Neuveriteľné! Španielski operátori žiadajú, aby ste internet používali s mierou

internetové španielsko

Koronavírus spôsobuje zmätok v Španielsku a mnohých ďalších krajinách sveta. Spoločnosti každého druhu preto podnikajú vlastné kroky na vysporiadanie sa s epidémiou. Pre tento dôvod, Španielski operátori žiadajú, aby ste internet používali s mierou. Neuveriteľné, ale pravdivé!

Prečo vás operátori v Španielsku žiadajú, aby ste používali internet striedmo?

vodafone

U veľkých operátorov ako Movistar, Orange, Vodafone, Grupo Másmóvil a Grupo Euskaltel používanie internetových sietí sa zvýšilo o 40 %, 50 % pri hlasových hovoroch a 25 % pri spotrebe mobilných dát. To všetko je nepochybne spôsobené súčasnou situáciou v súvislosti s koronavírusom.

V dôsledku týchto nárastov požiadali veľkí telefónni operátori v Španielsku svojich používateľov o to nepoužívajte siete počas pracovnej doby, ak to nie je nevyhnutné a konajte s mierou. Aby to dosiahli, predložili tieto opatrenia:

  • Stiahnite si iba potrebné dokumenty a súbory. Ak môžete počkať, sťahujte v noci alebo mimo špičky.
  • Tak dlho ako je to možné, neposielajte veľké súbory. Poskytnite odkazy, kde sú uložené. Ak ich potrebujete poslať, komprimujte ich alebo urobte, čo môžete, aby vážili menej.
  • Používajte nástroje na spoluprácu (ak je to možné bez videa), ako napríklad Microsoft Teams alebo Slack.
  • Vyhnite sa odosielaniu hromadných e-mailov.
  • Skúsiť používať pevnú linku namiesto mobilu.
  • Použite internet na to, čo skutočne potrebujete a využite hodiny s menšou návštevnosťou na hranie videohier, užívanie si obsahu na streamovacej platforme alebo prehrávanie živých videí.

Stručne povedané, navrhujú, aby ste hrali svoje obľúbené videohry alebo pozerali seriály na Netflixe v čase, keď nie je veľká spotreba siete. prečo? Pretože siete budú mať výrazný nárast používateľov teleworkingu počas týchto dní. Operátori vďaka tomu navrhujú využívať sieť s mierou, aby každý mohol vykonávať svoje pracovné úlohy bez nepríjemností.

Movistar

Veľkí operátori v Španielsku by mali mať dostatočné zdroje na uspokojenie všetkých svojich používateľov a nedávajte si žiadne limity. Ale hoci má Španielsko jednu z najlepších infraštruktúr na svete, nadmerná spotreba internetu by mohla spomaliť pripojenie. Žiaľ, mnohí používatelia použili rýchlostné testy a sú prekvapení, že pripojenie v ich oblasti je oveľa pomalšie ako zvyčajne.

a ty Čo si myslíte o týchto opatreniach veľkých telefónnych operátorov v Španielsku?