Netflix vyskúša £20,99 plán „najlacnejšie zo všetkých“ – ale funguje iba na smartphones alebo tablety

NETFLIX údajne testuje svoj doposiaľ najlacnejší cenový plán.

Jediným úlovkom pôsobivej ponuky je, že je to len pre smartphones a tablety, aby ste plán nemohli používať vo svojom prenosnom počítači alebo televízore.

Podľa správ by balík pravdepodobne stál okolo £20,99 mesačne, ak by išlo o Spojené kráľovstvo.

Na porovnanie, súčasný balík Basic UK stojí £50,99 za mesiac.

Balíček Standard je opäť ešte drahší, teraz stojí používateľov mesačný poplatok £80,99.

Uvažuje sa, že nový plán by mohol byť zameraný na deti alebo dochádzajúcich za prácou, ktorí nebudú sedieť pred televízorom, keď sledujú obľúbené šou Netflix ako Stranger Things.

Netflix testoval svoj najlacnejší plán v Malajzii, Indii a Indonézii do konca minulého roka.

Zatiaľ nevieme, či príde ekvivalentný plán do USA alebo Veľkej Británie, ale môže to závisieť od úspechu súčasných skúšok.

Michael Pachter z investičnej spoločnosti Wedbush Securities nám povedal: „Majú plán v Indii a pred dvoma štvrťrokmi oznámili, že ho zavedú v regiónoch so slabou domácou internetovou infraštruktúrou, takže predpokladám, že mali na mysli Filipíny, Indonéziu, Vietnam, časti Juhu. Amerika atď.

„Myslím si, že je veľmi nepravdepodobné, že by ich sprístupnili v USA alebo Spojenom kráľovstve, pretože by sme len prešli na nižší plán a používanie. Apple TV, aby sme mohli programy ukázať na našich domácich televíziách. “

Netflix v liste akcionárom uviedol: „V 4. štvrťroku sme spustili plán iba pre mobilné zariadenia v Malajzii a Indonézii (ktorý sme Indii predstavili v 3. štvrťroku minulého roka).

„Videli sme podobné výsledky s týmto plánom, ktorý poháňa prírastkový rast predplatiteľov a zlepšuje udržanie.

„Očakávame, že plán iba pre mobilné zariadenia bude pozitívny z hľadiska výnosov, čo nám umožní ďalej investovať do obsahu, ktorý si naši členovia užijú, a pokračovať v živení priaznivého cyklu.

„Plánujeme pokračovať v testovaní pridávania tohto plánu, ako aj ďalších nápadov v iných krajinách po celom svete.“

Nízka cena sa môže zdať úžasná, ale potenciálni zákazníci tiež musia mať na pamäti, že plán ponúka iba sledovanie v štandardnom rozlíšení.

Technický analytik PP Foresight Paolo Pescatore nám povedal: „Napriek všetkej eufórii okolo stratégie pre mobilné zariadenia nemôžete poraziť sledovanie skvelého rozprávania v televízii.

„Tento krok by mal zmysel na nových rozvíjajúcich sa trhoch, kde ľudia nemajú televíziu a spoliehajú sa na mobilný telefón.“

Netflix uvádza tretiu sezónu sexuálnej výchovy

V ďalších správach Netflix odhalil, ktoré filmy mu mali odstrániť zo svojej knižnice kvôli sťažnostiam vlád.

Streamovacia platforma vám konečne ponúka možnosť zastaviť automatické prehrávanie televíznych relácií alebo filmových ukážok.

A spoločnosť BBC môže platiteľovi licenčného poplatku kedykoľvek poskytnúť bezplatnú televíznu streamovaciu páčku „na boj proti Netflixu“.

Aká je vaša obľúbená streamovacia služba? Dajte nám vedieť v komentároch …

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu