Nastavte automatick├ę mazanie va┼íej aktivity Google

Ned├ívno sme si v┼íimli, ┼że spolo─Źnos┼ą Google od n├ís uklad├í ve─ża ├║dajov, ale pr├íve teraz ich m├┤┼żeme skontrolova┼ą, upravi┼ą a dokonca aj ru─Źne odstr├íni┼ą. Str├ínky, ktor├ę nav┼ítevujete, slu┼żby, ktor├ę pou┼ż├şvate, s├║bory, ktor├ę uchov├ívate … To v┼íetko v─Ćaka tomu ekosyst├ęm slu┼żieb zadarmo,

V predch├ídzaj├║com ─Źl├ínku som poznamenal, ┼że ÔÇ×sme si viac vedom├ş V skuto─Źnosti vyu┼ż├şvame mnoh├ę z ich online slu┼żieb a spolo─Źnos┼ą Google na opl├ítku zhroma┼ż─Ćuje inform├ície od n├ís, z ktor├Żch v├Ą─Ź┼íina je vedome poskytnut├í pri vyp─║┼łan├ş formul├írov. Je na ka┼żdom, aby re┼ípektoval va┼íe s├║kromie a porovnajte, ─Źo z├şskate od spolo─Źnosti Google, s t├Żm, ─Źo poskytuje. “

V─Ćaka soci├ílnemu tlaku m├íme v s├║─Źasnosti pr├şstup k ├║dajom, ktor├ę o n├ís Google uklad├í, m├┤┼żeme ich tie┼ż upravova┼ą odstr├í┼łte ju ru─Źne alebo dokonca automaticky. T├íto posledn├í mo┼żnos┼ą n├ím umo┼ż┼łuje upozorni┼ą spolo─Źnos┼ą Google ako dlho Chceme, aby na┼íe ├║daje boli ulo┼żen├ę. Nechcem maza┼ą s├║bory, vide├í z YouTube alebo spr├ívy Gmailu. Chcem to poveda┼ą Prisp├┤soben├ę inform├ície a ┼ítatistiky ┼że spolo─Źnos┼ą Google z├şska sp├┤sob, ak├Żm komunikujeme so spolo─Źnos┼ąou Google a jej ekosyst├ęmom, tieto ├║daje mo┼żno automaticky odstr├íni┼ą.

Povoli┼ą automatick├ę mazanie

Inform├ície sa predvolene ukladaj├║ nav┼żdy alebo aspo┼ł dovtedy, k├Żm neodstr├ínime n├í┼í profil. M├┤┼żeme v┼íak spolo─Źnosti Google tie┼ż poveda┼ą, aby vykonala automatick├ę odstr├ínenie ka┼żd├Ż 3 mesiac alebo ka┼żd├Żch 18 mesiacov, A kde n├íjdeme t├║to mo┼żnos┼ą?

Ak pristupujeme k n├í┼ímu profilu Google a potom k sekcii D├íta a personaliz├íciatam n├íjdeme v┼íetko, ─Źo potrebujeme Pozrite sa, ─Źo o v├ís Google vie a ak├ę ┼ítatistiky alebo ├║daje uklad├í. Aby sme umo┼żnili automatick├ę odstr├ínenie, m├íme nieko─żko miest.

N├í┼í prv├Ż mus├ş vidie┼ą, je ─îinnosti na webe av aplik├íci├ích, ktor├ę n├íjdeme v ─Źasti Moja aktivita Google. Ke─Ć tam raz uvid├şme, va┼íe aktivity sa ulo┼żia, k├Żm ich manu├ílne neodstr├ínite. klikanie Zme┼łte toto nastavenie Automatick├ę mazanie m├┤┼żeme povoli┼ą zaka┼żd├Żm 3 mesiac alebo ka┼żd├Żch 18 mesiacov. M├┤┼żeme sa tie┼ż rozhodn├║┼ą necha┼ą to tak, ako je.

─Äal┼í├şm miestom, ktor├ę mus├şme nav┼ít├şvi┼ą, je Hist├│ria polohy, najm├Ą ak m├íme k n├í┼ímu ├║─Źtu Google priraden├ę mobiln├ę zariadenie. Ak s t├Żm s├║hlas├şme Kontrola v├í┼ího ├║─Źtu(konkr├ętne t├Żkaj├║ce sa Hist├│rie polohy), m├┤┼żeme ju manu├ílne povoli┼ą alebo zak├íza┼ą a / alebo povoli┼ą automatick├ę mazanie, ak m├íme v na┼íej hist├│rii profilu Google ulo┼żen├Żch viac miest.

Nastavte automatick├ę mazanie va┼íej aktivity Google 3

Spolo─Źnos┼ą Google pon├║ka automatick├ę odstr├ínenie v├Żlu─Źne v t├Żchto dvoch sekci├ích ÔÇ×Aktivita na webe av aplik├íci├íchÔÇť a ÔÇ×Hist├│ria polohyÔÇť v po─Ź├şta─Źovej a mobilnej verzii. Samozrejme mus├şme pr├şstup z prehliada─Źa, kde po prihl├ísen├ş budeme ma┼ą pr├şstup k n├í┼ímu profilu Google.