Nakoniec to nemusí byť také zlé, že mobily …

Skladací mobil

The smartphones Skladacie zariadenia vyvolali veľkú kontroverziu od prvého momentu, keď sme o nich začali počuť. A je to tak, že po všetkých problémoch, ktoré vznikli s Galaxy Fold od Samsungu, V tejto súvislosti sa objavilo veľa pochybností.

Skladacie telefóny však nemožno rovno odsúdiť. Keďže aj napriek tomu, že všetko nasvedčuje tomu, že sú krehké a veľmi náchylné na lámanie, že nie je to také zlé, ako si myslíš, a v tomto článku vám vysvetlíme prečo. To si teda nemôžete nechať ujsť.

Skladacie mobily majú krátku, no búrlivú históriu

galaxy fold vs moto razr

Krátka história skladacích mobilov zatiaľ nie je veľmi povzbudivá. Keď bol prvýkrát uvedený na trh Samsung Galaxy Fold, musel byť rýchlo odstránený po zistení mnohých problémov s odolnosťou pri jeho konštrukcii. Potom sa to spustilo znova a zdalo sa, že to bude mať lepšie výsledky. Ale keď bol vykonaný test na meranie jeho trvanlivosti, zistilo sa, že áno hlboko pod tým, čo tvrdil Samsung.

Nedávno sa zdá, že Razr od Motoroly stretol rovnaký osud. A nedávny test odolnosti zistil, že telefón vydržal iba 27 000 ohybov, kým sa zlomil a už sa nevrátil do pôvodného tvaru. Vzhľadom na to všetko sa zdá absurdné, že ľudia platia viac ako 1500 eur za zariadenia, ktoré zjavne majú kratšia životnosť ako bežný smartfón. Možno vás však prekvapí, že to nie je také zlé, ako si väčšina ľudí myslí.

Je to, čo sa deje so skladacími mobilmi, normálne?

test pántov moto razr

Pravdupovediac, s chybami smartphones Záhyby nie sú také vážne, ako vyzerajú voľným okom. V prvom rade to musíme pochopiť skladacie obrazovky sú stále relatívne novou technológiou A ako pri každej novej technológii, aj tu sú problémy, ktoré treba vyriešiť. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je hodiť ich do ringu, aby sa mohli použiť v reálnom živote, mimo laboratória.

Po druhé, tieto telefóny zjavne nie sú určené pre bežného spotrebiteľa. Pri týchto cenách je jasné, že spoločnosti ako Samsung, Huawei alebo Motorola sa snažia uchvátiť skorých používateľov, ktorí sú ochotní riskovať, a neboli by sme prekvapení, keby ziskové marže pri týchto zariadeniach neboli príliš vysoké. Po tretie, je to jednoducho čistá fyzika Ak niečo ohnete niekoľkokrát, stratí svoju celistvosť a nevyhnutne sa zlomí.

Galaxy Fold

Ako vidíme, nebolo by fér byť tak bezohľadný voči firmám pri ich vyhodnocovaní smartphones. Keby tu boli vyklápacie telefóny 5 rokov a stále čelia týmto druhom problémov s trvanlivosťou možno by malo zmysel sa sťažovať. Ale, Prečo nevyskúšať zariadenia, ktoré sú na trhu menej ako rok?

Uvidíme teda, ako dlho firmám potrvá náprava všetkých porúch skladacích mobilov. Bezpochyby od toho bude závisieť váš úspech alebo neúspech.