Netflix bude teraz vo vašom Androide znieť oveľa lepšie vďaka kodeku …

Netflix je jednou zo streamovacích služieb, ktorej najviac záleží na tom, aby svojim používateľom ponúkala to najlepšie z audiovizuálneho hľadiska. Odkazujeme konkrétne na technológie, ktoré platforma používa, aby streamovanie vášho obsahu je vidieť a počuť tým najlepším možným spôsobom. Čo sa týka napríklad zvuku, ten pridal priestorový zvuk 5.1 v roku 2015 a o dva roky neskôr predstavili podporu pre Dolby Atmos.

Teraz na svojom oficiálnom webe Netflix oznámil, že jeho aplikácia pre Android už podporuje nový zvukový kodek HE-AAC rozšírený o MPEG-D DRC (xHE-AAC). Čo to znamená? Jednoducho povedané, teraz môžete počúvať Netflix na svojom mobile s väčšou čistotou a všeobecnou kvalitou. Aby ste pochopili, ako nový kodek zlepší zážitok z používania Netflixu vo vašom Androide, poskytneme vám ďalšie podrobnosti o tom, čo dokáže.

Nový zvukový kodek Netflix: minimalizuje okolitý hluk a ponúka štúdiovú kvalitu

Netflix

Nový zvukový kodek, ktorý Netflix práve začlenil a ktorý nikoho nezamieňa, budeme ho jednoducho nazývať xHE-AAC, bol vyvinutý tvorcami formátu MP3 (nemecký Fraunhofer Institute). Hlavnou výhodou tohto kodeku je, že zlepšuje čistotu zvuku a prispôsobuje ho podmienkam prenosu, takže konverzácie alebo hudbu z filmov a seriálov budete počuť jasne aj v hlučných chvíľach (napríklad keď dôjde k výbuchu v akčných scénach).

Čo je viac, Kodek xHE-AAC vám môže priniesť zvuk v štúdiovej kvalite pokiaľ to komponenty vášho mobilného telefónu a internetového pripojenia umožňujú. Je to možné okrem iného aj vďaka jeho schopnosti ponúkať stereo bitové rýchlosti nad 500 kbit / s, bez ohľadu na vzostupy a pády internetu a typ obsahu, ktorý sledujete.

Inými slovami, s novým kodekom xHE-AAC budú všetky dokumenty, akčné filmy, koncerty alebo komédie, ktoré sledujete na Netflixe, poskytovať konzistentný zvukový zážitok a pri zmene obsahu nebudete musieť upravovať hlasitosť ani ekvalizér. Keď to bude možné, budete všetko počuť jasne a v pôsobivej kvalite.

Na aktiváciu tohto kodeku nemusíte nič robiť: stačí aktualizovať aplikáciu

A koniec koncov, nie všetky zariadenia s Androidom budú tento kodek využívať naplno. Na začiatok Netflix uviedol, že toto vylepšenie zvuku bude fungovať iba na zariadeniach s Androidom 9 Ako minimum (Na jej aktiváciu nemusíte robiť nič, stačí aktualizovať aplikáciu). Nezabudnite tiež, že kodek xHE-AAC nemôže veľa urobiť, ak vaše mobilné reproduktory alebo slúchadlá nie sú kvalitné.

Každopádne, aktualizácia, ktorá obsahuje tento nový zvukový kodek v aplikácii Netflix Teraz je k dispozícii. Choďte teda aktualizovať, aby ste sami zažili tu uvedené vylepšenia.

Netflix