Naliehav├í sonda, ako Google Earth odha─żuje, kde je v celej Brit├ínii ulo┼żen├Żch 110 000 ZBRAN├Ź

ONLINE boli zverejnen├ę THE THE Jm├ęna a domovsk├ę adresy viac ako 110 000 britsk├Żch majite─żov streln├Żch zbran├ş.

Datab├íza zverejnen├í na blogu minul├Ż t├Ż┼żde┼ł je k dispoz├şcii ako s├║bor, ktor├Ż v pr├şpade stiahnutia ur─Ź├ş presn├ę umiestnenie zbran├ş v aplik├ícii Google Earth.

Pod─ża The Register boli ├║daje odcudzen├ę v j├║li po poru┼íen├ş britskej webovej str├ínky o predaji streln├Żch zbran├ş.

Kybernetick├ş podvodn├şci ukradli podrobnosti o 111 000 z├íkazn├şkoch webu GunTrader, webovej str├ínky v ┼ít├Żle Gumtree pou┼ż├şvanej na n├íkup a predaj streln├Żch zbran├ş.

Minul├Ż t├Ż┼żde┼ł sa ├║daje znova objavili potom, ─Źo boli uverejnen├ę ako s├║bor kompatibiln├Ż s aplik├íciou Google Earth na blogu aktivistu za pr├íva zvierat.

S├║bor bol inzerovan├Ż ako importovate─żn├Ż do aplik├ície Google Earth, aby pou┼ż├şvatelia mohli ÔÇ×kontaktova┼ą to─żkoÔÇť [owners] ako m├┤┼żete vo svojom okol├ş ÔÇť.

Pou┼ż├şvate─żov vyzvali, aby sa majite─żov zbran├ş p├Żtali, ÔÇ×─Źi sa podie─żaj├║ na stre─żbe na zvierat├íÔÇť.

Pod─ża The Register boli ├║daje preform├ítovan├ę tak, aby ukazovali polohu jednotliv├Żch domov.

Národná kriminálna agentúra (NCA) vyšetruje porušenie ochrany údajov.

Org├ín ─Źinn├Ż v trestnom konan├ş uviedol, ┼że ÔÇ×si je vedom├Ż toho, ┼że inform├ície boli zverejnen├ę online v d├┤sledku ned├ívneho naru┼íenia ochrany ├║dajov, ktor├ę postihlo GuntraderaÔÇť.

Vo vyhl├ísen├ş sa ─Ćalej uv├ídza: ÔÇ×├Üzko spolupracujeme s juhoz├ípadnou region├ílnou jednotkou pre boj proti po─Ź├şta─Źovej kriminalite, ktor├í vedie vy┼íetrovanie trestn├Żch ─Źinov, s cie─żom podpori┼ą organiz├íciu a zvl├ídnu┼ą ak├ęko─żvek riziko.ÔÇť

Po prvom ├║niku ├║dajov v j├║li majitelia zbran├ş uviedli, ┼że sa ob├ívaj├║, ┼że by sa zlo─Źinci mohli zamera┼ą na ich domovy.

Novo uniknut├Ż s├║bor s├ím o sebe neprid├íva ┼żiadne ├║daje, ale uv├ídza ho do nov├ęho form├ítu, ktor├Ż u─żah─Źuje lokaliz├íciu majite─żov zbran├ş.

Web Guntrader uv├ídza, ┼że je dr┼żite─żom ÔÇ×├║pln├ęho elektronick├ęho registra zbran├ş a strelivaÔÇť, ktor├Ż pon├║ka ako ÔÇ×najbezpe─Źnej┼í├ş a najbezpe─Źnej┼í├ş syst├ęm registr├ície zbran├ş na dne┼ínom trhuÔÇť.

Spolo─Źnos┼ą v j├║li uviedla, ┼że neboli prijat├ę ┼żiadne inform├ície o umiestnen├ş streln├Żch zbran├ş, ale uznala, ┼że boli poskytnut├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę men├í a adresy.

Web o streln├Żch zbraniach pre BBC povedal, ┼że v reakcii na najnov┼í├ş v├Żvoj nem├í ─Źo doda┼ą ÔÇ×okrem toho, ┼że budeme pokra─Źova┼ą v spolupr├íci s pr├şslu┼ín├Żmi ├║radmi na zmiernen├ş dopadu tejto kr├íde┼że ├║dajovÔÇť.

─Żudia odch├ídzali vydesen├ş zo stra┼íidelnej d├ęmonickej postavy nach├ídzaj├║cej sa pod mostom v aplik├ícii Google Earth

V ─Ćal┼í├şch novink├ích s├║ m├ílo zn├íme fotografie z 9/11 teroristick├Żch ├║tokov je k dispoz├şcii na zobrazenie v aplik├ícii Google Earth.

Apple minul├Ż mesiac ozn├ímil, ┼że pracuje na novom dokumente o 9/11 obsahuj├║ci doposia─ż nevidel z├íbery.

A, Facebook uviedla na trh nov├ę ÔÇ×modlitebn├ę n├ístrojeÔÇť, ktor├ę pon├║kaj├║ americk├Żm meg cirkv├ím mo┼żnos┼ą z├şska┼ą finan─Źn├ę prostriedky a vypo─Źu┼ą si prosby o modlitby.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu