Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Neskuto─Źn├Ż motor 4 zavedenie n├ístroja hromadn├ęho ni─Źenia ako n├íhrady za Nvidia PhysX

Pri v├Żvoji hier existuje nieko─żko n├ístrojov, ktor├ę poskytuj├║ rie┼íenia na ┼ít├║dium. K dne┼ín├ęmu d┼łu je jedn├Żm z naju┼żito─Źnej┼í├şch n├ístrojov demola─Źn├Żch simul├íci├ş Nvidia PhysX. Ale to sa zmenilo teraz pre v┼íetky pou┼żit├ę ┼ít├║die Skuto─Źn├Ż stroj 4, ├üno Epick├í hra predlo┼żila nov├║ verziu s rie┼íen├şm tohto aspektu. Neskuto─Źn├Ż motor 4, verzia 4.2.3, predstavuje n├ístroj na sp├║┼í┼ąanie scen├írov hromadn├ęho ni─Źenia, a preto nahr├ídza pou┼żitie programu Nvidia PhysX.

Neexistuje lep┼í├ş sp├┤sob, ako n├íjs┼ą tento nov├Ż n├ístroj, ako nav┼ít├şvi┼ą vide├í uverejnen├ę spolo─Źnos┼ąou Epic Games na kan├íli. YouTube ktor├Ż je venovan├Ż grafick├Żm motorom. V ┼łom vid├şme uk├í┼żku behu v re├ílnom ─Źase, kde m├┤┼żete vidie┼ą ├║rove┼ł de┼ítrukcie, ktor├║ mo┼żno dosiahnu┼ą pomocou fyzik├ílneho motora Unreal Engine 4 Tento.

Chaos, nach├ídzaj├║ci sa vo f├íze GDC 2019 po─Źas ÔÇ×stavu neskuto─Źn├ęhoÔÇť, je nov├Ż vysoko v├Żkonn├Ż syst├ęm demol├ície a fyziky, ktor├Ż prich├ídza v beta verzii pre Unreal Engine 4.2.3. Vo svete Robo Recall sa konaj├║ uk├í┼żky technol├│gi├ş v re├ílnom ─Źase. S Chaosom m├┤┼żu v├Żvoj├íri dosiahnu┼ą obr├ízky v kvalite filmu v re├ílnom ─Źase v sc├ęnach s vysok├Żm stup┼łom de┼ítrukcie a kontroly nad tvorbou obsahu.

Neskuto─Źn├Ż motor 4 predstavuj├║ prostriedky hromadn├ęho ni─Źenia, ktor├ę sa dabovali chaos, nahradi┼ą Nvidia PhysX. Realita je tak├í, ┼że demon┼ítr├ícia priniesla ve─żkolep├ę v├Żsledky, s ├║rov┼łou de┼ítrukcie, ktor├║ by zv├í┼żili niektor├ę hry zahrnut├ę v jej n├ívrhoch. Teraz, kto vie, ─Źi tento n├ístroj m├┤┼że otvori┼ą dvere bud├║cemu v├Żvoju, ktor├Ż bol obmedzen├Ż n├íkladmi spojen├Żmi so spotrebou zdrojov r├┤znych rie┼íen├ş grafick├Żch strojov.

Tie┼ż v─Ćaka Chaosu pon├║knut├ęmu ako rie┼íenie v Unreal Engine 4Limity stanoven├ę pou┼ż├şvan├şm patentovanej technol├│gie od v├Żrobcov hardv├ęru, ako je Nvidia, zanikli. Teraz, ke─Ć konzoly zmontovali vybavenie AMD, pou┼żitie technol├│gie Nvidia opustilo mnoho v├Żvoja. Je d├┤le┼żit├ę zisti┼ą, ktor├ę ┼ít├║die pou┼ż├şvaj├║ tento nov├Ż drvi─Ź, ktor├Ż ako vyv├şjan├Ż beta obsahuje v najnov┼íej verzii 4.23 od spolo─Źnosti Unreal Engine 4,