Nastavenia fotoapar├ítu IPhone, ktor├ę by ste mali pou┼żi┼ą na z├şskanie lep┼í├şch obr├ízkov

Ka┼żd├Ż ob─Źas urob├ş zl├Ż obraz. Uhol m├┤┼że by┼ą nespr├ívny a zrazu m├íte viac brady ako prsty. Alebo m├┤┼że by┼ą obr├ízok pr├şli┼í tmav├Ż alebo pr├şli┼í jasn├Ż a nem├┤┼żete vedie┼ą, na ─Źo sa skuto─Źne pozer├íte. ─îi u┼ż v├ís nebavia zl├ę obr├ízky alebo sa zozn├ímite s nov├Żm telef├│nom iPhone, tieto triky s fotoapar├ítom iPhone v├ím pom├┤┼żu zintenz├şvni┼ą svoju fotografick├║ hru v ┼żiadnom momente.


Ako upravi┼ą nastavenia kamery iOS

Teraz viem, ─Źo si mysl├şte: ÔÇ×Hral som pomocou nastaven├ş fotoapar├ítu a ni─Ź naozaj nepom├íha!ÔÇť

Aj ke─Ć veci ako blesk fotoapar├ítu fotoapar├ítu alebo ─Źasova─Ź nemusia v┼żdy pom├┤c┼ą, nie s├║ to jedin├ę dostupn├ę funkcie. Podobne ako in├ę aplik├ície m├í fotoapar├ít v aplik├ícii iba niektor├ę nastavenia, zatia─ż ─Źo in├ę s├║ pochovan├ę v nastaveniach iPhone.
Funkcie, ktor├ę n├íjdete v ─Źasti Nastavenia> Fotoapar├ít:

 • garde
 • Udr┼żujte pravideln├Ż obraz HDR

Vo vn├║tri aplik├ície pre fotoapar├ít uvid├şte niektor├ę zn├íme funkcie, ako napr├şklad:

 • ┼Żiv├ę fotografie
 • ─îasova─Ź fotoapar├ítu
 • Spr├íva o ─żudskom rozvoji
 • Vertik├ílna poloha
 • ohnisko
 • expoz├şcie

Pozrime sa, ─Źo tieto funkcie robia a ako ich m├┤┼żete upravi┼ą tak, aby ste vylep┼íili svoje fotografie.


1, HDR: Sn├şmajte v n├íro─Źn├Żch sveteln├Żch podmienkach

Mo┼żno ste u┼ż v aplik├ícii fotoapar├ítu videli znak HDR a p├Żtali ste sa, ─Źo robi┼ą a kedy ho pou┼żi┼ą. Ve─żmi zjednodu┼íen├Ż popis HDR v aplik├ícii fotoapar├ítu je, ┼że nasn├şma tri obr├ízky s inou expoz├şciou a kombinuje ich pomocou najlep┼í├şch k├║skov z ka┼żd├ęho z nich. Toto je pre v├ís ve─żmi u┼żito─Źn├ę pri fotografovan├ş vo ve─żmi svetl├Żch alebo tmav├Żch podmienkach.

Ak nie ste fan├║┼íikom HDR, m├┤┼żete ho vypn├║┼ą kliknut├şm na ikonu v aplik├ícii Fotoapar├ít. Namiesto toho ho nastavte na Auto a nechajte fotoapar├ít rozhodn├║┼ą, kedy nasn├şma┼ą v HDR.

IPhone predvolene sn├şma obr├ízky HDR a non-HDR. Uvid├şte, ktor├║ verziu h─żad├íte v aplik├ícii Fotografie s ikonou HDR v ─żavom hornom rohu obr├ízka. Ak nechcete uchov├íva┼ą takmer dva identick├ę obr├ízky, prejdite do ─Źasti Nastavenia> Fotoapar├ít a vypnite be┼żn├Ż prep├şna─Ź retencie fotografi├ş.

Skenujte ne┼żiaduce obr├ízky HDR alebo non-HDR

Ak je funkcia Keep Normal Photo zapnut├í, m├íte v telef├│ne ve─ża verzi├ş HDR a non-HDR. Prostredn├şctvom nich vysk├║┼íajte Bl├ş┼żenci obr├ízky: Pom├íha v├ím n├íjs┼ą podobn├ę obr├ízky a zachov├í len tie dobr├ę.

Stiahnutie z obchodu so softv├ęrom


2, ┼Żiv├ę fotografie: sn├şmanie pohybu

Prajete si niekedy, aby sa va┼íe fotografie trochu pohli? To je presne to, ─Źo rob├ş Live Photo. ┼Żiv├║ fotografiu m├┤┼żete fotografova┼ą rovnako ako norm├ílny obr├ízok, pred fotografovan├şm a po ┼łom v┼íak trv├í nieko─żko sek├║nd. Ke─Ć klepnete a podr┼ż├şte obr├ízok, prehr├í sa ako kr├ítke video.

Ak chcete spusti┼ą ┼żiv├ę fotografie, otvorte aplik├íciu fotoapar├ítu a klepnite na kruhov├║ ikonu v hornej ─Źasti obrazovky. Ke─Ć ikona svieti na┼żlto, budete vedie┼ą, ┼że je zapnut├í. Odtia─ż jednoducho urobte fotografiu ako obvykle. Ak chcete funkciu vypn├║┼ą, znova klepnite na ikonu, vr├íti sa na bielu a bude obsahova┼ą riadok.

Ak sa v├ím fotografia z nejak├ęho d├┤vodu nep├í─Źi – mo┼żno nie je zaostren├í alebo niekto blik├í – m├┤┼żete zmeni┼ą to, ─Źo sa naz├Żva hlavn├í fotografia. Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na polo┼żku Upravi┼ą a v dolnej ─Źasti sa zobraz├ş ─Źasov├í os, ktor├í v├ím umo┼żn├ş vybra┼ą najlep┼í├ş r├ímec, ktor├Ż sa pou┼żije ako hlavn├Ż obr├ízok.


3, ─îasova─Ź fotoapar├ítu iPhone: Zabr├í┼łte otrasom fotoapar├ítu

Ak zist├şte, ┼że v┼íetky va┼íe fotografie s├║ trochu rozmazan├ę, m├┤┼żete po stla─Źen├ş sp├║┼íte nasn├şma┼ą fotografiu trochu naslepo. Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, vysk├║┼íajte ─Źasova─Ź fotoapar├ítu iPhone.

V aplik├ícii pre fotoapar├ít klepnite na ikonu ─Źasova─Źa v hornej ─Źasti a na chv├ş─żu sa zobraz├ş oneskorenie obr├ízka 3 alebo 5 Alebo 10 sek├║nd. Nastavte ─Źas oneskorenia, stla─Źte tla─Źidlo sp├║┼íte a potom pokra─Źujte v stla─Źen├ş. Tu to je! Je to tak├ę ─żahk├ę.

Screenshots: Nastavte ─Źasova─Ź v kamere iPhone

4, Mrie┼żka: Vytvorte sn├şmky jednoduch┼íie

Zostavenie sn├şmky je viac ako polovica bitky a na to v├ím iPhone m├í vstavan├ę mrie┼żky.

Mrie┼żka kamery IPhone v├ím uk├í┼że, ako rozdeli┼ą obr├ízok na dev├Ą┼ą rovnak├Żch ┼ítvorcov, tak┼że ho nemus├şte uh├ídnu┼ą. Toto je u┼żito─Źn├ę, ak sa pok├║┼íate usporiada┼ą v├Żstrel s horizontom, da┼ą objekt do stredu r├ím─Źeka alebo dodr┼ża┼ą pravidlo dvoch tret├şn.

Ak chcete t├║to funkciu zapn├║┼ą, prejdite do ─Źasti Nastavenia> Fotoapar├ít a zapnite sie┼ąov├ę prep├şnanie.

Screenshots: Nastavenie siete vo fotoaparáte iPhone

5, Re┼żim na v├Ż┼íku: dosiahnutie rozmazan├ęho pozadia

Ak sa chcete viac zamera┼ą na osobu na va┼íej fotografii a rozmaza┼ą v┼íetko ostatn├ę, sk├║ste pou┼żi┼ą re┼żim na v├Ż┼íku. Ak je objekt zaostren├Ż, ale pozadie je zdeformovan├ę, dosahuje podobn├Ż ├║─Źinok ako pri fotoapar├ítoch DSLR.

M├┤┼żete prepn├║┼ą do re┼żimu na v├Ż┼íku rovnako ako prepnutie na video alebo spomalen├Ż pohyb v aplik├ícii fotoapar├ítu. Jednoduch├Żm posunut├şm pos├║va─Źa v spodnej ─Źasti dosiahnete re┼żim na v├Ż┼íku. Ke─Ć ste v re┼żime na v├Ż┼íku, postupujte pod─ża pokynov na obrazovke, ktor├ę v├ís informuj├║ o tom, ─Źi ste ve─żmi bl├şzko alebo ve─żmi ─Ćaleko od objektu, alebo ─Źi potrebujete prida┼ą viac svetla k obr├ízku.


6, Re┼żim Burst: Zachytenie jedine─Źn├Żch z├íberov

Kto nem├í r├íd dobr├Ż a priamy obraz? Jedine─Źn├Ż okamih, ktor├Ż sa zd├í by┼ą zachyten├Ż automaticky? Pokia─ż v┼íak nebudete m├┤c┼ą klikn├║┼ą iba na pr├şslu┼ín├║ uz├ívierku za sekundu, pravdepodobne v├ím tento okamih bude ch├Żba┼ą.

Na┼í┼ąastie existuje spechov├Ż re┼żim. Namiesto kliknutia na tla─Źidlo sp├║┼íte ho dr┼żte stla─Źen├ę a aplik├ícia fotoapar├ítu nasn├şma a┼ż 10 fotografi├ş za sekundu. V─Ćaka tomu si pravdepodobne vyberiete tento popul├írny z├şvanie od svojho bato─ża alebo sp├┤sob, ak├Żm v├í┼í pes h├íd┼że u┼íi, ke─Ć zavol├íte jeho meno.

Ka┼żd├Ż zhluk sa vo va┼íej fotografickej aplik├ícii zobraz├ş ako jedin├Ż obr├ízok so zhlukov├Żm odznakom. Ak chcete zobrazi┼ą v┼íetky fotografie v zhone, kliknite na tla─Źidlo Vybra┼ą …, potom prejdite prstom po fotografi├ích a vyberte svoje ob─ż├║ben├ę polo┼żky, ktor├ę chcete ulo┼żi┼ą ako jednotliv├ę fotografie.

Sn├şmky obrazovky: Nastavenie re┼żimu Burst iPhone

7, Zaostrenie: urobte jasnejšie obrázky

Aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íina z n├ís sa spolieha na nastavenie automatick├ęho zaostrenia aplik├ície pre fotoapar├ít, m├┤┼żu sa vyskytn├║┼ą situ├ície, ke─Ć sa nezameriavate na to, ─Źo chcete. V t├Żchto pr├şpadoch m├┤┼żete klepn├║┼ą na oblas┼ą obrazovky, na ktor├║ chcete fotoapar├ít zaostri┼ą a zaostri┼ą.

Navy┼íe m├┤┼żete uzamkn├║┼ą zaostrenie na svojom mieste, tak┼że v├í┼í objekt zostane ostr├Ż pri pohybe telef├│nom a vytv├íran├ş sn├şmky. Namiesto kliknutia sta─Ź├ş stla─Źi┼ą a podr┼ża┼ą miesto, kam chcete fotoapar├ít zaostri┼ą. Po uzamknut├ş sa zobraz├ş ┼żlt├ę pole s n├ípisom ÔÇ×Blokovanie AE / AFÔÇť.

Nastavenia fotoapar├ítu IPhone, ktor├ę by ste mali pou┼żi┼ą na z├şskanie lep┼í├şch obr├ízkov 1

Eliminujte obr├ízky rozostren├ę

Sk├┤r ako sa nau─Ź├şte, ako upravi┼ą a uzamkn├║┼ą zaostrenie, pravdepodobne ste odostrili ve─ża rozmazan├Żch obr├ízkov. Bl├ş┼żenci obr├ízky N├íjdete ho tie┼ż, tak┼że ho m├┤┼żete odstr├íni┼ą iba nieko─żk├Żmi kliknutiami.

Stiahnutie z obchodu so softv├ęrom


8, Expoz├şcia: Urobte svetlej┼íie alebo tmav┼íie obr├ízky

Podobne ako pri zaostrovan├ş a zaostrovan├ş na fotoapar├íte, m├┤┼żete upravi┼ą z├ímok alebo jas svojich fotografi├ş. Sta─Ź├ş klikn├║┼ą kdeko─żvek na obr├ízok a potiahnut├şm ikony slnka nahor alebo nadol zosvetl├şte alebo stmav├şte obr├ízok. Okrem toho m├┤┼żete stla─Źen├şm a podr┼żan├şm uzamkn├║┼ą expoz├şciu (zobraz├ş sa rovnak├ę ┼żlt├ę pole s n├ízvom ÔÇ×Automatick├í expoz├şcia / blokovanie automatick├ęho zaostreniaÔÇť. Ak chcete pri expoz├şcii viac kontroly, napr├şklad ovl├ídanie DSLR, sk├║ste pou┼żi┼ą aplik├ície fotoapar├ítu iPhone, ako s├║ napr.


Ako resetova┼ą nastavenia fotoapar├ítu iPhone

Najlep┼íie na tom v┼íetkom je, ┼że m├┤┼żete pokra─Źova┼ą a manipulova┼ą so v┼íetk├Żmi nastaveniami fotoapar├ítu bez ob├ív. V syst├ęme iOS12 sa aplik├ícia fotoapar├ítu automaticky obnov├ş na predvolen├ę nastavenia pri ka┼żdom ukon─Źen├ş aplik├ície.

Ak v┼íak tieto nastavenia nechcete obnovi┼ą pri ka┼żdom otvoren├ş aplik├ície fotoapar├ítu, m├┤┼żete si ich necha┼ą pod─ża najnov┼í├şch nastaven├ş:

 1. Prejdite na nastavenia> fotoaparát
 2. Prejdite na nastavenie
 3. Switch Prep├şna re┼żim fotoapar├ítu, filter a ┼żiv├Ż obraz

T├Żm sa zabezpe─Ź├ş, ┼że nastavenia fotoapar├ítu, ktor├ę ste nastavili v aplik├ícii, zostan├║ na svojom mieste aj po ich zatvoren├ş a op├Ątovnom otvoren├ş.


Teraz, ke─Ć ste lep┼íie obozn├ímen├ş s t├Żm, ako pou┼ż├şva┼ą kameru iPhone, je ─Źas za─Źa┼ą experimentova┼ą a fotografova┼ą pod─ża va┼íich predst├ív. Povedzte n├ím, ktor├ę z va┼íich ob─ż├║ben├Żch nastaven├ş alebo ktor├ę boli pre vylep┼íenie va┼íich fotografi├ş naju┼żito─Źnej┼íie.