Naliehavé varovanie pred podvodom WhatsApp, ktorý vás „uzamkne z účtu a poskytne vaše texty zločincom“

Používatelia systému WHATSAPP sú varovaní pred škaredým podvodom, ktorý by vás mohol zablokovať vo vašom účte a odovzdať ho hackerovi.

Starý podvod obsahuje správu, ktorá je zdanlivo od vášho priateľa a opäť zdvihla svoju škaredú hlavu, keď sa zúfalí používatelia chodia sťažovať na sociálne siete.

Jeden používateľ WhatsApp tweetoval: „3 členovia mojej rodiny dnes ráno stratili prístup k svojmu WhatsApp!

„Hackeri odošlú textovú správu od WA s overovacím kódom, potom text od WhatsApp od niekoho známeho, že tento kód zúfalo potrebuje.

„KÓD neposielajte ani neklikajte na odkaz.“

Počítačová kriminalita zahŕňa hacker vystupujúci ako priateľ s cieľom získať prístup k účtu obete.

Hacker potom mohol použiť účet obete na útoky na iných ľudí.

Útok sa točí okolo šesťmiestneho overovacieho kódu, ktorý WhatsApp poskytne, keď chcete znova získať prístup k svojmu účtu.

Zahŕňa to aj hacker, ktorý prevezme kontrolu nad jedným z účtov WhatsApp vášho kontaktu a pošle vám správy, ktoré za nich predstierate.

Hacker vám pošle správu predstierajúc, že ​​ste váš priateľ, v rovnaký čas, ako dostanete textovú správu alebo e -mail od spoločnosti WhatsApp s overovacím kódom, ktorý hacker požadoval tým, že sa vydáva za vás.

Tento kód je poskytnutý iba vtedy, keď sa pokúsite vo svojom účte vykonať zmeny.

Hacker, ktorý sa vydáva za vášho priateľa, bude predstierať, že omylom požiadal o odoslanie overovacieho kódu na vaše číslo, a požiada vás o jeho odoslanie.

Šesťmiestny kód by ste nikdy nemali zdieľať s nikým.

Ak tak urobíte, hacker bude môcť prevziať váš účet.

Už nebudete mať prístup k svojmu účtu a hacker sa môže pokúsiť oklamať vašich priateľov.

Ak vám príde podozrivá správa od priateľa, skúste mu zavolať, či sa s ním môžete porozprávať osobne a overiť, čo sa deje.

Odporúčame tiež zapnúť dvojstupňové overenie, aby bol váš WhatsApp chránený aj kódom PIN.

Podľa denníka The Express Ray Walsh, odborník na ochranu osobných údajov v ProPrivacy pre digitálne technológie, vysvetlil: „Používatelia WhatsAppu musia hľadať nový znepokojujúci podvod, ktorý umožňuje počítačovým zločincom preniknúť do účtov WhatsApp ľudí.

„Každý, kto z ničoho nič dostane správu s jednorazovým PIN kódom, by mal byť mimoriadne opatrný, pretože takto začína útok.

„Po prijatí neočakávaného kódu OTP hacker pošle obeti priamu správu, v ktorej tvrdí, že je ich priateľom alebo kontaktom. Potom požiadajú o preposlanie kódu tvrdením, že im ho omylom odoslali.

„Tento kód je v skutočnosti dvojfaktorový autentifikačný kód na prístup k účtu WhatsApp obete a akonáhle ho obeť pošle hackerovi, použije ho na vniknutie do svojho účtu.

„Vždy dávajte pozor na všetky textové správy, ktoré obsahujú kód OTP, a nikdy tieto kódy nikomu neposielajte ďalej ani ich nikomu neposielajte, bez ohľadu na to, ako originálne znejú.“

Nová funkcia Google Chrome by mohla zabrániť vášmu hacknutiu v SECONDS

V iných správach je už skoro čas na spustenie programu Internet Explorer, pretože spoločnosť Microsoft ho po 25 rokoch odhodí.

Tímy Microsoft práve získali niekoľko nových funkcií, ktoré by mu mohli pomôcť konkurovať WhatsApp.

A, Facebook v USA čelí reakcii na plány na vytvorenie verzie Instagram pre deti do 13 rokov

Všimli ste si v poslednej dobe nejaké podvodné správy WhatsApp? Dajte nám vedieť v komentároch …

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu