Neignorujte varovanie WhatsApp, pretože budúci týždeň vám budú BLOKOVANÉ správy

Neignorujte kontextové okno WhatsApp so žiadosťou o prijatie nových podmienok-inak vám bude zablokované odosielanie textových správ.

Oneskorený termín súhlasu s kontroverznou aktualizáciou padá na budúci týždeň. Ak chcete aplikáciu naďalej používať, kliknite na tlačidlo „Súhlasím“ je povinné.

FacebookChatová aplikácia sa pokúša prinútiť používateľov, aby prijali nové pravidlá už niekoľko mesiacov.

15. mája však obdobie ochrannej lehoty končí – a budete musieť súhlasiť s podmienkami, inak budete z aplikácie zablokovaní.

Facebook uviedol nové podmienky v januári prostredníctvom upozornenia v aplikácii.

Na sociálnych sieťach to však vyvolalo masovú paniku a viedlo to k masovému exodu do konkurenčných chatovacích aplikácií.

Mnoho používateľov – údajne v miliónoch – vyskočilo na loď kvôli obavám o svoje súkromie, pretože si nesprávne vykladali, že dohoda umožňuje aplikácii zdieľať viac údajov s Facebook.

WhatsApp pôvodne poskytol užívateľom februárový limit 8 súhlasiť s podmienkami, ale po prudkej kritike online to posunul späť na máj.

Onedlho oficiálny e -mail, ktorý si pozrel TechCrunch, odhalil, na čo sa chystajú používatelia, ktorí sa novej politike vyhýbajú.

Podľa správy odoslanej obchodným partnerom WhatsApp umožní kalifornská firma užívateľom recenziu na jej aktualizáciu „svojim vlastným tempom“.

WhatsApp uviedol, že od 15. mája bude „pomaly žiadať“ používateľov, aby dodržiavali nové podmienky „, aby mali plnú funkčnosť WhatsApp“.

Tí, ktorí odmietnu zmluvu-distribuovanú prostredníctvom vyskakovacieho okna-budú mať zablokované odosielanie správ a môžu vidieť svoje účty vypnuté.

„Títo používatelia budú môcť na krátky čas prijímať hovory a oznámenia, ale nebudú môcť čítať ani odosielať správy z aplikácie,“ píše firma v oznámení.

The Sun chápe, že táto poznámka presne odzrkadľuje plány WhatsApp do budúcna.

„Krátky čas“ sa podľa TechCrunch týka obdobia niekoľkých týždňov.

V poznámke WhatsApp odkazoval na novú stránku s častými otázkami na svojom webe a uviedol, že jeho politika pre neaktívnych používateľov sa bude vzťahovať na tých, ktorí tieto podmienky neprijímajú.

Podľa tejto stránky sú účty považované za neaktívne „spravidla odstránené po 120 dňoch nečinnosti“.

Nasleduje katastrofálny prvý pokus presadiť nové podmienky pre používateľov minulý mesiac.

WhatsApp oznámil fanúšikom, že pripravuje nové zásady ochrany osobných údajov a že si vyhradzuje právo zdieľať s nimi niektoré údaje o používateľoch Facebook aplikácia

To vyvolalo globálne výkriky a tlač nových používateľov do konkurenčných aplikácií na odosielanie súkromných správ, vrátane Telegramu a Signalu.

Používatelia vyjadrili znepokojenie nad tým, že zmeny v podmienkach služby WhatsApp ohrozujú ich osobné údaje.

Niektorí tvrdili, že nové pravidlá dávajú Facebook povolenie čítať vaše súkromné ​​správy. WhatsApp obvinenia dôrazne odmieta.

Spoločnosť zdôraznila, že aktualizácia je zameraná na to, aby si užívatelia mohli posielať správy s firmami a že nebude mať vplyv na osobné konverzácie, ktoré zostanú chránené šifrovaním typu end-to-end.

„Táto aktualizácia nerozširuje našu schopnosť zdieľať údaje s Facebook“, Uviedol WhatsApp vo vyhlásení minulý mesiac.

„Aj keď dnes nie každý nakupuje s obchodom na WhatsApp, myslíme si, že v budúcnosti sa rozhodne preň viac ľudí a jeho dôležití ľudia sú si týchto služieb vedomí.“

Facebook v minulom roku zaviedla na WhatsApp obchodné nástroje, ktoré sa pohybujú s cieľom zvýšiť výnosy z aplikácie.

Facebook získal WhatsApp za 19 miliárd dolárov v roku 2014 a stále hľadá účinné spôsoby, ako na ňom zarobiť.

Aplikácia už zdieľa určité kategórie osobných údajov vrátane telefónneho čísla a IP adresy používateľa Facebook.

„Tmavý režim“ WhatsApp sa KONEČNE spúšťa na zariadeniach iPhone a Android – ako ho získať

V ďalších správach zistíte, ako zamaskovať aplikácie pre iPhone.

Pozrite sa na tento šťavnatý nový únik iPhone 13.

A teraz môžete platiť bitcoínmi pomocou Apple Pay na iPhone.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu