Nestálosť bitcoinu: je to skutočne zlá vec?

Investovanie je vždy riskantné podnikanie. Neexistuje žiadna záruka, že vystúpite dopredu. Existuje toľko faktorov, ktoré určujú nárast alebo pokles akcií, a mnohé z nich môžu pochádzať z ničoho. Globálna pandémia je toho dobrým príkladom.

Niektoré investície sú však zo svojej podstaty rizikovejšie ako ostatné. A bitcoin pevne patrí do rizikovej kategórie pre mnohých potenciálnych investorov. Niekedy je to prchavé a to niektorých ľudí vypne.

Keď sa však pozrieme na druhú stranu mince volatility, nemusí to byť také zlé, v závislosti od vášho uhla pohľadu.

V tomto článku sa budem venovať tomu, čo táto volatilita vlastne znamená, a dúfajme, že vám poskytne informovanejší pohľad na to, či by ste mali investovať alebo nie.

  1. Aj tradičné komodity môžu byť volatilné

Ľudia už roky hovoria, že investujú do zlata a striebra pre prípadný kolaps amerického dolára. Mysleli si, že hodnota je oveľa lepšie uložená v fixnej ​​a stabilnej komodite než v fiatovej mene, ktorú je možné ľubovoľne vytlačiť a má vysokú možnosť inflácie alebo deflácie.

V skutočnosti to bol v prvom rade jeden z hlavných dôvodov vytvorenia kryptomeny.

V dnešnej dobe je veľa ľudí, ktorí chcú nakupovať bitcoiny za zlato a naopak, pretože ich hodnoty rastú a klesajú.

Rovnako ako v prípade kryptomien je veľmi ťažké predvídať zlato. Priemery kolíšu rýchlo a často, čo spôsobuje, že je veľmi ťažké predpovedať. A veľa investorov chce, aby to bolo predvídateľnejšie. Ešte prchavejšie je striebro, pretože jeho žľaby sú oveľa hlbšie a so strmším poklesom.

Ak by boli stabilnejší, boli by dobrým miestom na parkovanie peňazí na ochranu majetku, ale nebola by to veľmi dobrá investícia. Návratnosť by nebola dostatočne veľká na to, aby odôvodnila investíciu, a bohatstvo sa tým nedá vytvoriť.

Obchodovanie s kryptomenami je na vzostupe kvôli svojej dôležitosti, a preto je najlepšie vedieť, ako sa informovať o najlepších platformách na obchodovanie s kryptomenami, na dosiahnutie cieľov.

  1. Ako volatilné je bitcoin?

Rovnako ako tradičné trhy, aj bitcoin má teraz index volatility, ktorý hodnotí skutočnú mieru volatility. Toto číslo sa môže časom meniť, pretože bitcoin sa stabilizuje a klesá alebo rastie.

Napríklad v trojmesačnom období od októbra 2017 do januára 2018 bola volatilita bitcoinu taká vysoká ako 8%.

Problém bol v tom, že hodnota sa na jeseň a v zime zvýšila na astronomické výšky pred koncom roka 2017, v ktorom dosiahla hodnotu takmer 20 000 dolárov. V januári potom došlo k obrovskému výpredaju, takže sa znížil až na hranicu 10 000 dolárov.

To znie dosť dramaticky a bolo by to tak, ak by ste nakúpili v decembri na jeho vrchole. Je potrebné mať na pamäti, že len pred niekoľkými rokmi, v januári 2016, v najvyššom bode mesiaca, bol ocenený o niečo viac ako 400 dolárov.

Aj keď bol v januári 2018 na najnižšom mieste, stále bol rádovo vyšší ako len pred niekoľkými rokmi.

Áno, je to volatilné, ale to znamená, že mnohí investori zaznamenali výnos, ktorý by bol pri akejkoľvek inej investícii neslýchaný. Dokonca ani zlato nemôže poskytnúť taký vysoký výnos, aj keď je taký volatilný.

  1. Jeho volatilita poskytuje hodnotu

Špekulanti milujú volatilitu. Nakupujte nízko, predávajte vysoko, nie? S komoditou, ktorá má také strmé žľaby a divoké zisky, môže niekto urobiť bohatstvo cez noc.

To je hodnota, ktorú mnoho investorov hľadá. Okrem volatility existuje ešte jeden faktor, kde je skutočná hodnota špekulanta. Ako som už spomenul v predchádzajúcej časti, aj keď bitcoin v januári 2018 tvrdo havaroval, stále to bolo viac ako desaťnásobok hodnoty, akú mal pred dvoma rokmi. A padalo to stále. Postupom času sa dostal až na minimum pod $4000 A v čase tohto písania je to späť až cez $8000

Čo to znamená, že si stále drží svoju hodnotu. Ak kupujete nízko a nedokážete predať vysoko, a napriek tomu sa zrúti, musíte byť trpezliví. V určitom okamihu sa opäť zdvihne, ako vždy historicky. Nestálosť spôsobuje, že je ťažké predvídať, takže predaj na vrchole je veľmi ťažký. Ak svoju šancu premrháte, spočiatku sa to stane znova.

HODL (Holding For For Dear Life) je životaschopná stratégia, ak chcete špekulovať s bitcoínom, pretože v skutočnosti má dlhodobú hodnotu. Tieto poklesy sú vždy dočasné.

  1. Má obmedzenú ponuku

Jeden z najväčších rozdielov medzi kryptomenou a fiatom je, že od začiatku došlo k zámernému obmedzeniu ponuky. Bitcoiny vyrazili s konečným počtom mincí, ktoré by sa vyťažili a keď budú všetky vytvorené, ďalšie už nebudú. Na druhej strane Fiat je možné vytlačiť kedykoľvek, keď manipuluje s úrokovými sadzbami, aby buď podporilo alebo odrádzalo od poskytovania pôžičiek, aby vyhovovali tomu, čo si centrálna banka myslí, že je najlepšou stratégiou pre ekonomiku.

Z tohto dôvodu existuje volatilita a nedostatok, takže dopyt zostáva s nimi. Pri zvyšovaní a znižovaní hodnoty dochádza k odlivu a prúdeniu, ale keďže je ich nedostatok, pre investorov je vždy možnosťou.

  1. Temnejšou stránkou volatility

Krátkodobé obchodovanie s bitcoinmi je veľmi zložité a mimoriadne riskantné. Pokúsiť sa predpovedať, kedy dôjde k vrcholu alebo doline, je takmer nemožné. Niektorí obchodníci sa pokúšajú pracovať niekoľko minút a hodín a bitcoin sa na to nehodí. Najmä preto, že transakcie prebiehajú rýchlo.

Denní obchodníci majú tiež problémy, pretože akékoľvek vrcholy môžu mať krátke trvanie a rýchlo padnúť, ak ľudia vyložia svoje mince s pocitom, že to môže byť vrchol.

Na to, aby ste sa stali úspešným obchodníkom s bitcoinmi, musíte mať nervy z ocele a peňazí. Sú to práve tieto poklesy a pády, ktoré získavajú najväčšiu publicitu, ale obchodníci chápu, že ak budú držať, môžu pravdepodobne zarobiť peniaze.

Vylúčenie zodpovednosti

Tento článok má iba informačný charakter a odkazy slúžia ako referencia. Ak použijete ktorýkoľvek z webových serverov na akýkoľvek druh transakcie, malo by to byť vaše vlastné rozhodnutie. Autor a tento blog nezodpovedajú za nič! Pred vykonaním akýchkoľvek transakcií vám odporúčame urobiť si poriadny prieskum.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2U2c7zB