Netflix inovuje mobiln├Ż telef├│n, z├íkladn├Ż pl├ín kvality videa HD v novom teste v Indii

V┼íimli ste si v poslednej dobe lep┼íiu kvalitu dvoch najdostupnej┼í├şch pl├ínov spolo─Źnosti Netflix v Indii? Za to v├ím ─Ćakujem nov├Ż test. Netflix ticho aktualizoval R. 199 ÔÇ×mobiln├ęÔÇť a R. 499 ÔÇ×z├íkladn├ŻchÔÇť pl├ínov na kvalitu videa s vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm (HD) v Indii. Pre geikov tam to znamen├í 720p. Oba pl├íny boli predt├Żm obmedzen├ę na kvalitu ┼ítandardn├ęho rozl├ş┼íenia (SD) pri 480 p. To plat├ş st├íle pre v┼íetky ostatn├ę trhy na celom svete. (Jedin├Ż ─Ćal┼í├ş pl├ín – ┼ítandardn├Ż Rs. 649, ktor├Ż v s├║─Źasnosti pon├║ka pln├║ HD rozl├ş┼íenie 1080p – schopn├Ż vylep┼íenia kvality videa, zost├íva nezmenen├Ż.) Spolo─Źnos┼ą Netflix ozn├ímila pr├şstrojom Gadgets 360, ┼że od za─Źiatku febru├íra je k dispoz├şcii lep┼íia kvalita videa. v Indii.

Gadgets 360 po┼żiadal Netflix, ─Źi test prebieha aj na in├Żch trhoch s mobiln├Żmi programami, napr├şklad v Malajzii a Indon├ęzii. Ak sa dozvieme, tento diel aktualizujeme.

V pripravenom vyhl├ísen├ş hovorca spolo─Źnosti Netflix dodal: ÔÇ×Neust├íle h─żad├íme sp├┤soby, ako zabezpe─Źi┼ą, aby z├í┼żitok zo slu┼żby Netflix bol pre na┼íich ─Źlenov ponornej┼í├ş a pr├şjemnej┼í├ş. V s├║─Źasnosti je to test, ktor├Ż sa nemus├ş vo ve─żkom rozsahu zav├ídza┼ą. ÔÇťÔÇť Rozhodnutie spolo─Źnosti Netflix pon├║knu┼ą kvalitnej┼íie video je pravdepodobne vyvolan├ę silnou konkurenciou v streamingovom priestore v Indii. V├Ą─Ź┼íina ostatn├Żch hr├í─Źov vr├ítane Hotstar a Amazon Prime Video, neobmedzte kvalitu videa medzi r├┤znymi pl├ínmi. V pr├şpade siete Netflix by test mohol p├┤sobi┼ą aj ako prev├Ż┼íenie, ke─Ć si div├íci zvykn├║ na kvalitu HD, bud├║ s v├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou po─Ź├şta┼ą s drah┼í├şmi pl├ínmi, ak to ÔÇ×nebude rozvinut├ę ┼íirokoÔÇť.

Z├írove┼ł je potrebn├ę zd├┤razni┼ą, ┼że nie v┼íetci m├┤┼żu vyu┼żi┼ą t├║to nov├║ inov├íciu na maximum. Aj ke─Ć takmer ka┼żd├Ż smartf├│n tam m├í displej s podporou HD, v├Ą─Ź┼íina z├íkladn├Żch zariaden├ş Android v skuto─Źnosti nem├┤┼że prehr├íva┼ą obsah HD na serveri Netflix z d├┤vodu probl├ęmov s certifik├íciou. Pre─Źo je to tak? Toto bude trochu technick├ę. Platforma Widevine DRM od spolo─Źnosti Google pom├íha chr├íni┼ą obsah pri jeho streamovan├ş, a to hlavne na zabr├ínenie pir├ítstvu. Ale iba t├ş na ├║rovni Widevine 1 (L1) m├┤┼żu prehr├íva┼ą HD video. N├şzkop├ísmov├ę telef├│ny na ├║rovni Widevine 3 (L3) nem├┤┼że. Legra─Źn├ş je, ┼że v├Żrobcovia nemusia plati┼ą za L1 viac, tak┼że nie je jasn├ę, pre─Źo sa nezameriavaj├║ na vy┼í┼íiu ├║rove┼ł.

─îo sa oplat├ş, Netflix vedie zoznam telef├│nov s Androidom, ktor├ę s├║ schopn├ę prehr├íva┼ą v HD, ak si chcete vyh─żada┼ą svoje zariadenie.