a získať aktualizované a spoľahlivé zariadenie po krátkom čase. Najväčšou výhodou čakania je, že získate plne stabilné zariadenie a za zníženú cenu. Ak sa ma pýtate, je to situácia, ktorá je výhodná pre všetkých, najmä teraz, keď technológia nepokračuje tak rýchlo, ako bývala. Ak teda chcete šikovný smartfón, ktorý vám bude samoľúbo sedieť vo vrecku, Nexus 5X je vynikajúcou voľbou. Konečné rozhodnutie je však vo vašich rukách.

Povedzte nám, čo si o tomto porovnaní myslíte a ako ho môžeme zlepšiť. Budeme sa tešiť na vašu spätnú väzbu.

Osobitné poďakovanie patrí spoločnosti PhoneArena za porovnanie referenčných hodnôt.

Odporúčaný kredit obrázku