Neskuto─Źn├Ż motor 4 zavedenie n├ístroja hromadn├ęho ni─Źenia, ktor├Ż nahrad├ş Nvidia PhysX

Pri v├Żvoji hier existuje nieko─żko n├ístrojov, ktor├ę poskytuj├║ rie┼íenia na ┼ít├║dium. Doteraz je jedn├Żm z naju┼żito─Źnej┼í├şch n├ístrojov demola─Źn├Żch simul├íci├ş Nvidia PhysX. Ale to sa teraz zmenilo pre v┼íetky pou┼żit├ę ┼ít├║die Skuto─Źn├Ż stroj 4, ├üno Epick├í hra predstavil nov├║ verziu s rie┼íen├şm tohto aspektu. Verzia unreal engine 4 4,2, 3, predstavuje n├ístroj na vykon├ívanie scen├írov hromadn├ęho ni─Źenia, a preto nahr├ídza pou┼żitie programu Nvidia PhysX.

Neexistuje lep┼í├ş sp├┤sob, ako n├íjs┼ą tento nov├Ż n├ístroj, ako pozera┼ą vide├í uverejnen├ę spolo─Źnos┼ąou Epic Games na kan├íli. YouTube ktor├Ż je venovan├Ż grafick├Żm motorom. V ┼łom vid├şme uk├í┼żku v re├ílnom ─Źase, kde m├┤┼żete vidie┼ą ├║rove┼ł de┼ítrukcie, ktor├║ mo┼żno dosiahnu┼ą pomocou fyzik├ílneho motora Unreal Engine 4 To je.

Chaos, nach├ídzaj├║ci sa vo f├íze GDC 2019 po─Źas ÔÇ×stavu UnrealÔÇť, je nov├Ż syst├ęm fyzick├ęho v├Żkonu a demol├ície, ktor├Ż prich├ídza v beta verzii pre Unreal Engine 4,2, 3, Vo svete Robo Recall sa konaj├║ uk├í┼żky technol├│gi├ş v re├ílnom ─Źase. S Chaosom m├┤┼żu v├Żvoj├íri z├şskava┼ą obr├ízky v re├ílnom ─Źase vo filmovej kvalite v sc├ęnach s vysok├Żm stup┼łom de┼ítrukcie a kontroly nad tvorbou obsahu.

Neskuto─Źn├Ż motor 4 predstavuje prostriedky hromadn├ęho ni─Źenia, ktor├ę boli prez├Żvan├ę chaos, nahradi┼ą Nvidia PhysX. Realita je tak├í, ┼że demon┼ítr├ícia priniesla ve─żkolep├ę v├Żsledky, s ├║rov┼łou de┼ítrukcie, ktor├║ by zv├í┼żili niektor├ę hry zahrnut├ę v jej n├ívrhoch. Teraz, kto vie, ─Źi tento n├ístroj m├┤┼że otvori┼ą dvere bud├║cemu v├Żvoju obmedzen├ęmu n├íkladmi spojen├Żmi s spotrebou zdrojov z r├┤znych rie┼íen├ş grafick├Żch strojov.

Navy┼íe, v─Ćaka chaosu pon├║knut├ęmu ako rie┼íenie v Unreal Engine 4, limity stanoven├ę pou┼ż├şvan├şm patentovanej technol├│gie od v├Żrobcov hardv├ęru, ako je Nvidia, zmizli. Teraz, ke─Ć konzoly zmontovali vybavenie AMD, pou┼żitie technol├│gie Nvidia opustilo ve─ża v├Żvoja. Je d├┤le┼żit├ę zisti┼ą, ak├ę ┼ít├║die pou┼ż├şvaj├║ tento nov├Ż drvi─Ź, ktor├Ż zah┼Ľ┼ła ako verziu beta vo v├Żvoji, v najnov┼íej verzii 4.23 od spolo─Źnosti Unreal Engine 4,