Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Nest Audio Review – Google Assistant dostane vylepšenie zvuku

Nest Audio Review - Google Assistant dostane vylepšenie zvuku 1

Chvíľu to vyzeralo, že inteligentné displeje budú ďalšou veľkou vecou Google Assistant, ale Nest Audio dokazuje, že v kombinácii hlasového ovládania a streamovania hudby stále existuje pútavá dvojka. Inteligentný reproduktor za 99,99 dolára, ktorý dnes zamieril do obchodov, nahradí starú domovskú stránku Google a postupne sa dočká inovácií zvuku, spracovania a štýlu.

Čas ukáže, ako rýchlo spoločnosť Google začne realizovať propagačné akcie, ktoré dramaticky znížili náklady na domácnosť Google, ale aj mimo brány získate zľavu 20 dolárov za každé dve kúpené zariadenia Nest Audio. To znamená, že aj keď je to 99,99 dolárov za jedného, ​​je to pod 180 dolárov za pár.

Pokiaľ ide o surové rozmery, veci sa v skutočnosti veľmi nezmenili. Nest Audio je klamlivo malé; na základe fotografií som čakal niečo výrazne väčšie, ale je to tak 60,89 palca vysoký, 40,89 palca široký a 3.07 palcov hlboké. Tam, kde má valcový domov Google spodnú polovicu pokrytú sieťovinou, je celé vankúšové telo zariadenia Nest Audio zabalené v tkanine s piatimi farbami, z ktorých si môžete vyberať: krieda, uhlie, šalvia, piesok a obloha.

Skrytejšie sú aj ovládacie prvky s dotykovou hlasitosťou a tlačidlami asistenta/prehrávania/pozastavenia skrytými za horným predným okrajom, zatiaľ čo vypínač na zadnej strane vypne mikrofóny. Rovnako ako Google Home, animované svetlá sa zobrazujú, keď vás Nest Audio počúva, spracúva požiadavku, je stlmené alebo upravuje hlasitosť.

Zvukovo je to však iný príbeh. Nest Audio má iba jeden 50 mm menič s plným dosahom a dva pasívne žiariče, ako v prípade Google Home, dva meniče: 75 mm basový reproduktor a 19 mm výškový reproduktor. Existuje aj viac „zadného objemu“: to znamená množstvo vnútorného priestoru, v ktorom musia ovládače rezonovať.

Preskočím audiofilský detail a poviem len, že portované systémy sú zvyčajne lacnejší a kompaktnejší spôsob zosilnenia zvuku, najmä v dolných koncoch. Domovská stránka Google sa spolieha na jeden menič v celom frekvenčnom rozsahu: porty poskytujú nízkym, šumivým basom o niečo viac priestoru na rozvoj. Funguje to v rámci rozumu, ale tiež to znižuje ich jasnosť a presnosť.

Nest Audio má naopak dva ovládače. To znamená, že pretože menič strednej triedy sa nemusí zaoberať aj špičkovými funkciami-ako sú vokály-, môže sa namiesto toho zamerať na vytlačenie väčších basov.

Nový reproduktor je bok po boku rozhodne ostrejší a tesnejší vo svojich minimách. Nie je to však žiadne basové monštrum a v závislosti od druhu hudby, ktorú počúvate, to môže byť znateľnejšie. Jazz a klasika sa pekne trblietali, nový výškový reproduktor prináša príjemný lesk a jas. Pop, rock a tanec však môžu pôsobiť trochu zaburinene, najmä pri vyšších hlasitostiach, kde basy nedokážu držať krok. Mojím go-to testom je Billie Eilish „pochovať priateľa“, ktorý je na dolnej hranici dostatočne chrumkavý, aby zvýraznil slabé systémy alebo systémy náchylné na skreslenie.

Dobrou správou je, že Nest Audio nie je preťažený ani zdeformovaný. Nie je to také dobré, že to jednoducho nemá taký silný úder. Výšky a basy môžete manuálne nastaviť v aplikácii Google Home, ale neexistuje žiadna automatická kalibrácia, ako ponúka Google Home Max. Google tvrdí, že vynechal Smart Sound, pretože svoje vývojové úsilie namiesto toho zameral na hardvér.

Spolu s IKEA Symfonisk (99 dolárov) mal reproduktor poháňaný systémom Sonos väčšiu hlasitosť a trochu viac basov, zatiaľ čo Nest Audio mal širšiu zvukovú scénu. Na Sonos One (199 dolárov) bol tento rozdiel ešte výraznejší. Môžete však získať dva Nest Audio za cenu jedného Sonos One a, aj keď sa low-end v tejto situácii v skutočnosti nezmenil, stereo oddelenie a posilnenie stredov a výšok je určite viditeľné. Hudobne som uprednostnil pár Symfonisk, ale potom vynecháte Google Assistant integrácia.

Google je medzitým veľmi hrdý na svoje úsilie o udržateľnosť vrátane 70-percentných recyklovaných materiálov v rámovej a textilnej mriežke. Hliníkový a horčíkový podvozok zospodu je tiež aspoň čiastočne recyklovaný. Napriek tomu, že nie sú určené na výmenu užívateľom, teoreticky by bolo možné predný a zadný panel z textílie vypnúť, ak sú poškodené, a keď Nest Audio skončí životnosť, budete ho môcť odoslať späť na Google na recykláciu.

Je to premyslený príbeh dizajnu, a preto som o to viac frustrovaný, že chýbajú niektoré očividné jemnosti. Napríklad nie je možné pripevniť alebo pripevniť zariadenie Nest Audio na stenu alebo na stojan, aj keď mi Google hovorí, že je to niečo, do čoho sa pozerá. Aj keď vďaka absencii fyzicky označených ovládacích prvkov vyzerá Nest Audio elegantne a nenápadne, skryté dotykové podložky nie sú pre nových používateľov zvlášť intuitívne.

Realita je taká, že Google očakáva, že väčšina ovládania bude vykonaná prostredníctvom hlasu, pričom sa budú neustále zlepšovať Google Assistant. Nest Audio tam reaguje takmer ako každé audiocentrické zariadenie s funkciou Asistenta: môžete sa ho pýtať na všeobecné znalosti, získať podrobnosti o premávke pri bežnom dochádzaní, požiadať o informácie z kalendára a začať hlasové hovory a ovládať prehrávanie hudby. Naučte Asistenta svojmu hlasu a ten dokáže vybrať ten správny kalendár alebo iné účty iba tak, že bude počúvať, kto hovorí.

Ambient IQ sľubuje vnímavejšieho a zrozumiteľnejšieho asistenta bez ohľadu na hluk pozadia, ktorý prekáža trom mikrofónom s diaľkovým poľom. Hlasitosť hudby sa samozrejme automaticky zníži, ale môže fungovať aj okolo vecí, ako sú mlynčeky na kávu, elektrické holiace strojčeky alebo zubné kefky alebo iné hlučné spotrebiče. V skutočnosti môžete počuť, ako Asistent v reakcii upravuje hlasitosť a tón.

Je to aj rýchlejšie. Vďaka vyššiemu miestnemu spracovateľskému výkonu, vrátane vyhradeného čipu strojového učenia, ktorý bol do zariadenia Nest Mini druhej generácie zahrnutý v minulom roku, je možné niektoré z toho, čo predtým inteligentné reproduktory Google potrebovali na pripojenie do cloudu, vykonať namiesto toho na zariadení. Veci ako ovládanie prehrávania alebo presúvanie zvuku medzi reproduktormi alebo sadami reproduktorov teraz spôsobujú menšie oneskorenie.

Keď pracujete s prehrávačom Nest Audio vo viacerých miestnostiach, vyplatí sa to. Môžete ich pomenovať podľa ich miestnosti a zoskupiť ich do klastrov spolu s vytvorením stereo párov; potom môžete požiadať Asistenta (alebo použiť aplikáciu Google Home), aby presunul prehrávanie medzi týmito zónami, alebo nechajte iba prehrávať skladby na viacerých miestach, všetky synchronizované dohromady.

Prehrávanie vo viacerých miestnostiach nie je novinkou, ale v praxi môže byť dostatočne citlivé, že ho v skutočnosti využijú iba technicky zdatní v domácnosti. Nie sme úplne na mieste, kde by ste mohli povedať „Hej Google, nech ma hudba nasleduje“ a prechádzať sa v bubline automaticky prenášaného zvuku, ale za predpokladu, že ste na prvom mieste správne nastavili názvy miestností, je prekvapivo jednoduché použitie.

Táto všestranná použiteľnosť je miesto, kde Nest Audio skutočne svieti. Ako sme videli u iného hardvéru od spoločnosti Google poháňaného asistentom, z dlhodobého hľadiska je dôležité, aby boli neustále pridávané nové funkcie. Asistent je schopný, samotný reproduktor funguje solídne, ak prijmete basové obmedzenia jeho dizajnu, a jeho cena je agresívna, takže kombinácia stereofónnych párov alebo vybavenie viacerých miestností by vám nemalo uškodiť.