Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najvyššie chyby vedenia a riadenia

Najvyššie chyby vedenia a riadenia 1

Ka┼żd├í organiz├ícia je tak├í dobr├í ako jej mana┼żment a mana┼żment je tak├Ż dobr├Ż ako jej pracovn├í sila. O kolekt├şvnom raste organiz├ície rozhoduje mana┼żment na r├┤znych ├║rovniach. Organiz├ície s dobr├Żmi l├şdrami sa st├ívaj├║ l├şdrami na trhu bez oh─żadu na odvetvie, v ktorom p├┤sobia.

Riadenie va┼íich zamestnancov m├┤┼że by┼ą n├íro─Źn├ę, preto┼że ka┼żd├Ż je in├Ż. V organiz├ícii pracuj├║ r├┤zni ─żudia, v┼íetci s r├┤znym z├ízem├şm, schopnos┼ąami a o─Źak├ívaniami. Ich riadenie si vy┼żaduje trpezlivos┼ą a samozrejme dobr├ę vodcovsk├ę vlastnosti.

Zamestnanci s├║ t├Żm najlep┼í├şm a najdrah┼í├şm akt├şvom spolo─Źnosti. V┼íetci maj├║ r├┤zne vzdel├ívacie potreby, r├┤zne ┼ít├Żly a r├┤zne schopnosti. Ak chcete pracova┼ą v dne┼ínom konkuren─Źnom prostred├ş, v┼íetci by mali by┼ą vo svojej fialovej z├íplate, aby poskytovali to, ─Źo sa od nich o─Źak├íva.

Napriek tomu v┼íetk├ęmu je dobr├ę vedenie ─żud├ş pre ├║spech ka┼żd├ęho podnikania nevyhnutn├ę. O osude svojich zamestnancov rozhoduje vedenie. ├Ülohy, ktor├ę im s├║ pridelen├ę, ─Źasov├ę harmonogramy, ┼íkolenia at─Ć., to v┼íetko ur─Źuje administrat├şva. Ak├íko─żvek chyba, ve─żk├í alebo mal├í, m├┤┼że spolo─Źnosti st├í┼ą miliardy.

Nerob├ş to rolu vedenia alebo mana┼żmentu kritickou pre organiz├íciu? Tento ─Źl├ínok je nap├şsan├Ż s cie─żom objasni┼ą be┼żn├ę chyby, ktor├Żch sa dop├║┼í┼ąa spr├íva spolo─Źnost├ş na celom svete. Po─Ćme sa ponori┼ą, aby sme sa dozvedeli viac.

NECHÁPATE ZAMESTNANCOV

Roz┼í├şrenou, ale v├í┼żnou chybou vedenia je nepochopenie zamestnancov. Mali by vedie┼ą, ┼że ich zamestnanci s├║ ─żudsk├ę bytosti, pri─Źom podstatn├║ ─Źas┼ą ich ┼żivota tvoria mimo organiz├ície. Mana┼ż├ęri, ktor├ş tomu rozumej├║, dok├í┼żu nadviaza┼ą dobr├ę spojenie so svojimi podriaden├Żmi a vytvori┼ą skupinu loj├ílnych a produkt├şvnych zamestnancov. Uistite sa, ┼że va┼íi mana┼ż├ęri nezaobch├ídzaj├║ s va┼íimi zamestnancami ako so strojmi.

NEPOSKYTUJETE A NEBERIETE ┼ŻIADNU Sp├Ątn├║ v├Ązbu

Pr├íca v organiz├ícii si vy┼żaduje neust├íle vzdel├ívanie a to je mo┼żn├ę len vtedy, ke─Ć mana┼ż├ęr d├íva svojim zamestnancom sp├Ątn├║ v├Ązbu. Zamestnanci by mali vedie┼ą, kde je priestor na zlep┼íenie a kde sa im dar├ş. Podobne by sa mana┼ż├ęri mali p├Żta┼ą na sp├Ątn├║ v├Ązbu o mana┼żmente. To zais┼ąuje hladk├ę fungovanie podnikov├ęho stroja. Organiz├ície, ktor├ę to nedok├í┼żu, nem├┤┼żu dlhodobo uspie┼ą.

MIKRO-MANAGEMENT

Ka┼żd├Ż, kto pracuje v organiz├ícii, m├í nejak├ę schopnosti a nezn├í┼ía, ke─Ć o ┼łom niekto pochybuje. Be┼żnou chybou mnoh├Żch l├şdrov je mikromana┼żovanie svojich zamestnancov. Nezd├í sa to spr├ívne a ovplyv┼łuje to celkov├║ produktivitu zamestnancov. Nikto nem├í r├íd, ke─Ć sa na neho neust├íle niekto pozer├í. Vedenie by nemalo dovoli┼ą, aby medzi zamestnancami prevl├ídli pocity ned├┤very a pochybnost├ş.

NEDÁVAJÚ JASNÉ POKYNY

V podnikovej organiz├ícii existuje spr├ívna hierarchia a mala by by┼ą re┼ípektovan├í na oboch koncoch. Podriaden├ş by mali dosta┼ą jasn├ę pokyny a tieto pokyny by mali ├║primne dodr┼żiava┼ą. Ciele a term├şny by mali by┼ą jasne definovan├ę.

NEPRAVIDELNÉ RADNICE

Radnice sa robia preto, aby dali zamestnancom jasn├Ż poh─żad na to, ako sa spolo─Źnosti dar├ş. Vedenie by malo zabezpe─Źi┼ą, aby boli radnice ─Źast├ę a pravideln├ę. To umo┼ż┼łuje zamestnancom spoji┼ą sa s organiz├íciou a m├í to dramatick├Ż vplyv na ├║rove┼ł ich produktivity.

NEVHODN├Ł TR├ëNING

┼ákolenie zamestnancov by malo by┼ą pre mana┼żment najvy┼í┼íou prioritou. Je nevyhnutn├ę analyzova┼ą vzdel├ívacie potreby a schopnosti pracovnej sily a potom rozhodn├║┼ą o ─Ćal┼íom postupe. Vzdel├ívacie po┼żiadavky by mali ur─Źova┼ą tr├ęningov├Ż softv├ęr. Niektor├ę organiz├ície neru─Źia za konzistentn├Ż a efekt├şvny ┼íkoliaci program. Toto je v├í┼żna chyba a m├┤┼że to spolo─Źnos┼ą priamo st├í┼ą. Rozhodnite sa pre high-tech LMS, ako je Paycom online, aby ste si zabezpe─Źili interakt├şvny vzdel├ívac├ş program.

ZÁVER

Z├íver je, ┼że mana┼żment m├í moc rozbi┼ą alebo urobi┼ą spolo─Źnos┼ą. Mal by ma┼ą jasn├║ v├şziu a mal by vedie┼ą dobre komunikova┼ą s pracovnou silou. Tento ─Źl├ínok bol nap├şsan├Ż s cie─żom objasni┼ą naj─Źastej┼íie chyby, ktor├Żch sa dop├║┼í┼ąa vedenie organiz├ície. D├║fam, ┼że to pomohlo.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3yZChGf