Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Netflix robí hry teraz: Eden Unearthed pre Oculus VR bol vydaný ako prvý

Netflix robí hry teraz: Eden Unearthed pre Oculus VR bol vydaný ako prvý 1

Netflix dnes vydal svoju prvú videohru s názvom VR s názvom Eden Unearthed. Táto hra je „zážitkom“, ktorý ešte nie je úplne dokončený celým procesom kontroly systému Oculus, a tak je k dispozícii v skupinovom „App Labe“. V hre môžu byť stále „neznáme problémy súvisiace s komfortom, výkonom alebo inými faktormi“. Hra je založená na televíznom seriáli (tiež vydanom spoločnosťou Netflix) menom Eden (2021).

Televízna šou Eden je produkcia v anime štýle zameraná na dobrotu mecha a kyborga. Túto show režíroval Yashuhiro Irie (zo slávy Fullmetal Alchemist) a vytvoril ju Ghost in the Shell 2vlastný Justin Leach. V súčasnej dobe je len jedna sezóna predstavení – pozostávajúca z 4 epizódy, z ktorých každá má dĺžku 25 alebo 26 minút.

Nasleduje ukážka hry Eden Unearthed. Táto hra je trochu podobná tomu, čo ILMxLABS vydali pred premiérou Star Wars: The Force Awakens. Tam išlo väčšinou o ploché 360-stupňové video. Toto nové dielo je oveľa viac než to.

Hra Eden Unearthed je vytvorená pre Oculus Quest a Oculus Quest 2. Celé množstvo herných súborov požadovaných pre zážitok zazvoní na 182,7 MB a hra je určená pre jedného hráča. Táto hra sa má hrať v sede s ovládaním Oculus Touch.

Ak prejdete na zoznam App Lab, možno vás prekvapí dátum vydania 20. apríla 2021. To by mohlo naznačovať, že hra bola vtedy skutočne vydaná, na základe obmedzeného testovania – ale je pravdepodobnejšie, že bola uvedená iba Netflix bez zdieľania odkazu na verejnosť. Keďže aplikácia zostáva v App Lab, je možné, že je uviaznutá v očistci vývoja – ale uvidíme!