Naučte sa hrať na gitare v systéme Android

Kúpili ste si novú gitaru, ale nemáte čas na hodiny gitary? Ste stále na cestách a hľadáte spôsob, ako sa naučiť hrať na gitare pomocou zariadenia Android? Chcete hrať na gitare ako John Mayer pomocou svojho zariadenia Android?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali áno, pokračujte v čítaní a naučte sa hrať na gitare v systéme Android.

Očividne budete najskôr potrebovať gitaru, než sa naučíte hrať na svojom zariadení so systémom Android. Ukážeme nielen, ako môžu stredne pokročilí hráči na gitare zlepšiť svoje schopnosti, ale pomôžeme aj úplným začiatočníkom na najzákladnejších lekciách.

Musíš si prečítať: 5 Najlepšie aplikácie Android Guitar Tuner pre gitaristov Android

Základné gitarové lekcie

Ak máte skúsenosti s hraním na gitare alebo ak poznáte úplné základy, pokračujte v ďalšej aplikácii a postavte sa na svojich základných znalostiach. Pre úplných začiatočníkov, ktorí nevedia prvú vec o gitarách, robí táto aplikácia celkom dobrú prácu pri vzdelávaní a príprave na mierne pokročilé hodiny.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte si základné gitarové lekcie do svojho zariadenia Android. Aplikáciu získate pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu a okamžite sa dostanete do lekcie 1. Prvých pár lekcií bude pre ľudí, ktorí sa predtým ani nedotkli gitary. Klepnutím na karty Lekcia prejdete na ďalšie lekcie.

Základné gitarové lekcie

Krok 3

Uistite sa, že získate dostatočné znalosti o základoch gitary vrátane toho, ako ju držať a o názvoch strún. Aj keď aplikácia obsahuje niektoré pokročilé lekcie, ako napríklad ladenie a učenie sa akordov, na to všetko použijeme druhú aplikáciu.

Gibson Learn a Master gitara

Ocenený program Gibson Learn and Master Guitar je možno najlepšia aplikácia na výučbu hry na gitare, ktorá je k dispozícii v obchode Google Play. Aplikácia je nielen ideálna pre zariadenia s Androidom, ale je to tiež pravdepodobne jeden z najlepších spôsobov, ako sa naučiť hrať na gitare všetkými dostupnými metódami. Aplikácia pochádza od jedného z najobľúbenejších výrobcov gitár, Gibson, a ponúka všetko, čo potrebujete na zvládnutie svojej gitary, a skvelé je, že je zadarmo.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte Gibson Learn and Master Guitar do svojho smartfónu alebo tabletu Android. Získate ho pomocou tlačidla Google Play nižšie. Na niektorých zariadeniach Samsung aplikácia bohužiaľ nie je podporovaná, ale stále ju môžete vyskúšať a skontrolovať, či na vašom zariadení Samsung funguje.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu a kliknite na kartu Tuner. Aj keď niektorí môžu ladenie gitary ignorovať, je to možno najdôležitejší krok. Kliknutím na jednotlivé struny v aplikácii prehráte zvuk na svojom zariadení s Androidom a zasiahnete zodpovedajúci reťazec na skutočnej gitare, aby zodpovedal zvuku. Otočením hláv (gombíkov) stroja na krku zmeňte zvuk a zosúlaďte ho s aplikáciou.

Gibson tuner

Krok 3

Kliknutím na kartu Akordy zobrazíte grafy všetkých gitarových akordov. Akordy sú najdôležitejšou súčasťou učenia sa na gitare, pretože väčšina piesní, ktoré budete hrať, bude vyžadovať určité akordy. Uistite sa, že na tejto karte strávite väčšinu času, pretože učenie akordov vám zaberie najviac času a úsilia.

Gibsonove akordy

Krok 4

Ak sa učíte pomaly alebo chcete skutočnú lekciu, ako je brnkanie a učenie sa tvarov akordov, klepnutím na kartu Lekcie získate prístup k videám Gibsonovho vzdelávania. Existuje viac ako 20 videí a sú k dispozícii prostredníctvom YouTube.

Lekcie Gibsona

Krok 5

Nakoniec klepnite na kartu Metronóm. Učenie gitary je jedna vec, ale stále ju musíte cvičiť, aby ste sa uistili, že sa skutočne učíte. Pomocou metronómu si budete môcť precvičiť základné akordy, techniky brnkania a sóla. Upravte tempo pomocou panela tempa a klepnutím na tlačidlo Štart spustite metronóm v požadovanom tempe. To je všetko!

Metronóm Gibson

Akord! zadarmo

Nakoniec by som rád spomenul akord! Bezplatná aplikácia, ktorá je jedným z najlepších spôsobov, ako ovládať akordy na gitare pomocou systému Android. Ak aplikácia Gibson Learn a Master Guitar nefungovala na vašom zariadení Samsung alebo ak hľadáte spôsob, ako si zapamätať svoje predtým naučené akordy, potom neexistuje lepší spôsob ako Chord! Zadarmo.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte Chord! Zadarmo na vašom zariadení s Androidom. Získate ho pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu, vľavo hore vyberte položku Akordy a vyberte si z jednoduchých alebo bežných akordov. Môžete si tiež vybrať stupnice namiesto akordov.

Akordy zadarmo

Krok 3

Vyberte názov akordu a zvoľte rozšírené nastavenia, ako napríklad malé alebo hlavné. Poloha akordu a prstoklad by mali byť teraz k dispozícii na obrazovke a môžete si to buď zapamätať, ak ste sa to predtým naučili, alebo to cvičiť na gitare. To je všetko!

Akordy Voľný výber

Záver

Gitara je možno jedným z najobľúbenejších nástrojov a ich učenie môže byť skutočne frustrujúce. Veľa ľudí kupuje gitary, ale nedokážu sa ich naučiť, pretože je potrebné veľa odhodlania a tvrdej práce. Ak vám chýba vášeň a oddanosť, oficiálna výučba hry na gitare od populárneho hudobného ústavu alebo používanie webových stránok na štúdium gitary, na ktorých sa zúčastňujú odborníci, by vám veľmi nepomohlo. Môžete si dokonca vyskúšať najlepšie hudobné aplikácie, s ktorými sa môžete hrať.

Uistite sa, že ste správne dodržali všetky pokyny, aby ste sa naučili hrať na gitare v systéme Android, a kľudne položte otázky nižšie!