Netflix vs. Amazon Prime Video: Ktorý z nich je najlepší?

Netflix tiež Amazon Prime je dvojica powerhouse pre online vysielanie filmov a televíznych staníc. Obidve obsahujú a produkujú veľké množstvo relácií medzi sebou, s rôznymi knižnicami, ktoré medzi nimi poskytujú takmer všetko potrebné prezeranie.

Ale pre tých z vás, ktorí si môžu vybrať iba jeden, čo je lepšie? Tu sa pozrieme na niekoľko faktorov, ktoré porovnávajú Netflix a Amazon Predstavte si cenové katalógy, televízne a filmové katalógy a dostupnosť, okrem iného, ​​a pomôžu vám rozhodnúť sa, ktorý z nich získať.

Netflix vs. Amazon Hlavné filmy a televízia

Pravdepodobne najdôležitejšie je porovnať skutočnú veľkosť a kvalitu filmov a televíznych zoznamov služieb. Koniec koncov, ak nemáte záujem o to, čo sa ponúka, nestojí za to platiť.

Keby to bola čisto číselná hra, potom Amazon Víťazom by bol premiér. K dispozícii je celkom 53 000 filmov, ktoré si bude môcť pozrieť jeho služba (od apríla 2020) podľa funkcie Instant Watcher). Na druhej strane Netflix má iba 3432.

Netflix Vs Amazon Prime Video Prime Home

Ale čísla nehovoria celý príbeh. Z 53 000 filmov Prime je 46 000 z nich „nehodnotených“, čo často znamená, že film je príliš nejasný na to, aby získal hodnotenie od MPAA. Môže to tiež znamenať, že konkrétny film bol pre cenzory príliš jednoznačný, ale na premiére je pomerne zriedkavý a na výplň mierne nízkej kvality sa dá veľa umiestniť. Amazon Main. Netflix nemá vo svojom katalógu jediný nezaradený film, čo naznačuje, že je tu o niečo kvalitnejšia kontrola.

Amazon Prime má tiež vyše 13 000 sezón televízneho vysielania pre Netflix 2795, ale pokiaľ ide o divadelné veľtrhy, je to celkom krk a krk. Amazon Prime má predstavenia ako The Sopranos, Star Trek: Picard, Undone, The Boys, Futurama a Fleabag. Medzitým má Netflix podivné veci, Ozark, BoJack Horseman, Feel Good, Better Call Saul, Breaking Bad, Tiger King, Community a ďalšie.

Zoznamy skutočne pokračujú na oboch stranách, s množstvom skvelého obsahu starého a nového. Prime Video má tiež rastúcu knižnicu športového obsahu. Momentálne je to malé, ale pre fanúšikov športu je to niečo, čo stojí za to dohliadať v budúcnosti.

Netflix Vs Amazon Prime Video Netflix Domovská stránka

Takže čísla ignorujte. Tu je kvalita na oboch stranách. Aj keď je to predovšetkým otázka osobného vkusu, pre zbierku Netflixu je pre mňa to najlepšie v podobe kvalitných filmov aj televízie. Prime Video má obrovskú a vysoko kvalitnú knižnicu na vypožičanie, ale na prístup k nej nemusíte byť predplatiteľom.

Ale a toto je veľké „ale“ Amazon Video Prime môže priniesť mnoho ďalších výhod …

Netflix vs. Amazon Hlavná cena

S Netflixom je platobný model pomerne jednoduchý. Existujú tri úrovne cenových plánov Netflixu, ktoré sú uvedené nižšie.

Netflix Vs Amazon Cenové plány pre prvotné videá

Nie je to zlá hodnota za to, čo získate. s Amazon Prime, na jednej strane máte prístup do knižnice Prime Video za 80,99 dolárov mesačne. Prípadne za 12,99 dolárov mesačne (alebo 119 dolárov za rok) získate celok Amazon Prvotné predplatné, ktoré zahŕňa super rýchly prenos Amazon Prvotné doručenie, prístup do veľkej knižnice elektronických kníh s Kindle unlimited, Twitch Prime (čo často zahŕňa bezplatné hry) a Prime Music (solídna služba streamovania hudby podobná Spotify).

Amazon Video Prime sa skutočne javí ako veľká hodnota za peniaze ako súčasť širšieho Amazon Predplatné. Ak však pravdepodobne nebudete využívať ďalšie výhody Prime, katalóg spoločnosti Netflix je nepochybne lepší a za mesiac dolár získate plnohodnotný prenos vo vysokom rozlíšení.

Netflix Vs Amazon Výhody Prime Video Prime

Netflix vs. Amazon Prvotná dostupnosť

Netflix Vs Amazon Hlavné prehliadanie videa Amazon primárny

Tu je vec: Netflix je natoľko populárny, že aplikácia je často predpripravená na inteligentné televízory, napájacie palice a herné konzoly, s mnohými diaľkovými ovládačmi televízora aj so špeciálnym tlačidlom „Netflix“, na ktoré priamo skočíte. oni Amazon Aplikácia Prime Video je tiež dosť všadeprítomná, hoci niektoré staršie modely inteligentnej televízie ju nemajú.

Pokiaľ ide o prehľadávanie knižníc, žiadna zo služieb neumožňuje vyhľadávanie žánru, čo by bolo vítané. Netflix to takmer ohraničuje tým, že má vyhľadávacie pole, do ktorého môžete zadávať požadované filmy, žánre alebo hercov, zatiaľ čo služba Prime Video väčšinou umožňuje prehliadanie, kým nenájdete hľadaný žáner.

Netflix Vs Amazon Prime Video Browsing Netflix

Kto je víťazom?

Pokiaľ ide o kvalitnú zbierku televíznych programov a videa, spoločnosť Netflix mi túto show ukradne, pretože naďalej produkuje ocenené televízne programy a filmy. Prime Video má tiež svoj podiel na vysoko kvalitných materiáloch a väčšej knižnici, ale menší výber spoločnosti Netflix sa zdá byť kuratívnejší.

Avšak, ak ste pravidelný Amazon nakupujúci, pretože skutočnosť, že Prime Video prichádza s predplatným Prime, ktorý obsahuje toľko ďalších výhod, ako je streamovanie hudby, elektronické knihy, nasledujúci deň alebo dokonca v ten istý deň online dodávky a potom úplné predplatné Prime za približne rovnaké cena, pretože Netflix nie je premyslený.

Ak vás zaujíma miesto toho Disney Plus Amazon Prime Video, pozrite si naše porovnanie Netflixu s Disney Plus a zistite, ktorý z nich je lepší. Chcete sledovať Netflix alebo iné video platformy s priateľmi online? Prečítajte si náš zoznam najlepších webových stránok a nástrojov na tento účel.

Čítať ďalej:

Je tento článok užitočný?