Neklikajte na tento text o koronavíruse „od vlády Spojeného kráľovstva“ – je to podvod na krádež vašich peňazí

Kybernetickí experti varujú, že DATO PODVODNÝ podvodný text, ktorý koluje po internete, sa pokúša obrať o peniaze s použitím obáv z koronavírusu ako návnady.

Zdá sa, že podvodníci požadujú od nič netušiacich Britov hotovosť a tvrdia, že dostali „pokutu“ za prílišné vychádzky počas výluky.

⚠️ Prečítajte si náš blog o koronavíruse naživo pre najnovšie správy a aktualizácie

Kybernetickí experti opakovane varovali pred náhlym nárastom online podvodov.

Zločinci lovia záujem a zmätok okolo koronavírusu – a tento nový textový podvod nie je iný.

Správa znie: „Radi by sme vás informovali, že vás zaznamenali odchod z vašich domovov 3 príležitosti včera.

„Na váš účet gov.uk bola pridaná pokuta 35 libier.

“Ďalšie informácie nájdete na adrese gov.uk/coronavirus-penalty-payment-tracking. Chráňte NHS. Zachráňte životy.”

Táto správa je však úplným podvodom a odkaz je presmerovaný na mimovládny web.

Je navrhnutý tak, aby vyvolával strach v srdciach obetí počas smrteľnej pandémie koronavírusu – v snahe vydierať peniaze.

Akonáhle podvodníkom odovzdáte bankové údaje, môžu s vašou hotovosťou vyraziť.

Neexistuje žiadna taká schéma jemného prepisovania, ktorá by zahŕňala vládu a zaznamenávala vaše pohyby v reálnom živote.

„V čase krízy je našou ľudskou reakciou hľadanie informácií, takže sa útočníci naučili používať tento inštinkt proti nám,“ povedal Christoph Hebeisen z kybernetickej firmy Lookout. The Sun.

„Pokračujúca reakcia na COVID-19 vytvorila príležitosť pre alarmujúce, ale hodnoverné„ háčiky “, ktoré môžu zlomyseľní aktéri použiť pri phishingových útokoch.

„Používatelia musia byť obzvlášť ostražití pri útokoch typu spear-phishing, ktoré v nás vyvolávajú obavy z tejto pandémie.“

Ak ste si všimli počítačovú kriminalitu, môžete to nahlásiť na Action Fraud na čísle 0300 123 2040 od ​​pondelka do piatku od 8:00 do 20:00.

Informoval o tom hovorca Action Fraud The Sun: “Vláda poslala verejnosti iba jednu textovú správu týkajúcu sa nových pravidiel týkajúcich sa pobytu doma, aby sa zabránilo šíreniu COVID-19. Akékoľvek ďalšie osoby, ktoré tvrdia, že pochádzajú z britskej vlády, sú nepravdivé.”
„Zločinci môžu používať technológiu falšovania na odosielanie textových správ a e -mailov vydávajúcich sa za organizácie, ktoré poznáte a ktorým dôverujete.

„Pripomíname každému, kto dostane neočakávaný text alebo e -mail so žiadosťou o osobné alebo finančné údaje, aby neklikal na odkazy alebo prílohy a nereagoval na žiadne správy, ktoré žiadajú vaše osobné alebo finančné údaje.

“Verejnosť môže nahlásiť akýkoľvek typ podvodov s SMS presmerovaním pôvodnej správy na číslo 7726, ktoré na vašej klávesnici znamená SPAM.”

Do tej doby si dávajte veľký pozor na akékoľvek podozrivé odkazy, texty alebo e -maily.

„Útočníci budú hľadať akúkoľvek príležitosť na využitie ľudskej slabosti,“ povedal kybernetický expert Dean Ferrando z Tripwire.

„A v tomto konkrétnom prípade apelovanie na ľudskú povahu láka ľudí k tomu, aby klikli na odkazy typu phishing, ktoré ich môžu priviesť na lekárske stránky, obnovu príjmu a vzdelávacie odkazy.

„Zvýšil sa aj príťažlivosť k ľudskej povahe, kde boli zriadené falošné stránky na zhromažďovanie osobných informácií na pomoc ľuďom v komunitách.

„Jednotlivci musia byť mimoriadne opatrní voči všetkým odkazom a prílohám, ktoré im boli zaslané, a myslieť na to, že ak to vyzerá príliš dobre na to, aby to bola pravda, vyhýbajte sa tomu za každú cenu.“

Ako sa zachovať rozumom, pretože Spojené kráľovstvo je naďalej v zablokovaní kvôli koronavírusu

V ďalších správach vám nový filter sociálneho dištancovania od spoločnosti Snapchat pripomenie, aby ste sa na verejnosti vyhýbali iným.

Jednoduchý podvod WhatsApp, ktorý ukradne váš účet, opäť robí kolu.

Zistite, prečo pandémia koronavírusu môže zhoršiť predpovede počasia.

Všimli ste si nejakého podvodu s koronavírusom? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu