Náramok Xiaomi Mi 5 bude mať NFC, Alexa a oxymeter; podľa…

skupina xiaomi mi 5 únik bude mať nfc alexa spo2 a ďalšie

Veľmi očakávaný Xiaomi Mi Band 5 Predstavený by mohol byť veľmi skoro a už sa začali objavovať prvé fámy o jeho vlastnostiach. Zrejme Mi Band 5 bude to oproti Mi Bandu veľký skok 4, no bude mať vo svojej globálnej verzii väčší displej a NFC (Už to nebude exkluzívne pre čínsku verziu, ako v Mi Band 4). Navyše bude mať oveľa viac senzorov a funkcií, pri zachovaní dostupnej ceny.

Podľa TizenHelp, webovej stránky špecializovanej na novinky v oblasti nositeľnej techniky, Xiaomi Mi Band 5 príde s a Senzor SpO2 (na meranie hladiny kyslíka v krvi), vstavané sledovanie menštruačného cyklu a plná kompatibilita s Alexa na ovládanie vašich inteligentných domácich zariadení pomocou hlasových príkazov. Ďalej vám povieme všetky podrobnosti o tomto úniku.

Toto bude Xiaomi Mi Band 5: podpora pre Alexa, senzor SpO2, NFC a ďalšie …

smartband s nfc

Náramok Xiaomi Mi 5 Pôjde o inteligentný náramok orientovaný na zdravotnú starostlivosť používateľa. Preto bude obsahovať funkciu oxymetra na meranie hladiny kyslíka v krvi (SpO2) cez senzor, ktorý vám umožní vedieť, či sú vaše svaly optimálne okysličené na cvičenie. Tiež Mi Band 5 Bude to prvé inteligentné pásmo Xiaomi, ktoré bude mať podporu pre Alexa a možnosť sledovať ženský menštruačný cyklus. Táto posledná funkcia nepoužíva špecifický senzor, keďže ide o softvérovú funkciu.

Pokiaľ ide o Alexa, nebude to prvýkrát, čo nositeľné zariadenie Xiaomi ponúka virtuálneho asistenta, pretože spoločnosť zvyčajne zahŕňa vlastného čínskeho virtuálneho asistenta (Xiao AI) v inteligentných zariadeniach, ktoré uvádza na trh vo svojej rodnej krajine. Avšak Mi Band 5 prinesie Alexa vo svojej čínskej aj globálnej verzii. To znamená, po prvýkrát budú môcť medzinárodní používatelia používať virtuálneho asistenta na inteligentnom pásme Xiaomi, ktorý rozumie ich jazyku (Alexa hovorí španielsky, japonsky, francúzsky, nemecky atď.). Jediná zlá vec je, že Mi Band 5 Nebude mať reproduktor, takže Alexa vám bude odpovedať iba prostredníctvom SMS.

Na druhej strane, pokiaľ ide o NFC, zdroj uvádza, že iba čínska verzia Mi Band 5 (s číslom modelu XMSH10HM) bude podporovať túto konektivitu. Dodáva však, že bude existovať medzinárodná verzia tzv My Smart Band 5 (s číslom modelu XMSH11HM), ktorý bude mať NFC. Na to, či sú všetky tieto fámy pravdivé, si budeme musieť počkať. Zatiaľ sa to očakáva oficiálne predstavenie kapely Mi Band 5 byť niekedy v júni, aj keď to môže byť oneskorené až do prvého júlového týždňa.