Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Nákup a predaj kariet Pokémon, Yu Gi Oh! alebo Magic: eBay kupuje TCGplayer


Či už na strane Yu Gi Oh!, Mágia alebo Pokémon, zberateľské karty sú mimoriadne žiadané. Spoločnosť eBay, ktorá si je dobre vedomá vzrušenia okolo tohto fenoménu, oznámila veľké prevzatie.

Webová stránka špecializovaná na online predaj uvedie telo aj dušu na tento plodný trh.

Viac ako len hranie kariet

Ak tomu tak už bolo predtým, obmedzenie spojené s pandémiou COVID-19 spôsobilo skutočný boom na trhu zberateľských kariet. A ak dynamika už niekoľko mesiacov mierne klesá, dopyt napriek všetkému zostáva veľmi silný. To je dôvod, prečo sa eBay, platforma pre ďalší predaj par excellence pre jednotlivcov, rozhodla lepšie sa vybaviť na uspokojenie takéhoto dopytu.

Záruka pravosti bola výrazne predĺžená vlani v máji a eBay sa dokonca spojil so spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na proces overovania týchto známych kariet. To však očividne nestačilo, pretože americká stránka napokon na tejto úrovni preinvestuje niekoľko miliónov dolárov navyše.

Vykúpenie, ktoré hovorí veľa?

Tento týždeň eBay deklaroval svoj zámer získať TCGplayer. Tento internetový obchod, ktorý nie je vo Francúzsku nevyhnutne známy, sa špecializuje na predaj a nákup kariet od franšíz Magic: The Gathering, Yu Gi Oh! a Pokémon. Stránka môže poskytovať aj ďalšie služby, ako je ukladanie máp a zasielanie objednávok. Transakcia by mohla dosiahnuť 295 miliónov dolárov.

V tlačovej správe šéf TCGplayer tiež objasnil, že jeho spoločnosť bude po schválení prevzatia stále fungovať samostatne. Stručne povedané, malo by to umožniť eBay ťažiť z ešte väčšej údernej sily v malom svete zberateľských kariet.

zdroj: The Verge