Naučíme vás používať vlastné zvuky v mobilnom zariadení s Androidom

Jednou z hlavných výhod systému Android je schopnosť prispôsobiť si takmer všetko, čo chcete. A keď to hovoríte, určite prvá vec, na ktorú budete myslieť, bude vyskúšať launcher alebo zmeniť tapetu … ale, Čo vyzváňacie tóny a upozornenia?

V predvolenom nastavení je v mobile predinštalovaných niekoľko tónov. Napriek tomu väčšina z nich je viac rovnakých, monotónnych a nudných tónov. Preto, ak chcete niečo originálnejšie a čo sa hodí k vášmu vkusu, venujte pozornosť tejto príručke. Tu vysvetlíme dve najúčinnejšie a najľahšie metódy, ktoré vám pomôžu prispôsobiť tóny telefónu.

Dve neomylné metódy na pridanie vlastných tónov do vášho mobilu

Často uvidíte, že v systéme Android nájdete viac ako jednu metódu, ako dosiahnuť to, čo chcete. V prípade vyzváňacích tónov nové tóny môžete pridávať prostredníctvom aplikácií alebo ručne. V oboch prípadoch máme najlepšie možnosti a postup, ako všetko urobiť krok za krokom.

Nájdite požadovaný odtieň v Zedge

pridať vlastné zvuky zedge na stiahnutie pre Android

Prvou možnosťou, ako si prispôsobiť vyzváňacie tóny svojho mobilu, je nepochybne aplikácia Zedge. Aj keď musíme objasniť, že okrem Zedge existujú aj ďalšie veľmi zaujímavé aplikácie, iba to zatiaľ sa ukázal ako najkompletnejší, najuniverzálnejší a najpraktickejší.

Ako pridať vlastné zvuky pomocou Zedge?

pridať vlastné zvuky android zedge

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je stiahnuť si aplikáciu do mobilu. Keď je nainštalovaný, otvorte ho, udeľte požadované povolenia a vytvorte si účet. Aplikácia vám odporučí aktualizáciu na prémiovú verziu, nie je to však nevyhnutné na používanie najdôležitejších funkcií.

 • V rozbaľovacej ponuke vľavo nájdete možnosti vyzváňacích tónov, zvukov upozornení a tapiet. Ak nemáte jasnú predstavu o tom, čo hľadáte, si môžete vybrať ktorúkoľvek z týchto možností a zabaviť sa s obrovskou škálou možností, ktoré vám Zedge ponúka.
 • Namiesto toho, ak už viete, čo chcete použiť ako tón, stačí dať ikonu lupy, hore vpravo.
 • V tomto prípade, ako vidíte na obrázku vyššie, hľadali sme najkonkrétnejšie; “Pokémon plakať “alebo plakať z Pokémon. Môžete teda vidieť, že áno, Zedge má takmer všetko, čo by ste si mohli predstaviť.
 • Poskytnutím vyhľadávača aplikácií zobrazuje výsledky pre každú sekciu. V prípade tapiet toto vyhľadávanie nenašlo žiadne výsledky, ale našlo sa 3 vyzváňacie tóny a 217 upozornení.
 • Nie je to jediná zaujímavá vec na aplikácii, pretože keď vyberiete ktorúkoľvek z možností, ktoré sa zobrazia, Zedge vám môže ukázať obsah, ktorý s tým súvisí. Vybrali sme napríklad zvuk pre upozornenia Togekiss a poskytnutím možností bokom, objaví sa tapeta spomínaného Pokémon, čo bude veľmi užitočné, aby bol váš mobil viac prispôsobený.
 • Samozrejme, pred použitím zvuku ako vyzváňacieho tónu alebo oznámenia ho môžete prehrať. A ak sa ti to páči, stačí kliknúť na tlačidlo „Nastaviť“ a z ponuky, ktorá sa zobrazí nižšie, vyberte, či chcete tón použiť pre konkrétny kontakt, pre všetky hovory, pre systémové oznámenia alebo alarmy.
 • A pripravený! Takto jednoducho môžete pridávať vlastné audio na svojom mobilnom telefóne s Androidom pomocou Zedge.

Ako sme už spomenuli, Zedge vám tiež umožňuje ďalej prispôsobiť váš mobil testovaním rôznych tapiet alebo dokonca animovaných pozadí.. To je jeden z dôvodov, prečo je táto aplikácia nepostrádateľným nástrojom na prispôsobenie, pretože vám ponúka všetko, čo by ste mohli chcieť na jednom mieste.

Stiahnite si Zedge do svojho mobilu z Google Play

Ak vám Zedge padol do oka a chcete si to vyskúšať na vlastnej koži Neváhajte kliknúť na tlačidlo sťahovania nižšie.

Vyzváňacie tóny a pozadia ZEDGE ™

Zedge je k dispozícii zadarmo v službe Google Play. Ak sa však chcete zbaviť otravnej reklamy, ako pri mnohých iných aplikáciách, budete musieť ísť za poplatok do verzie Premium. Napriek tomu Zedge zostáva pomerne kompletný bezplatný nástroj na prispôsobenie dostupný každému.

Pridajte požadovaný vyzváňací tón do priečinka vyzváňacích tónov

pridať vlastné zvuky správcu súborov Android

Táto metóda je menej praktická, ale celkom užitočné, ak máte zvuk a neviete, ako ho použiť ako vyzváňací tón alebo upozornenia. V závislosti od výrobcu vášho mobilného telefónu sa možnosti prispôsobenia môžu zmeniť, ale vo všeobecnosti platí, že na to, aby ste mohli ručne pridať nový vyzváňací tón, stačí súbor uložiť do mobilu.

Bez ohľadu na pôvod súboru, ktorý chcete použiť ako nový vyzváňací tón, pokúste sa ho uložiť do priečinka, ktorý si môžete zapamätať, a s ľahko rozpoznateľným názvom. Odporúča sa, aby ste ho uložili do priečinka s hudbou a zmenili názov v prípade, že bol uložený s nepoznateľnou symbolikou.

Ak neviete, ako presunúť zvukový súbor, stačí vstúpiť do správcu súborov vo vašom mobile a nájsť súbor tak, že do ikony lupy napíšete meno, vyberte ho a kliknite na možnosť „Presunúť“. Systém vás požiada, aby ste uviedli, do ktorého nového priečinka ho chcete uložiť. Povedzme, že je momentálne v priečinku na stiahnutie, jednoducho ho presuňte do priečinka s hudbou. To nie je podstatné, ale Je to veľmi užitočné, ak vám to pomôže ľahšie rozpoznať, kde ste tento súbor nechali.

Ako aktivovať prispôsobený vyzváňací tón pre mobilné upozornenia?

vlastný zvuk v manuálnom správcovi súborov v systéme Android

Keď si stiahnete vlastný zvuk a zistíte, kde je hostený a pod akým názvom, ďalšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je vybrať ju ako vyzváňací tón alebo tón upozornenia, stačí prejsť na Nastavenia:

 • V Nastaveniach prejdite na možnosť „Zvuk a vibrácie“ alebo akékoľvek podobné meno, ktoré výrobca mobilných zariadení priradil tomuto priečinku.
 • V tejto časti uvidíte možnosti konfigurácie vyzváňacích tónov, oznámenia a alarmy.
 • Vyberte požadovanú možnosť, v tomto prípade sme vybrali vyzváňacie tóny, ako môžete vidieť na obrázku vyššie.
 • Zobrazia sa všetky predvolené tóny, ale existuje aj málo používaná možnosť, ktorou sú miestne tóny. To znamená, že vám systém umožní vyhľadávať medzi všetkými zvukovými súbormi, ktoré ste uložili, vyberte ho ako nový vyzváňací tón.
 • Preto je dôležité, aby ste vedeli, kde a ako sa volá zvukový súbor, ktorý chcete použiť ako nový vyzváňací tón.
 • Nájdenie, stačí ho vybrať a voila.

Prirodzene, pomocou aplikácie, ako je Zedge, môžete tieto kroky vykonať niekoľkými kliknutiami. Ak chcete, aby bol pre vaše oznámenia jedinečný zvuk a s ktorým sa budete stotožňovať, bohužiaľ, je pravdepodobné, že sa pri viac ako jednej príležitosti budete musieť uchýliť k tejto metóde.

Poznáte iný spôsob prispôsobenia tónov upozornení mobilného telefónu?

Možno nie, ale napriek tomu by sme chceli poznať váš názor. Bola by veľmi zaujímavá možnosť podeliť sa o možné spoľahlivé zdroje, kde nájdete originálne prispôsobené audio.