Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Newton Mail sa vyp├şna! Tu s├║ niektor├ę modern├ę alternat├şvy

Pred viac ako rokom bola Newton Mail vzkriesen├í z m┼Ľtvych, ke─Ć ju z├şskal Andy Rubin's Essential od CloudMagic. Teraz, s hroziacim ukon─Źen├şm ─Źinnosti spolo─Źnosti Essential, je napl├ínovan├ę ukon─Źenie ─Źinnosti spolo─Źnosti Newton, op├Ą┼ą 30. apr├şla 2020.

Najlep┼íie Newton Mail alternat├şvy

Spr├ívy o odstaven├ş spolo─Źnosti alebo o ukon─Źen├ş v├Żroby nie s├║ v technologickom priestore neobvykl├ę; st├íva sa to st├íle. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov je to v┼íak zvy─Źajne vtedy, ke─Ć je na trhu lep┼í├ş konkurent a v├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov u┼ż lo─Ć sko─Źila.

Pr├şbeh Newton Mail je trochu in├Ż. Zhroma┼żdila ┼ípecializovan├║ u┼ż├şvate─żsk├║ z├íklad┼łu, ktor├í produkt milovala a nebola spokojn├í s ponukami poskytnut├Żmi inde – dokonca zadarmo! Dalo by sa poveda┼ą, ┼że n├ís Newton pokazil e-mailov├Żm klientom, ktor├Ż bol dokonal├Ż takmer vo v┼íetk├Żch smeroch, ale nie dostato─Źne udr┼żate─żn├Ż na to, aby pre┼żil dlhodobo.

Forma a funkcia spolo─Źnosti Newton tak, ako je teraz, bola p├┤vodne in┼ípirovan├í Mailboxom, inovat├şvnym e-mailov├Żm klientom, ktor├Ż z├şskal Dropbox kr├ítko po uveden├ş na trh a nesk├┤r bol ukon─Źen├Ż v roku 2016. V tom ─Źase bol CloudMagic iba ─Ćal┼í├şm e-mailov├Żm klientom, ale funkcie r├Żchlo vylep┼íili, & pocit, at─Ć., ich klienta, a rebranded to ako Newton Mail.

Newton Mail (a Mailbox) in┼ípiroval mnoh├ę z predvolen├Żch e-mailov├Żch klientov a tret├şch str├ín, ktor├ę s├║ dnes k dispoz├şcii. Ak sa v┼íak st├íle op├Żtate vern├ęho pou┼ż├şvate─ża Newton Mail, kam by ┼íli po ukon─Źen├ş jeho e-mailovej aplik├ície, pravdepodobne by odpovedali, ┼że neexistuje in├í alternat├şva.

Pre─Źo milujeme Newton Mail?

Newton priniesol mnoho jemn├Żch, ale d├┤le┼żit├Żch zmien, ktor├ę sa v┼íetci spojili, aby poskytli osvie┼żuj├║ci e-mailov├Ż z├í┼żitok. R├┤zne referencie, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ na vstupnej str├ínke Newtonu, v├ím uk├í┼żu, ako Newton vylep┼íil e-mail, ─Źi u┼ż zostavujete e-maily, komunikujete s nimi alebo len preh─żad├ívate svoju doru─Źen├║ po┼ítu.

Podpora viacer├Żch platforiem

Newton Mail je k dispoz├şcii vo v┼íetk├Żch popul├írnych opera─Źn├Żch syst├ęmoch, vr├ítane iOS, iPadOS, Android, MacOS a Windows, S tak ┼íirokou podporou platformy m├┤┼żete Newton prev├ídzkova┼ą takmer na akomko─żvek po─Ź├şta─Źi, smartf├│ne alebo tablete. Najlep┼íie na tom je, ┼że z├í┼żitky sa plynulo prisp├┤sobuj├║ r├┤znym ve─żkostiam obrazovky a form├ílnym faktorom, pri─Źom v┼íade s├║ k dispoz├şcii rovnak├ę sady funkci├ş.

Jednorazov├ę nastavenie a synchroniz├ícia ├║─Źtov

Ke─Ć┼że sa jedn├í o aplik├íciu na viacer├Żch platform├ích, jednou z nepr├şjemnost├ş pri nastavovan├ş ak├ęhoko─żvek e-mailov├ęho klienta by bolo opakovan├ę nastavenie viacer├Żch ├║─Źtov na v┼íetk├Żch zariadeniach. Ale s Newtonom mus├şte svoje ├║─Źty nakonfigurova┼ą iba raz. Po nastaven├ş e-mailov├Żch ├║─Źtov je potrebn├ę prihl├ísi┼ą sa do ├║─Źtu Newton na novom zariaden├ş a v┼íetky e-mailov├ę ├║─Źty u┼ż tam bud├║.

UI / UX bez neporiadkov

Toto je pravdepodobne jeden z najd├┤le┼żitej┼í├şch aspektov e-mailov├ęho klienta, ktor├Ż niekde ch├Żba. A nejde iba o jednu funkciu; je to vyvrcholenie nieko─żk├Żch jemn├Żch prvkov a z├í┼żitkov z h─żadiska vzh─żadu a pocitu.

Newton Mail je intuit├şvny a bezprobl├ęmov├Ż na mobiln├Żch aj stoln├Żch platform├ích. Jeho rozhranie UI / UX v┼íak skuto─Źne vynik├í na po─Ź├şta─Źovej verzii, kde v├Ą─Ź┼íina odborn├şkov spravuje svoje e-maily. Ke─Ć sa prihl├ísite do svojej doru─Źenej po┼íty v Newtone, zobraz├ş sa v├ím ┼íirok├Ż, jednost─║pcov├Ż poh─żad bez rozpty─żovania.

Kliknite na e-mail, v┼íetky va┼íe doru─Źen├ę polo┼żky zmizn├║ a m├┤┼żete sa s├║stredi┼ą na jednu konverz├íciu. Pri odpovedi na e-mail sa otvor├ş nov├ę okno s obsahom e-mailu, ktor├Ż je v centre pozornosti. T├Żmto sp├┤sobom si ich m├┤┼żete zariadi┼ą windows ved─ża seba a prech├ídzajte tam a sp├Ą┼ą medzi p├┤vodn├Żm e-mailom a va┼íou odpove─Ćou, ─Ź├şm zabezpe─Ź├şte, ┼że ste pokryli v┼íetky svoje z├íkladne.

A namiesto zlo┼żit├Żch tla─Źidiel pre e-mailov├ę akcie (Odpoveda┼ą, Odpoveda┼ą v┼íetk├Żm, Posla┼ą ─Ćalej) existuj├║ men┼íie tla─Źidl├í, ktor├ę s├║ menej ru┼íiv├ę. V─Ćaka jemnej┼í├şm detailom pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania je pou┼ż├şvate─żsky pr├şvetiv├Ż a pri p├şsan├ş alebo odpovedan├ş na e-mail nedoch├ídza k rozpty─żovaniu.

Interakcie spolo─Źnosti Newton Mail s e-mailom v├ím pom├íhaj├║ r├Żchlo kona┼ą v pr├şpade polo┼żiek doru─Źenej po┼íty a pravidelne zasiahnu┼ą do prie─Źinka Doru─Źen├í po┼íta.

Odhl├ísi┼ą sa jedn├Żm kliknut├şm

U┼ż ste sa niekedy zaregistrovali na odber bulletinu (vedome alebo nevedomky) iba preto, aby ste si doru─Źen├║ po┼ítu nechali vyplni┼ą zbyto─Źn├Żmi e-mailami, ktor├ę v├ís ob┼ąa┼żuj├║ viac, ne┼ż poskytuj├║ u┼żito─Źn├║ hodnotu?

Slu┼żba Newton Mail m├í funkciu naz├Żvan├║ odhl├ísenie jedn├Żm kliknut├şm, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje odosla┼ą ┼żiados┼ą o zru┼íenie odberu e-mailov├ęmu odosielate─żovi, aby v├ís odhl├ísil zo svojho zoznamu adries. Je to u┼żito─Źn├Ż n├ístroj, ktor├Ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą, ke─Ć chcete hromadne odhlasova┼ą informa─Źn├ę bulletiny a vy─Źisti┼ą doru─Źen├║ po┼ítu. Funguje to v├Ą─Ź┼íinou.

Na rozdiel od neusporiadan├ęho z├í┼żitku, Newton tie┼ż prich├ídza so svojimi v├Żhodami (Superchargers), ─Źo z neho rob├ş celkom ob─ż├║ben├ęho fan├║┼íika medzi hrstkou vern├Żch pou┼ż├şvate─żov. Tu s├║ niektor├ę z pozoruhodn├Żch pr├ęmiov├Żch funkci├ş, ktor├ę pon├║ka Newton Mail.

Pre─Ź├ştajte si pr├şjmov├ę doklady

Ko─żkokr├ít ste poslali d├┤le┼żit├ęmu e-mailu potenci├ílnemu klientovi alebo kore┼ípondentovi, nikdy nedostali odpove─Ć a skon─Źili ste zvedav├ş, ─Źi dokonca pre─Ź├ştali v├í┼í e-mail? Pri pre─Ź├ştan├ş potvrden├ş presne viete, kedy pr├şjemca otvoril v├í┼í e-mail a kde.

Upraven├í doru─Źen├í po┼íta

Newton m├í tie┼ż automatick├║ funkciu ÔÇ×upratan├Żch doru─Źen├ŻchÔÇť, ktor├í odfiltruje nechcen├ę e-maily, ako s├║ informa─Źn├ę bulletiny alebo propaga─Źn├ę e-maily, a umo┼ż┼łuje v├ím zamera┼ą sa na d├┤le┼żit├ę e-maily. V─Ćaka tomu bude va┼ía e-mailov├í schr├ínka ─Źist├í a bez rozpt├Żlenia. K menej d├┤le┼żit├Żm e-mailom m├┤┼żete pristupova┼ą prostredn├şctvom samostatn├Żch kariet.

zhrn├║┼ą

Funkcia rekapitul├ície spolo─Źnosti Newton automaticky vyhodnocuje star┼íie e-mailov├ę konverz├ície, ktor├ę si pravdepodobne vy┼żaduj├║ va┼íu odpove─Ć, alebo je potrebn├ę ich sledova┼ą. Zahrnut├ę s├║ tu aj e-maily s term├şnom splatnosti alebo spojen├ę s pripomienkami, tak┼że ste v┼żdy na vrchole svojej e-mailovej hry.

zdriemnutie

Chcete sa zaobera┼ą konkr├ętnym e-mailom nesk├┤r? Len to odlo┼żte, aby sa vr├ítil do va┼íej doru─Źenej po┼íty v neskor┼íom (ur─Źenom) ─Źase. Ak ste na cest├ích, m├┤┼żete dokonca odlo┼żi┼ą e-maily, aby sa zobrazovali nabud├║ce, ke─Ć ste na po─Ź├şta─Źi, pomocou funkcie ÔÇ×Odlo┼żi┼ą na plochuÔÇť.

Pošli neskôr

Nesk├┤r v├ím umo┼ż┼łuje napl├ínova┼ą odosielanie e-mailov v konkr├ętnom ─Źase v bud├║cnosti. T├íto funkcia je u┼żito─Źn├í najm├Ą vtedy, ke─Ć napr├şklad spolupracujete s osobou, ktor├í je v inom ─Źasovom p├ísme ako vy, a ak chcete, aby sa v├í┼í e-mail stal jedn├Żm z prv├Żch, ktor├Ż pri pr├şchode do pr├íce pristane na doru─Źenej po┼íte pr├şjemcu.

Pripojen├ę aplik├ície

Newton Mail m├í integr├íciu s popul├írnymi aplik├íciami pre spolupr├ícu a produktivitu, v─Ćaka ─Źomu m├┤┼żete vylep┼íi┼ą pracovn├Ż tok e-mailov. M├┤┼żete uklada┼ą e-maily z Newtonu do aplik├íci├ş ako Todoist, Evernote, OneNote, Trello, Asana at─Ć., Vytv├íra┼ą udalosti kalend├íra z e-mailov a ─Ćal┼íie.

Aj ke─Ć niektor├ę z t├Żchto funkci├ş boli ─Źasom spr├şstupnen├ę na in├Żch emailov├Żch klientoch, ┼żiadna jedin├í e-mailov├í aplik├ícia moment├ílne neposkytuje v┼íetky vy┼í┼íie uveden├ę funkcie pod jednou strechou. Newton Mail poskytol pou┼ż├şvate─żom v├Żkonn├ęho e-mailu n├ístroj, v─Ćaka ktor├ęmu s├║ osobn├ę a obchodn├ę e-maily bez stresu a produkt├şvne.

Newton Mail tie┼ż prich├ídza s d├┤stojn├Żm v├Żberom bezpe─Źnostn├Żch funkci├ş, ktor├ę dosiahli dobr├║ rovnov├íhu medzi pohodl├şm a bezpe─Źnos┼ąou.

Dvojfaktorov├ę overenie

Newton obmedzuje neautorizovan├ę pokusy o prihl├ísenie zo zariaden├ş tret├şch str├ín t├Żm, ┼że v├ím umo┼ż┼łuje nastavi┼ą dvojfaktorov├ę overenie pomocou aplik├ície Google Authenticator, Authy alebo in├Żch aplik├íci├ş na autentifik├íciu tret├şch str├ín. Poskytuje tie┼ż zoznam z├ílo┼żn├Żch k├│dov, pomocou ktor├Żch sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą, v pr├şpade, ┼że nem├íte pr├şstup k aplik├ícii na overenie toto┼żnosti.

Dia─żkov├ę vymazanie

Toto je ─Ćal┼íia u┼żito─Źn├í funkcia, ktor├í chr├íni va┼íe e-mailov├ę ├║daje pred spadnut├şm do nespr├ívnych r├║k. Aplik├ícia Remote Wipe automaticky utrie v┼íetky ├║daje a odhl├ísi v├ís zo v┼íetk├Żch zariaden├ş, ke─Ć bud├║ nabud├║ce online. T├íto funkcia je pr├şstupn├í po prihl├ísen├ş sa do ovl├ídacieho panela pou┼ż├şvate─ża na webovej str├ínke Newton Mail.

Z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov

Aj ke─Ć do┼ílo k ur─Źit├Żm sporom v s├║vislosti so zmenou politiky spolo─Źnosti Newton v oblasti ├║dajov a ochrany osobn├Żch ├║dajov v r├ímci programu Essy Andy Rubina, jej p├┤vodn├í politika ochrany osobn├Żch ├║dajov v slu┼żbe CloudMagic mala jasn├║ politiku ├║dajov, ktor├í chr├íni s├║kromie pou┼ż├şvate─ża. Star├ę z├ísady zabr├ínili zhroma┼ż─Ćovaniu a vyu┼ż├şvaniu u┼ż├şvate─żsk├Żch ├║dajov na reklamn├ę alebo in├ę ├║─Źely.

Toto je jeden z d├┤vodov, pre─Źo spolo─Źnos┼ą Newton Mail nemohla pokra─Źova┼ą v ─Źinnosti. CloudMagic prin├║til pou┼ż├şvate─żov plati┼ą vopred za pou┼ż├şvanie slu┼żby, aby dr┼żali krok s ich n├íkladmi na ├║dr┼żbu. Uk├ízalo sa v┼íak, ┼że model v├Żnosov nebol udr┼żate─żn├Ż a nebolo dostatok platen├Żch z├íkazn├şkov, aby z tejto slu┼żby urobili ziskov├║ spolo─Źnos┼ą.

Najlep┼íie Newton Mail alternat├şvy

Teraz, ke─Ć je napl├ínovan├ę vypnutie slu┼żby Newton Mail do konca apr├şla, je tu nieko─żko alternat├şv, ktor├ę m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą.

Je d├┤le┼żit├ę (prep├í─Źte slovn├ę spojenie), aby ste vedeli, ┼że neexistuje ┼żiadny jedin├Ż e-mailov├Ż klient, ktor├Ż by sa pribl├ş┼żil k bal├şku pon├║k spolo─Źnosti Newton. Tu uveden├ę alternat├şvy zlep┼íuj├║ niektor├ę veci, zatia─ż ─Źo na ostatn├Żch kompromituj├║. Mus├şte si vybra┼ą alternat├şvu pod─ża svojich preferenci├ş.

Polymail (platen├ę)

Polymail je plnohodnotn├Ż e-mailov├Ż klient, ktor├Ż v s├║vislosti s pon├║kan├Żmi funkciami silne konkuruje spolo─Źnosti Newton Mail. Obsahuje pripomienky, sledovanie e-mailov (vr├ítane kliknut├ş na odkazy a otvorenia pr├şloh), odosielanie nesk├┤r, spolupr├ícu, anal├Żzu t├şmu, informa─Źn├Ż kan├íl aktivity (na sledovanie pokroku v├í┼ího t├şmu v ├║lohe alebo projekte), odhl├ísenie jedn├Żm kliknut├şm a ─Ćal┼íie.

Prim├írne zameranie spolo─Źnosti Polymail je kombinova┼ą e-mail a spolupr├ícu, pom├íha┼ą t├şmom spolupracova┼ą, minimalizova┼ą trenie, zlep┼íova┼ą komunik├íciu a umo┼ż┼łova┼ą lep┼íie rozhodnutia. M├┤┼że tie┼ż automatizova┼ą opakuj├║ce sa manu├ílne ├║lohy, ako s├║ pl├ínovanie sch├┤dzok, ┼íetrenie ─Źasu a umo┼ż┼łuje ─Źlenom zamera┼ą sa na svoje ├║lohy. M├┤┼żete dokonca vytvori┼ą e-mailov├ę ┼íabl├│ny (alebo pou┼żi┼ą preddefinovan├ę) na r├Żchle publikovanie viacer├Żch e-mailov s podobn├Żm form├ítom pre viacer├Żch pr├şjemcov.

Polymail je v s├║─Źasnosti k dispoz├şcii pre syst├ęmy MacOS a iOS s Windows a verzie syst├ęmu Android aj v produktovom potrub├ş (bude zverejnen├ę nesk├┤r). M├í 14-d┼łov├║ bezplatn├║ sk├║┼íobn├║ verziu, po ktorej si m├┤┼żete vybra┼ą medzi z├íkladn├Żm (10 $ / mesiac na pou┼ż├şvate─ża), pr├ęmiov├Żm (24 $ / mesiac na pou┼ż├şvate─ża) alebo Enterprise (49 $ / mesiac na pou┼ż├şvate─ża) na odber ─Ćal┼í├şch funkci├ş.

Nad─żudsk├ę (platen├ę)

Superhuman je ─Ćal┼íia skvel├í alternat├şva spolo─Źnosti Newton, ktor├í m├í minimalistick├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, ktor├ę upokojuje o─Źi, a mno┼żstvo jedine─Źn├Żch funkci├ş, ktor├ę zvy┼íuj├║ va┼íu produktivitu e-mailov. Medzi jeho pozoruhodn├ę vlastnosti patr├ş A.I. Triage (funkcia triedenia po┼íty na z├íklade A.I.), Undo Send, Insights Social Network, Sp├Ątn├ę pripomienky, napl├ínovan├ę spr├ívy, Read Status, at─Ć.

Nad─żudsk├í po┼íta

Dva hlavn├ę USP, ktor├ę pon├║ka aplik├ícia, s├║ kl├ívesov├ę skratky a ├║ryvky. Kl├ívesov├ę skratky v├ím umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şva┼ą kl├ívesov├║ skratku (kombin├íciu kl├íves) na ─Źasto pou┼ż├şvan├ę r├Żchle e-mailov├ę akcie (napr├şklad Ozna─Źi┼ą ako pre─Ź├ştan├ę, Archivova┼ą at─Ć.). ├Üryvky s├║ preddefinovan├ę e-mailov├ę ┼íabl├│ny, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na odosielanie e-mailov v konkr├ętnom form├íte bez toho, aby ste museli p├şsa┼ą cel├║ vec.

N├ístroje a funkcie spolo─Źnosti Superhuman do zna─Źnej miery zr├Żch─żuj├║ pracovn├ę postupy v e-mailoch a pravdepodobne ide o jednu z najlep┼í├şch alternat├şv aplik├ície Newton Mail. Jeho hlavn├Żm mottom je, aby e-mailov├ę interakcie horeli r├Żchlo a z├írove┼ł bez stresu. Nane┼í┼ąastie je proces vysk├║┼íania programu Superhuman program len na pozvanie a nie ka┼żd├Ż, kto sa prihl├ísi, z├şska okam┼żit├Ż pr├şstup.

Superhuman je drah├Ż pre jednotliv├Żch pou┼ż├şvate─żov, ale ich prim├írnou z├íkazn├şckou z├íklad┼łou sa teraz javia organiz├ície a t├şmy. Superhuman je k dispoz├şcii pre stolov├ę po─Ź├şta─Źe a mobiln├ę zariadenia za 30 dol├írov mesa─Źne.

Edison Mail (zadarmo)

Edison je bezplatn├í e-mailov├í aplik├ícia, ktor├í sa sna┼ż├ş r├Żchlo a preh─żadne odosiela┼ą e-maily. M├í mnoho funkci├ş, ktor├ę pon├║ka Newton (okrem pre─Ź├ştan├Żch ├║─Źteniek). Poskytuje pou┼ż├şvate─żom mo┼żnos┼ą blokova┼ą potvrdenia o pre─Ź├ştan├ş, vlastn├ę odlo┼żenie, zru┼íenie odoslania a ─Ćal┼íie.

Edison Mail

M├í komponent AI s n├ízvom Asistent, ktor├Ż automaticky extrahuje inform├ície, ako s├║ letov├ę upozornenia, v├Żstrahy o poklese cien za ned├ívno zak├║pen├ę polo┼żky online, v├Żstrahy o po─Źas├ş a smerovan├ş t├Żkaj├║ce sa va┼íich nadch├ídzaj├║cich ciest, sledovania bal├şkov a navrhovan├ęho odhl├ísenia.

Edison Mail je moment├ílne k dispoz├şcii v obchode App Store a Google Play Store, s aplik├íciou Mac pre pou┼ż├şvate─żov po─Ź├şta─Źov. Edison je jednou z najlep┼í├şch bezplatn├Żch alternat├şv k Newtonu, pokia─ż ide o UX a funkcie, ale ned├ívno predstaven├í aplik├ícia pre Mac m├í ve─ża mo┼żnost├ş na zlep┼íenie.

Note: Edison Mail je zadarmo na pou┼żitie na mobiln├Żch aj stoln├Żch po─Ź├şta─Źoch. Spolo─Źnos┼ą v┼íak m├í aj ─Ćal┼í├ş produkt s n├ízvom Edison Trends, ktor├Ż vyu┼ż├şva neosobn├ę ├║daje od pou┼ż├şvate─żov Edison Mail, od ktor├Żch sa m├┤┼żu odhl├ísi┼ą. Pod─ża Edisona ├║daje Trendy podporuj├║ spolo─Źnos┼ą, aby Edison Mail zostala bezplatn├í.

Spark (zadarmo, s platen├Żmi mo┼żnos┼ąami)

Spark je jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch e-mailov├Żch klientov dostupn├Żch pre syst├ęmy iOS, Android a macOS. Rovnako ako Polymail a Superhuman sa Spark zameriava hlavne na t├şmy a spolupr├ícu.

Jednou z jedine─Źn├Żch funkci├ş programu Spark je inteligentn├Ż prie─Źinok Doru─Źen├í po┼íta, ktor├Ż automaticky odstra┼łuje ne┼żiaduce informa─Źn├ę bulletiny a propaga─Źn├ę e-maily z hlavnej doru─Źenej po┼íty. M├í tie┼ż vlastn├║ funkciu oznamovania, kde si m├┤┼żete vybra┼ą, aby ste dostali upozornenie na v┼íetky prich├ídzaj├║ce e-maily alebo iba od ─żud├ş a kontaktov.

Okrem toho Spark pon├║ka aj funkcie, v─Ćaka ktor├Żm bude v├í┼í pracovn├Ż tok v e-maile produkt├şvny, ─żah┼í├ş a r├Żchlej┼í├ş. Niektor├ę z nich zah┼Ľ┼łaj├║ odosielanie nesk├┤r, pripomienky, nadviazanie kalend├íra, inteligentn├ę vyh─żad├ívanie, r├Żchle odpovede a integr├íciu aplik├íci├ş tret├şch str├ín. M├íte tie┼ż obvykl├ę gest├í potiahnutia prstom pre r├Żchle akcie, ako aj ─Ćal┼íie akcie dostupn├ę na nieko─żk├Żch klepnutiach.

Spark, ktor├Ż je s├║─Źas┼ąou t├şmu Readdle (ktor├Ż tie┼ż pon├║ka popul├írne aplik├ície ako PDF Expert, Scanner Pro, Documents), existuje u┼ż nieko─żko rokov a pon├║ka bezplatn├║ aj platen├║ verziu aplik├ície. Bezplatn├í verzia je skvel├í pre jednotlivcov a t├şm a┼ż pre dvoch ─Źlenov. Spark Premium je ur─Źen├Ż v├Żlu─Źne pre t├şmy a stoj├ş $60,39 na akt├şvneho pou┼ż├şvate─ża mesa─Źne, ├║─Źtovan├ę ro─Źne.

Microsoft Outlook (zadarmo pre Windows XP) smartphones, Platen├ę za po─Ź├şta─Źe)

Ak dostanete e-mailov├║ spr├ívu predov┼íetk├Żm na va┼íom smartf├│ne, Microsoft Outlook m├┤┼że by┼ą dobrou alternat├şvou pre Newton. M├í elegantn├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, konverza─Źn├ę vl├íkna, s├║streden├║ doru─Źen├║ po┼ítu, upozornenia t├Żkaj├║ce sa nadch├ídzaj├║cich ciest, integr├íciu s in├Żmi aplik├íciami bal├şka Office at─Ć. Program Outlook m├┤┼żete na svojom smartf├│ne z├şska┼ą zadarmo, ale odber slu┼żby Office 365 v├ím umo┼ż┼łuje pr├şstup k pr├ęmiov├Żm funkci├ím e-mailu a reklame. – bez sk├║senost├ş.

Outlook pre Windows a MacOS je k dispoz├şcii v├Żlu─Źne pre pou┼ż├şvate─żov Office 365, ─Źo je platen├ę predplatn├ę.

Gmail (zadarmo)

Ak ste pou┼ż├şvate─żom slu┼żieb Gmail alebo G-Suite, Gmail je ur─Źite va┼ía predvolen├í e-mailov├í aplik├ícia. V priebehu rokov zaviedla aplik├ícia Gmail pre iOS a Android nieko─żko funkci├ş, ktor├ę u─żah─Źuj├║ pr├ícu s e-mailom. Spolo─Źnos┼ą Google integrovala mnoho funkci├ş popul├írnej aplik├ície Inbox, ktor├í u┼ż bola ukon─Źen├í. Prejdite prstom po akci├ích, ako je Odlo┼żi┼ą, Ozna─Źi┼ą ako pre─Ź├ştan├ę, Archivova┼ą, aby ste mohli r├Żchlo prija┼ą prich├ídzaj├║ce spr├ívy. V Gmaile je nieko─żko jedine─Źn├Żch v├Żhod, ktor├ę vyu┼ż├şva technol├│gia AI spolo─Źnosti Google.

Pokia─ż ide o sk├║senosti s po─Ź├şta─Źom, Gmail je st├íle do zna─Źnej miery webovou aplik├íciou (rovnako ako mnoho in├Żch produktov Google pre po─Ź├şta─Źe). Ak h─żad├íte ┼ípecializovan├║ e-mailov├║ aplik├íciu, mohli by ste pou┼żi┼ą aplik├ície ako Kiwi, ktor├ę umiest┼łuj├║ okolo webovej aplik├ície ob├ílku a sp├┤sobuj├║, ┼że sa spr├íva ako stoln├í aplik├ícia.

Bonus: Spike Mail (zadarmo s volite─żn├Żmi platen├Żmi funkciami)

Ak sa na e-mail d├şvate ako na ni─Ź in├ę ako na konverz├ície, mo┼żno by v├ís mohlo zauj├şma┼ą Spike Mail. Spike sa zameriava na vytv├íranie e-mailov├Żch konverz├íci├ş podobn├Żch spr├ívam. V├Żsledkom je aplik├ícia na odosielanie spr├ív, v ktorej sa v┼íetky va┼íe e-mailov├ę konverz├ície zobrazuj├║ ako vl├íkna rozhovoru.

S programom Spike m├┤┼żete z├şska┼ą aktualiz├ície v re├ílnom ─Źase, ke─Ć niekto pre─Ź├şta v├í┼í e-mail a p├ş┼íe odpove─Ć na v├í┼í e-mail. Podporuje tie┼ż uskuto─Ź┼łovanie hlasov├Żch hovorov a videohovorov a umo┼ż┼łuje v├ím spravova┼ą s├║bory a pr├şlohy priamo z konverz├ície.

M├┤┼żete dokonca chr├íni┼ą e-mailov├ę konverz├ície ich ┼íifrovan├şm. Ak je pr├şjemcom u┼ż├şvate─ż Spike, bude m├┤c┼ą otvori┼ą ┼íifrovan├ę e-maily rovnako ako v pr├şpade neza┼íifrovan├Żch e-mailov. Pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş nie s├║ Spike, by ich museli otvori┼ą de┼íifrovac├ş k─ż├║─Ź (nastaven├Ż odosielate─żom).

Spike je pre osobn├ę pou┼żitie zadarmo a je k dispoz├şcii pre MacOS, Windows, iOS, Android a web. ├Ü─Źty Pro odomykaj├║ obchodn├ę a pr├ęmiov├ę funkcie za $50,99 mesa─Źne na ├║─Źet.

Cez v┼íetky vy┼í┼íie uveden├ę alternat├şvy, ┼żiadna z nich nem├┤┼że Newtona odteraz skuto─Źne nahradi┼ą. Aplik├íciu m├íme radi na siedmich hodin├ích a nie sme pripraven├ş ju pusti┼ą. Mo┼żno je to zbo┼żn├ę ┼żelanie, ale d├║fame, ┼że jedna z vy┼í┼íie uveden├Żch aplik├íci├ş ─Źerp├í in┼ípir├íciu z Newton Mail a stiahne nie─Źo podobn├ę tomu, ─Źo CloudMagic urobil po vypnut├ş po┼ítovej schr├ínky. Alebo to mo┼żno e┼íte raz zachr├íni nav┼żdy!