Neobmedzené úložisko na Disku Google nebolo nikdy také lacné

Ako mať neobmedzené úložisko na lacnom Disku Google

Disk Google je jednou z najlepších úložných služieb údajov v cloude, ktoré existujú. Jeho maximálna kapacita pre bezplatné účty je však nízka, iba 15 GB, ktoré sú zdieľané s Fotkami Google a Gmailom. Na prekonanie tohto limitu Google ponúka rozšírené tarify úložiska cez Google One.

Mnohým ľuďom sa však toto predplatné môže zdať trochu drahé, a tak si radšej kúpia pevný disk alebo SSD a uložia svoje súbory lokálne, dokonca stratia vzdialený prístup. Existujú však metódy, ako mať lacné neobmedzené úložisko na Disku Google. Chcete vedieť, ako to dosiahnuť? Potom postupujte podľa tohto článku až do konca.

Prémiové plány Disku Google sú „drahé“

zväčšite úložisko disku pomocou plánov Google One

Keď si uvedomíme, že potrebujeme vzdialený prístup a nechceme prísť o integráciu s aplikáciami Google, nezostáva nám nič iné, ako rozšíriť úložisko na Disku. Na tento účel nám Google ponúka niekoľko mesačných predplatných cez Google One s rozšírenými tarifami úložiska podľa našich potrieb.

Plány Google One sa pohybujú od 100 GB do 30 TB, niečo, čo môže byť pre väčšinu postačujúce. napriek tomu ceny mesačného predplatného od 10 TB sú prehnané. Nižšie uvádzame, koľko aktuálne stojí každá tarifa Google One na rozšírenie úložiska Disku Google:

  • 100 plán GB: 1, 99 € / mesiac
  • plán 200 GB: 2, 99 € / mesiac
  • Plán z 2 TB: 9, 99 € / mesiac
  • 10 plán TB: 99,99 € / mesiac
  • Plán 20 TB: 199,99 € / mesiac
  • Plán 30 TB: 299,99 € / mesiac

Ale, Toto vás chceme naučiť? Vôbec nie. potom Prečo vám to ukazujeme? Aby ste si mohli porovnať to, čo vám prezradíme, a peniaze, ktoré ušetríte.

Získajte lacné neobmedzené úložisko na Disku Google so službou G Suite

neobmedzené úložisko Disku Google s plánmi g Suite

To, čo sa vám chystáme ukázať, nie je nič nezákonné ani nič podobné. Je to len malý trik, ktorý vám umožní využiť medzeru v podmienkach používania G Suite. Málokto vie, ale vďaka plánom obchodných balíkov Google môžete mať neobmedzené úložisko na Disku za menej ako 10 eur mesačne.

G Suite ponúka plány, ktoré začínajú od 4, 68 eur mesačne za 30 GB Úložisko na Disku, nie je o čom písať. Od plánu „Business“ sa však úložný priestor stáva neobmedzeným. Predplatné “Business” stojí len 9, 36 eur mesačne, čo, ako vidíte, je oveľa menej ako plán 10 TB zo služby Google One (99,99 EUR).

Na získanie nekonečného úložiska na Disku potom stačí vytvoriť si účet G Suite a prihlásiť sa na odber „Business“ plánu. Je to také jednoduché, aj keď dobré, na vytvorenie účtu potrebujete vlastnú doménu, ale môžete si kúpiť lacnú doménu s akoukoľvek webhostingovou službou.

S týmto trikom, zabudnite na akékoľvek limity vo svojom účte na Diskua jednoducho si do nej uložte všetko, na čo si spomeniete. Ale všetko sa zdá byť príliš dobré na to, aby to bola pravda Existuje nejaké riziko? Teoreticky áno, ale v praxi sa zdá, že nie.

Aké je riziko použitia tohto triku?

riskujete nesprávne používanie neobmedzeného úložiska Disku Google

G Suite je obchodne orientovaná služba, a preto sa účtuje podľa počtu používateľov. V prípade „Business“ plánu Google odporúča, aby ste mali prístup k neobmedzenému úložisku, je potrebné zazmluvniť plán 5 používateľov alebo viac. Pod týmto číslom bude mať každý používateľ iba prístup 1 TB skladovanie.

Zdá sa však, že táto teoretická hranica sa tam iba zastaví a v praxi neplatí. Mnoho používateľov na internete túto metódu úspešne použilo a uisťujú sa, že prešli TB dát bez problémov a bez straty súborov. Preto je to metóda, ktorú môžete použiť a využiť „dieru“, ktorú Google zanechal v G Suite.

napriek tomu Google môže túto chybu opraviť a odstrániť vaše údaje bez predchádzajúceho upozornenia kým budeš mať len 1 TB (Aj keď to považujeme za veľmi nepravdepodobné, mali by vás vopred upozorniť, aby ste ich odstránili). Je to riziko, ktoré musíte podstúpiť, ak použijete tento trik.

Aj keď buďte opatrní, predplatné si môžete zazmluvniť aj na 5 používateľov. Takto by ste minuli 46,8 eur mesačne, čo je stále oveľa menej ako 100 eur z 10 plánu TB zo služby Google One.

Trúfate si to vyskúšať?