Nest Renew využíva Energy Shift, aby sa zameral na čistú budúcnosť

Nová služba s názvom Nest Renew sa vydáva na základe pozvania v Spojených štátoch. Nest Renew je služba, ktorá kombinuje existujúce programy termostatu Nest s novými prvkami, ktoré používateľom umožňujú „hrať úlohu v boji proti klimatickým zmenám“. Táto služba funguje s inteligentnou automatizáciou, nástrojmi na vzdelávanie používateľov, podporou obnoviteľnej energie a neziskovým financovaním zameraným na rovnosť čistej energie.

Nest Renew funguje s novou funkciou pre kompatibilné termostaty Nest s názvom Energy Shift. Energy Shift je súbor nástrojov, ktoré pomáhajú používateľom uprednostňovať spotrebu elektriny na chladenie a vykurovanie s cieľom dosiahnuť nižšie emisie zo siete alebo nižšie náklady.

Nest Renew využíva Energy Shift na poskytovanie správy energie založenej na emisiách každodennému používateľovi termostatu Nest. Za týmto účelom Energy Shift funguje tak, že „ponúka prvky inteligentného využívania energie, ktoré sú dostupné a dávajú užívateľovi zmysel“.

Nest Renew doručí používateľovi informácie prostredníctvom vizuálnych indikátorov na termostate, e-mailov a „súhrnov aktivít“. Najjednoduchšie je, že Nest Renew používateľovi ukáže, kedy je čas špičky – čo naznačuje, že ho možno bude chcieť ochladiť na teplo (alebo naopak).

Nest Renew bude fungovať s termostatom Nest Learning Thermostat 3. generácie, termostatom Nest Thermostat E alebo „najnovším termostatom Nest“ (pravdepodobne podľa toho, ktorý termostat Nest odteraz Google vydá. K dispozícii bude bezplatná verzia, ako aj prémiová verzia verzia dostupná za mesačný poplatok.

Renew Premium porovná vašu spotrebu elektriny z fosílnych palív so zakúpenými kreditmi za obnoviteľnú energiu (REC). Členovia Renew Premium na niektorých trhoch budú môcť platiť účty za energie aj prostredníctvom Nest Renew. Vďaka tejto službe používatelia dostanú „jeden ľahko čitateľný účet“ s bežnými poplatkami za energie, ich mesačnými nákladmi na obnovenie a „zhrnutím toho, ako ich činnosti podporujú zdravšiu klímu“.

Zdrojom REC je spoločnosť Google so spoločnosťami Bethel Wind a Roseland Solar. Renew sa tiež „zaviazala k budúcim nákupom REC z týchto projektov od roku 2023“.

Nest Renew bude vydaný najskôr (čoskoro) v „predbežnej ukážke“ iba na pozvánku. Renew Basic je bezplatná služba, ktorá bude dostupná „v rámci celého kontinentu USA“. Služba Renew Premium bude čoskoro dostupná za 10 USD mesačne „na vybraných trhoch v USA“.