Nem├┤┼żete povoli┼ą miniaplik├ície na uzamknutej obrazovke v syst├ęme Android? Tu s├║ r├Żchle opravy!

Dobr├í vec na telef├│noch s Androidom je, ┼że sa daj├║ prisp├┤sobi┼ą. V z├ísade si m├┤┼żete dokonca prisp├┤sobi┼ą uzamknut├║ obrazovku a prid├íva┼ą u┼żito─Źn├ę miniaplik├ície. V skuto─Źnosti je ┼ąa┼żk├ę si predstavi┼ą telef├│n s Androidom bez miniaplik├íci├ş na uzamknutej obrazovke. Existuj├║ v┼íak pr├şpady, ke─Ć v syst├ęme Android nie je mo┼żn├ę povoli┼ą miniaplik├ície na uzamknutej obrazovke.

Dobr├í vec na widgetoch je, ┼że n├ím pom├íhaj├║ udr┼ża┼ą si preh─żad a zosta┼ą informovan├ş o d├┤le┼żit├Żch veciach, na ktor├ę chceme pripomenutie. Na uzamknutej obrazovke telef├│nu s Androidom m├┤┼żete ulo┼żi┼ą v┼íetko na jedno miesto. Super je, ┼że zobrazuje v┼íetky d├┤le┼żit├ę inform├ície na uzamknutej obrazovke – nie je potrebn├ę odomyka┼ą zariadenie ani ├şs┼ą do aplik├ície, ku ktorej chcete z├şska┼ą pr├şstup.

Niet poch├Żb o tom, ┼że widgety u─żah─Źuj├║ pou┼ż├şvate─żom ka┼żdodenn├Ż ┼żivot. Ak teda m├íte probl├ęmy s widgetmi, u┼ż sa nemus├şte tr├ípi┼ą. V tomto ─Źl├ínku n├íjdete v┼íetky spo─żahliv├ę opravy tohto probl├ęmu!

─î├şta┼ą:

Čo je to miniaplikácia pre Android?

Na rozdiel od v┼íeobecn├ęho presved─Źenia, miniaplik├ícia nie je skratkou na spustenie ur─Źitej aplik├ície. Napriek tomu, ┼że na va┼íej obrazovke vyzeraj├║ ako mini-aplik├ície, nie s├║. Widgety pre Android vo v┼íeobecnosti zobrazuj├║ ├║daje o aplik├íci├ích, a nie iba ikonu aplik├ície – a tie┼ż zaberaj├║ viac miesta vo va┼íom telef├│ne!

Miniaplik├ície m├┤┼żu by┼ą navy┼íe interakt├şvne alebo ich ve─żkos┼ą je mo┼żn├ę zmeni┼ą. Skuto─Źne je v┼íetko na u┼ż├şvate─żov├Żch preferenci├ích, ─Źo chce widget zobrazova┼ą.

Predstavte si miniaplik├íciu s pozn├ímkou, kde si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą a zobrazova┼ą napr├şklad zoznam ├║loh, pripomenutia alebo veci, ktor├ę m├┤┼żete dosta┼ą v obchode s potravinami.

A v skuto─Źnosti je zobrazenie ─Źasu na uzamknutej obrazovke telef├│nu s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou tie┼ż miniaplik├íciou!

Čo je to miniaplikácia pre Android?Čo je to miniaplikácia pre Android?

Ka┼żd├║ miniaplik├íciu si budete musie┼ą stiahnu┼ą z Obchodu Play a nain┼ítalova┼ą si ju do svojho smartf├│nu. Niektor├ę miniaplik├ície s├║ s├║─Źas┼ąou be┼żn├ęho s┼ąahovania aplik├íci├ş, niektor├ę s├║ roz┼í├şreniami na pridanie funkci├ş alebo funkci├ş do u┼ż existuj├║cej miniaplik├ície. Hodiny a po─Źasie s├║ najtypickej┼í├şmi roz┼í├şrite─żn├Żmi widgetmi.

A niektor├ę telef├│ny a tablety s Androidom u┼ż maj├║ vlastn├ę miniaplik├ície vytvoren├ę ich v├Żrobcami. Napr├şklad Samsung Galaxy S Tab a Samsung smartphones maj├║ widgety, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żom s┼ąahova┼ą bonusov├Ż obsah –ÔÇô ┼ípecifick├Ż iba pre tieto zariadenia!

Opravuje, ak nem├┤┼żete v telef├│noch s Androidom povoli┼ą miniaplik├ície na uzamknutej obrazovke

Pridanie miniaplik├ície na obrazovku uzamknutia telef├│nu je jednoduch├ę. To ist├ę plat├ş pre opravu, ak v telef├│ne s Androidom nem├┤┼żete povoli┼ą miniaplik├ície na uzamknutej obrazovke.

Zhrn├║┼ą:

    Pridajte miniaplik├íciu na obrazovku uzamknutia Op├Ątovne nain┼ítalujte miniaplik├íciu Prenos aplik├íci├ş do intern├ęho ├║lo┼żiska Re┼ítartujte telef├│n s Androidom

1. Pridajte miniaplikáciu na uzamknutú obrazovku

Stav├şm sa, ┼że sme to v┼íetci za┼żili: pridali sme widget, ale nemohli sme ho n├íjs┼ą – nikto nem├┤┼że tak├ę nie─Źo vysvetli┼ą. Jednou z opr├ív, ak v syst├ęme Android nem├┤┼żete povoli┼ą miniaplik├ície na uzamknutej obrazovke, je prida┼ą ich znova.

Pozn├ímka: Pou┼ż├şvam zariadenie Huawei P20. Na pridanie miniaplik├ície do telef├│nu s Androidom m├┤┼żete pou┼żi┼ą r├┤zne kroky.

Krok 1: Prejdite na domovsk├║ obrazovku svojho zariadenia

Prejdite na domovsk├║ obrazovkuPrejdite na domovsk├║ obrazovku

Krok 2: Pritla─Źte obrazovku dvoma prstami

Budete vedie┼ą, ─Źi ste to urobili spr├ívne, ak uvid├şte ni┼ż┼íie uveden├ę mo┼żnosti (pozri obr├ízok).

Mo┼żnosti domovskej obrazovkyMo┼żnosti domovskej obrazovky

Krok 3: Vyberte polo┼żku Widgety

V mo┼żnostiach vyberte WidgetyV mo┼żnostiach vyberte Widgety

Po kliknut├ş na Widgety sa v├ím potom zobrazia mo┼żnosti ni┼ż┼íie. Posunut├şm do strany zobraz├şte ─Ćal┼íie mo┼żnosti, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybera┼ą.

V├Żber dostupn├Żch widgetovV├Żber dostupn├Żch widgetov

Krok 4: Vyberte miniaplik├íciu ni┼ż┼íie

Pre tento ─Źl├ínok som vybral widget po─Źasia. Po kliknut├ş si m├┤┼żete vybra┼ą, ako sa bude miniaplik├ícia zobrazova┼ą na va┼íej obrazovke.

Vyberte miniaplikáciuVyberte miniaplikáciu

Krok 5: Dlho stla─Źte a ┼ąahajte

Potom m├┤┼żete widget umiestni┼ą na po┼żadovan├ę miesto.

Miniaplik├íciu podr┼żte a ┼ąahajte na obrazovkeMiniaplik├íciu podr┼żte a ┼ąahajte na obrazovke

2. Znova nainštalujte miniaplikáciu

Ak ste si miniaplik├íciu stiahli z Obchodu Play, pokra─Źujte odin┼ítalovan├şm a op├Ątovnou in┼ítal├íciou aplik├ície. Je mo┼żn├ę, ┼że v aplik├ícii doch├ídza k oprav├ím ch├Żb.

Len zamierte do Google Play Store a vyh─żadajte widget, ktor├Ż ste pr├íve odin┼ítalovali.

3. Prenos aplik├íci├ş do intern├ęho ├║lo┼żiska

Android m├í pod─ża v┼íetk├ęho funkciu, kde s├║ blokovan├ę miniaplik├ície nain┼ítalovan├ę z karty SD. Ak ste teda presunuli svoje aplik├ície na kartu SD, aby ste u┼íetrili ├║lo┼żisko, pravdepodobne to bude odpove─Ć pre v├ís!

Krok 1: Prejdite do aplikácie Nastavenia

Prejdite do aplikácie NastaveniaPrejdite do aplikácie Nastavenia

Krok 2: Vyberte polo┼żku Aplik├ície

Vyberte polo┼żku Aplik├ície Vyberte polo┼żku Aplik├ície

Krok 3: Vyberte aplik├íciu, ktor├í sa nezobrazuje v zozname miniaplik├íci├ş

Krok 4: Kliknite na mo┼żnos┼ą ├Ülo┼żisko

Kliknite na mo┼żnos┼ą Ukladac├ş priestorKliknite na mo┼żnos┼ą Ukladac├ş priestor

Krok 5: V nastaveniach vyberte polo┼żku Zmeni┼ą

Krok 6: Switch od ÔÇ×karty SDÔÇť po ÔÇ×intern├ę ├║lo┼żiskoÔÇť

4. Reštartujte telefón s Androidom

┼Żiadny technick├Ż probl├ęm, ktor├Ż re┼ítart nem├┤┼że vyrie┼íi┼ą! Ak teda v telef├│ne s Androidom nem├┤┼żete povoli┼ą miniaplik├ície na uzamknutej obrazovke, ihne─Ć zariadenie re┼ítartujte.

Tla─Źidlo nap├íjania na telef├│ne s AndroidomTla─Źidlo nap├íjania na telef├│ne s Androidom

Krok 1: Dlho stla─Źte vyp├şna─Ź

Dlho stla─Źte tla─Źidlo nap├íjania umiestnen├ę na bo─Źnej strane zariadenia, k├Żm sa nezobrazia mo┼żnosti ni┼ż┼íie.

Mo┼żnosti nap├íjania v syst├ęme AndroidMo┼żnosti nap├íjania v syst├ęme Android

Krok 2: Vyberte polo┼żku Re┼ítartova┼ą

Po kliknut├ş na tla─Źidlo Re┼ítartova┼ą sa zariadenie vypne. Po─Źkajte, k├Żm sa znova zapne.

─Źasto kladen├ę ot├ízky

Ako povoli┼ą miniaplik├ície v syst├ęme Android?

Ak pou┼ż├şvate telef├│n Huawei, vysk├║┼íajte vy┼í┼íie uveden├ę kroky. In├ę telef├│ny s Androidom v┼íak m├┤┼żu potrebova┼ą in├║ met├│du. Nasleduj├║ce kroky m├┤┼żu by┼ą ├║─Źinn├ę – vysk├║┼íajte to!
1. Otvorte aplikáciu Nastavenia
2. Kliknite na uzamknut├║ obrazovku
V pr├şpade telef├│nov Samsung sa mo┼żnos┼ą Uzamknut├í obrazovka nach├ídza na karte Zariadenie v Nastaveniach.
3. Vyberte miniaplikácie na uzamknutej obrazovke
4. Neporiadok s nastaveniami

Ak├Ż je rozdiel medzi aplik├íciou a miniaplik├íciou?

Aplik├ícia je v z├ísade aplik├ícia, ktor├║ si mus├şte pou┼ż├şva┼ą, aby ste si ju mohli nain┼ítalova┼ą do zariadenia. Na druhej strane je miniaplik├ícia roz┼í├şren├şm aplik├ície, ktor├ę si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą pod─ża svojich predst├ív a pou┼ż├şvania.

Ako odstr├íni┼ą miniaplik├íciu na uzamknutej obrazovke?

Na uzamknutej obrazovke dlho stla─Źte miniaplik├íciu, ktor├║ chcete odstr├íni┼ą. Vyh─żadajte na obrazovke tla─Źidlo ÔÇ×Odstr├íni┼ąÔÇť a potiahnut├şm widgetu ho ├║plne odstr├ínite zo zamknutej obrazovky.

Miniaplik├íciu m├┤┼żete tie┼ż odin┼ítalova┼ą, ak v├ím u┼ż nie je u┼żito─Źn├í!

Iba my┼ílienkaÔÇŽ

Niekedy sa stretneme s chybami v na┼íich smartphones. Bez oh─żadu na to, ak├ę s├║ drah├ę, elektronick├ę zariadenia m├┤┼żu v┼żdy ma┼ą technick├ę probl├ęmy. Preto, ak nem├┤┼żete v syst├ęme Android povoli┼ą miniaplik├ície na uzamknutej obrazovke, m├íme v├ís k dispoz├şcii!

Vysk├║┼íajte vy┼í┼íie uveden├ę ist├ę opravy a va┼íe miniaplik├ície sa ─Źoskoro vr├ítia.

Podarilo sa v├ím opravi┼ą miniaplik├ície na uzamknutej obrazovke pomocou n├í┼ího vy┼í┼íie uveden├ęho sprievodcu? Dajte n├ím vedie┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie!