Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Neaktualizujte Chrome OS na verziu 91.00,4472,147! Má chyby

Problémy so systémom Chrome OS 91.0Aktualizácia .4472.147

Chrome OS, operačný systém spoločnosti Google pre počítače, sa od svojho uvedenia na trh veľmi zmenil a podarilo sa mu výrazne zlepšiť jeho výkon, funkcie a kompatibilitu. Chrome OS bol v skutočnosti druhým najpoužívanejším operačným systémom v roku 2020.

Nie je však oslobodený od chýb, pretože sa to môže stať akejkoľvek aplikácii, firmvéru alebo inému typu softvéru. Prečo to hovoríme? Pretože aktualizácia 91.0.4472.147 z Chrome OS spomaľuje váš počítač, buďte preto pri inštalácii opatrní. Chcete vedieť, čo robí na vašom Chromebooku? Pokračujte v čítaní, aby ste to zistili.

Aktualizácia 91.0Chrome OS .4472.147 má vplyv na výkon Chromebooku

aktualizovať výkon chrome os chromebook

Odporúčame vám Chromebook doma alebo v práci neaktualizujte ho na verziu 91.0.4472.147 z Chrome OS. Dôvod? Napriek tomu, že ide o stabilnú verziu systému, mnoho používateľov Redditu a ďalších platforiem uvádza, že ich počítač po aktualizácii beží veľmi pomaly.

Zatiaľ nie je známe, čo spôsobuje problém v tejto verzii systému Chrome OS, ale používatelia to komentujú výkon sa po aktualizácii zníži. A nie, nehovoríme o tom, že je to kvôli veľkému počtu aplikácií otvorených na pozadí alebo kvôli klasickému problému so spotrebou pamäte RAM, ktorý má prehliadač Chrome.

Tí, ktorých sa to týka, poukazujú na to, že aj bez spustenia aplikácií na pozadí alebo reštartu Chromebooku je výkon stále hrozný. Základné úlohy, ako je písanie, navigácia v rozhraní a dokonca aj otvorenie aplikácie stojí operačný systém veľa.

V niektorých prípadoch si to užívatelia všimli Využitie CPU vyletí na 100% bez dôvodu, čo by vysvetľovalo problém. Ostatní postihnutí však poukazujú na to, že pokles výkonu je zachovaný aj pri nízkom zaťažení procesora, takže sa zdá, že chyba týmto smerom nechodí. Mnohí predpokladajú, že vykonali činnosti, ako je zakázanie rozšírení, reštartovanie počítača a dokonca obnovenie operačného systému pomocou programu Powerwash, ale to nestačí.

Aktualizácia 91.0Chrome OS .4472.147 neovplyvňuje všetkých používateľov, ale buďte opatrní

aktualizovať chyby chrome os

Kuriozitou tejto aktualizácie je, že neovplyvňuje všetkých používateľov, pretože niektorí aktualizujú systém Chrome OS bez problémov. To dáva podnet na zamyslenie, ako by to mohlo byť problém pri určitých kombináciách hardvéru, čo by vysvetľovalo, prečo sa to týka niektorých Chromebookov a nie iných.

Aj napriek tomu je táto myšlienka z našej strany len teóriou, pretože si budeme musieť počkať, kým o nej porozpráva Google a zistí, v čom je chyba. Akonáhle to urobia, určite to opravia v krátkom čase, ale medzitým odporúčame neaktualizovať váš Chromebook na verziu 91.00,4472,147.

Na druhej strane, ak ste to už urobili a aktualizácia ovplyvnila výkon vášho počítača, odporúčame vám to nahlásiť čo najskôr podľa týchto dvoch metód:

  • Nahláste problém v tejto správe o chybe Chromium.
  • Hlásenie chyby priamo tímu Chrome OS stlačením alt + shift + i na Chromebooku.

Ste jedným z postihnutých? Našťastie nie a že ste si tento článok pred aktualizáciou prečítali. A ak si chcete vypočuť dobré správy, povieme vám, že Chrome OS čoskoro umožní streamovanie aplikácií pre Android.