Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Naučte sa, ako zadávať text a podpísať súbor PDF zo systému Android alebo iOS

Už ste niekedy museli upravovať, vkladať text alebo podpisovať PDF v okamihu, ale máte iba smartfón a nemáte všetky nástroje, ktoré potrebujete? To bude včera problém.

Stačí mať aplikáciu Adobe Reader a súbor PDF, do ktorej chcete pridať text alebo vývesku, dostupné v systéme Android a iOS. Naučte sa, ako to urobiť, a uvidíte, aké ľahké to je.

Naučte sa, ako zadávať text a podpísať súbor PDF zo systému Android alebo iOS 1

Niekedy musíme do PDF vložiť poznámku alebo urobiť určité vydanie, ale so smartfónom nie je vždy jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Je to však nesprávny nápad, pretože, ako vidíte cez tento tip, nie je nič jednoduchšie ako pridávanie textu do PDF pomocou vášho Androidu alebo iOS.

1, Nainštalujte aplikáciu Adode Acrobat Reader

Ak chcete začať, nainštalujte program Adobe Reader, ktorý je k dispozícii zadarmo iOS a Android. Potom sa môžete prihlásiť pomocou svojho účtu Facebook alebo Google.

2, Vyberte súbor PDF, ktorý chcete upraviť

Keď už ste v aplikácii, musíte vybrať PDF, ktoré chcete upraviť. PDF si môžete vybrať priamo v úložisku smartfónu, na dokumentoch Adobe Cloud, na Disku Google, Dropbox alebo na iných platformách.

Naučte sa, ako zadávať text a podpísať súbor PDF zo systému Android alebo iOS 2

Keď nájdete súbor, otvorte ho a začnite pracovať.

3, Upravte súbor a pridajte text do dokumentu

Po otvorení súboru PDF máte teraz niekoľko nástrojov na úpravu. Začnite kliknutím na modré okrúhle tlačidlo, ktoré má na obrázku ceruzku. Potom kliknite na „Komentár“.

Naučte sa, ako zadávať text a podpísať súbor PDF zo systému Android alebo iOS 3

Spodná lišta zobrazuje niekoľko funkcií. Po kliknutí na „T“ sa v dokumente nachádza textové pole, do ktorého môžete napísať, čo chcete. Toto textové pole môžete presunúť aj cez súbor.

Výberom textového poľa môžete tiež zmeniť farbu, veľkosť alebo pridať komentár.

Naučte sa, ako zadávať text a podpísať súbor PDF zo systému Android alebo iOS 4

Podčiarknuté písmeno „T“ podčiarkuje požadovaný text požadovanou farbou, zatiaľ čo prečiarknuté písmeno „T“ prekrýva niečo v PDF. Ceruzka vám umožňuje voľne kresliť a pomocou kurzora môžete vybrať požadované slová.

Naučte sa, ako zadávať text a podpísať súbor PDF zo systému Android alebo iOS 5

Pomocou chatovej bubliny môžete pridať poznámku a dokonca aj gumu na vymazanie všetkých detailov.

4, Pridajte podpis do PDF

Ak dokumenty zvyčajne musíte podpísať, môžete to urobiť pohodlnejšie aj na vašom smartfóne. Perom jednoducho kliknite na modré tlačidlo a vyberte možnosť „Vyplniť a podpísať“.

Naučte sa, ako zadávať text a podpísať súbor PDF zo systému Android alebo iOS 6

Tu môžete okrem iných nástrojov kliknúť aj na hrot gule a vytvoriť podpis pomocou kresby, obrázka alebo pomocou kamery. Potom kliknite na dokument, do ktorého chcete podpis umiestniť.

Naučte sa, ako zadávať text a podpísať súbor PDF zo systému Android alebo iOS 7

Tam to máte, sú to veľmi jednoduché kroky k úlohe, ktorá vám niekedy môže spôsobovať bolesti hlavy. Je to veľmi užitočné, keď máte napríklad dokument zdieľaný s niekým v cloude a táto osoba potrebuje tieto úpravy. Hneď ako ich urobíte vo svojom smartfóne, zmeny budú okamžite k dispozícii každému, kto má prístup k súboru PDF.